Günahkâr (Rizzoli & Isles Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
11749
Gösterim
Adı:
Günahkâr
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480310
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sinner
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Günahkâr
Günahkâr
Günahkâr
"Son derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız."
-Mo Hayder-

"Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor." 
-The Drood Review-

"Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H. P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor."
-Chicago Tribune-

"Gerritsen'den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha."
-Booklist-

"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."
-Kirkus-

Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor. 
(Tanıtım Bülteninden)
416 syf.
·1 günde
Tess geritsen polisiyede ilgi çekmeyi başarmış bir yazar. Cerrah ve Çırak'ı okuduktan sonra eliniz ister istemez serinin üçüncü kitabına da gidiyor. Bu tarz romanlar bir yerden sonra tekrara düşer genelde ancak bu kitap kesinlikle öyle değil. Polisiye - gerilim türüne ilgisi olanlar kaçırmasın.
416 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
▪ Günahkâr. Bir diğer Rizzoli&Isles kitabı. Serinin ilk iki kitabına göre gerilim ögelerinin daha az olduğu ancak okuyucuya verdiği haz anlamında Cerrah ve Çırak'tan eksiği olmayan bir kitap Günahkâr.

▪ Jane Rizzoli ve Maura Isles gizemli olayları aydınlatıp suçluları adalete teslim etmeye devam ediyor. Bu seriyi okurken birbirinden tamamen farklı bu iki kadından biriyle kendinizi mutlaka özdeşleştiriyorsunuz. Günahkâr'da Rizzoli Ve Isles'in özel yaşamları yani karşı cinsle ilişkileri daha ön plandaydı bu da kitaptaki tempoyu biraz daha aşağı çekmişti ancak bu durum kitaptan aldığım zevkin derecesini kesinlikle değiştirmedi. Tess Gerritsen yine şahane yazmış.

▪ Kitabın konusundan kısaca bahsedeyim... Kendilerini dünyadan tamamen soyutlayarak bir manastıra kapanan rahibeler ve soğuk bir kış günü iki rahibenin vahşice saldırıya uğramasıyla başlayan olaylar dizisi. Rahibelerden biri ölürken diğeri ölümün pençesindedir ve Isles otopsi sırasında, genç rahibenin ölümünden hemen önce doğum yaptığı gerçeğiyle karşılaşır. Peki bu, günahtan arınmak için yemin etmiş rahibelerin başına gelen olayların nedeni nedir? Karmaşık olaylar merak duygunuzu fazlasıyla körüklüyor. Serinin 3. kitabı Günahkâr vasıtasıyla okumamış olanlara Rizzoli&Isles serisine başlamalarını öneriyorum.
 • Çırak
  8.6/10 (1.247 Oy)1.181 beğeni4.724 okunma581 alıntı16.720 gösterim
 • İkiz Bedenler
  8.8/10 (727 Oy)726 beğeni2.967 okunma297 alıntı9.857 gösterim
 • Siliniş
  8.8/10 (695 Oy)695 beğeni2.554 okunma194 alıntı11.256 gösterim
 • Cerrah
  8.9/10 (1.973 Oy)1.859 beğeni6.415 okunma737 alıntı30.268 gösterim
 • Kan Gölü
  8.3/10 (595 Oy)567 beğeni2.647 okunma114 alıntı7.453 gösterim
 • Gece Nöbeti
  8.4/10 (721 Oy)702 beğeni2.752 okunma264 alıntı12.158 gösterim
 • Bıçak Sırtı
  8.3/10 (517 Oy)492 beğeni2.260 okunma62 alıntı7.822 gösterim
 • Ölü Ruhlar Ormanı
  8.1/10 (877 Oy)761 beğeni3.408 okunma650 alıntı10.288 gösterim
 • Şeytan Yemini
  8.6/10 (903 Oy)854 beğeni3.348 okunma1.216 alıntı10.751 gösterim
 • Koloni
  8.2/10 (779 Oy)674 beğeni3.188 okunma924 alıntı11.667 gösterim
368 syf.
·5 günde
Yine harika bir Rizzoli&Isles kitabının sonuna geldim.

Ve yine bu kadının kalemine aşık bir kadın olarak oturuyorum şu an bulunduğum yerde. Kurgu, anlatım dili, kullanılan kelimeler, terimler her şey yine ve yeniden harikaydı.

Günahkarda Rizzoli&Isles serimize ismini veren Maura Isles’i daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Kendisinin kişilik özelliklerini, duygusal yönlerini, özