Günahkar Rizzoli & Isles Serisi 3

8,5/10  (192 Oy) · 
784 okunma  · 
155 beğeni  · 
3.660 gösterim
"Son derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız."
-Mo Hayder-

"Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor."
-The Drood Review-

"Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H. P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor."
-Chicago Tribune-

"Gerritsen'den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha."
-Booklist-

"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."
-Kirkus-

Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053480310
 • Orijinal Adı:
  Sinner
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
 11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

▪ Günahkâr. Bir diğer Rizzoli&Isles kitabı. Serinin ilk iki kitabına göre gerilim ögelerinin daha az olduğu ancak okuyucuya verdiği haz anlamında Cerrah ve Çırak'tan eksiği olmayan bir kitap Günahkâr.

▪ Jane Rizzoli ve Maura Isles gizemli olayları aydınlatıp suçluları adalete teslim etmeye devam ediyor. Bu seriyi okurken birbirinden tamamen farklı bu iki kadından biriyle kendinizi mutlaka özdeşleştiriyorsunuz. Günahkâr'da Rizzoli Ve Isles'in özel yaşamları yani karşı cinsle ilişkileri daha ön plandaydı bu da kitaptaki tempoyu biraz daha aşağı çekmişti ancak bu durum kitaptan aldığım zevkin derecesini kesinlikle değiştirmedi. Tess Gerritsen yine şahane yazmış.

▪ Kitabın konusundan kısaca bahsedeyim... Kendilerini dünyadan tamamen soyutlayarak bir manastıra kapanan rahibeler ve soğuk bir kış günü iki rahibenin vahşice saldırıya uğramasıyla başlayan olaylar dizisi. Rahibelerden biri ölürken diğeri ölümün pençesindedir ve Isles otopsi sırasında, genç rahibenin ölümünden hemen önce doğum yaptığı gerçeğiyle karşılaşır. Peki bu, günahtan arınmak için yemin etmiş rahibelerin başına gelen olayların nedeni nedir? Karmaşık olaylar merak duygunuzu fazlasıyla körüklüyor. Serinin 3. kitabı Günahkâr vasıtasıyla okumamış olanlara Rizzoli&Isles serisine başlamalarını öneriyorum.

Aysel 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Serinin 3. kitabı Günahkar. Bir ara sırayı bilmediğimden kitapları karıştırmıştım ama şimdi doğru yoldayım. :) Cinayet romanlarını genel olarak farklı tür denemek için okuyorum. Onun için pek bir içeriğine dikkat etmiyorum. Bir tek olayların akışına dikkat ederim.Akış açısından iyi gidiyordu. Bir solukta 100 sayfa okumak oluyor mesala.

Jane ve Maura bu kez manastırda işlenen cinayetlerin peşinde. Kendini tamamen Tanrı’ya adamış bu kadınlardan kim ne istemiş, üstelik işin içinde bir de bebek varsa bu manastırda neler olmuş olabilir? Okuyun kendiniz görün :)

Cerrah ve Çırak`ı okumuşsanız Günahkar`ı da okumağa başlayabilirsiniz.
Keyifli okumalar :)

Kübra 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin ilk üç kitabını art arda okudum ve burada biraz mola verme kararı aldım. Birbiriyle görünürde hiç alakası olmayan cinayetler bir şekilde birbirine bağlanıyor. Bu kitap o kadar korkutucu değildi. Sadece bir kurbanın hali çok mide bulandırıcıydı. Başka bir kurbanın başına gelenler ise şok ediciydi. İlk iki kitaba göre daha sakin bir kitap olmuş bence. Ama okuduğunuza pişman olmayacağınızı garanti edebilirim. Tess Gerritsen iyidir.

KeMâL 
 20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Merhabalar 1000Kitap Sakinleri...

Rizzoli İsles serisinin 3. kitabı Günahkar. İlk 2 kitaba ( Cerrah ve Çırak ) nazaran biraz daha az gerilim vardı. Ama kurgunun kalitesi çok iyiydi. Başta bu ne sakinlik demiştim ama sonlara doğru olaylar çok hızlandı ve birbiri ile cinayetlerin bağlantısı çok şaşırtıcı olmakla birlikte aralarındaki kurgu mükemmeldi. 2. kitap Rizzoli üzerineydi 3. kitap yani Günahkar ise Isles üzerine olmuş. Sonu her zamanki gibi ters köşe. Seriye devam etmek için, tıbbi polisiye ve gerilim sevenlere tavsiyemdir. İyi okumalar...

Sadettin TANIK 
19 May 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Sonuna kadar merak uyandıran gerçekten sürükleyici ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Tess Gerritsen'in değişmeyen üslubu ile kitap sonuna kadar heyecan uyandırıyor. Tıbbi-polisiye-gerilim sevenlere tavsiye ederim.

Nurhan Işkın 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Manastırda işlenen cinayetler,Maura ve Rizzoli'yi bir araya getiriyor.Temposu Cerrah ve Çırak'tan düşük olsa da yine de sayfaları hızla çevireceğiniz sürükleyici bir eser...

Serdar Poirot 
 04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir

Rizzoli serisinin üçüncü, Maura Isles'in yer aldığı ikinci roman. Diğerlerine göre biraz daha yavan kalsa da kendini okutturan bir roman. Rizzoli hamiledir ve Maura da eski kocası Victor ile karşılaşmıştır. Bu arada bir kilisede iki rahibe öldürülür. Bunlardan Camille hamiledir ve yeni doğum yapmıştır. Ursula ise henüz ölmemiştir ve geçmişte Hindistan'da çalışmış, çalıştığı köyde bir vahşet olmuştur. Maura en son olarak elleri ve ayakları olmayan bir cesede otopsi yapar. Sonradan cesedin cüzzam hastası olduğunu tespit eder. Bu üç ceset Hindistan'la, Victor'la, Octagon şirketi ve One Earth organizasyonuyla ve katille ilişkilidir. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Acaba yakalanacak mıdır? Rizzoli ve Gabriel arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Bu roman Rizzoli ve Isles'in duygusal hallerine çok yer verdiği için biraz daha sönük kalmış bir roman.

Ismail Salma 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tess Gerritsen'in 3. Okuduğum kitabı Cerah serisi. Okumktan haz aldığım rizzoli&isles serisi gayet akıcı bir dili var. Bem bu yazarı seviyorum. Gayet guzel bir kalemi var.

Ceren Acer 
23 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerrıtsen'den eşsiz ve büyüleyici bir kitap daha... Bu romanı da tereddüt edilmeden alınıp, okunabilecek türde desem yeridir. Romanın sonlarına yaklaştıkça, olaylar sonuca ulaştıkça ağzınız açık kalıyor. Kitabı bitirdiğinizde ise, şaşkınlığınız halen üzerinizdeyken, iyi ki okumuşum diyeceksiniz kendi kendinize. Yazara ve kitaplarına olan hayranlığınız, bağımlılığınız hat safhaya çıkacak! Biraz konusu gereği tıbbi terimler fazla kullanılmış lakin, yine de akıcı oluşundan, etkileyiciliğinden, ustalığından, esrarengiz oluşundan hiçbir şey kaybetmiş değil yazar. Okumamış olan okurlara ve gerilim türü sevenlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitaptı. Teşekkürler Tess Gerrıtsen, teşekkürler Martı Yayınevi.

ozge 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Yine müthiş tempolu bir kitap olmuş. Arada kullanılan tıbbi terimler biraz yoğun ve dikkat dağıtıcı olsa da konunun gerçekçiliği açısından bu tarzı seviyorum. Manastırda öldürülen bir rahibenin izinden başka olay ve cinayetlere bağlanıyor. Sürükleyici açıkçası katili tahmin edemedim.Bunda katile ait sahnelerin az olmasının da etkisi olabilir. Yazar saklamayı iyi başarmış. Diziyi de izlediğim için Rizoli nin hamile olması ve yaşadıklarını da merak ediyordum.

3 /

Kitaptan 41 Alıntı

Aysel 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Birbirlerini seven insanlar hiç istemeden de olsa birbirlerinin kalbini kırarlar."

Günahkar, Tess GerritsenGünahkar, Tess Gerritsen
KeMâL 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Ne kadar garip değil mi doktor? Eğer adının önünde doktor unvanı varsa insanlar sana kim olduğuna bakmadan hürmet gösteriyorlar.

Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 404 - Martı Yayınevi)Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 404 - Martı Yayınevi)

''Maura, eğilip hiç dokunmadan ölüye baktı. Artık seni kimse incitemez, diye düşündü.''

Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 22)Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 22)
Aysel 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Bugün hepimiz ayakta kalmaya çalışıyoruz, diye düşündü Maura. Baştan çıkarıcı şeylerin cazibesine karşı savaşmak da bir bakıma yerçekimine karşı savaşmak gibiydi herhalde. Ve düştüğümüzde her zaman dumura uğrardık."

Günahkar, Tess GerritsenGünahkar, Tess Gerritsen
Damla Köseoğlu 
08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İman kadar son derece özel bir şey bir diğer insan için alay konusu olmamalıydı.

Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 162 - Martı Yayınları)Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 162 - Martı Yayınları)
Damla Köseoğlu 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ne kadar iradeli olursan ol kaçınılmazı önleyemezsin.

Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 49 - Martı Yayınları)Günahkar, Tess Gerritsen (Sayfa 49 - Martı Yayınları)
Aysel 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Aşkın ilk evreleri hep endişelerle dolu olmaz mıydı zaten? Aynı son evreleri gibi."

Günahkar, Tess GerritsenGünahkar, Tess Gerritsen
Aysel 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Sadece unutulan insanlar ölü sayılırdı onun için."

Günahkar, Tess GerritsenGünahkar, Tess Gerritsen
Aysel 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kendiniz dışında kimse sizin vücudunuza ihanet etmedi, kimse ona kötü davranmadı."

Günahkar, Tess GerritsenGünahkar, Tess Gerritsen
5 /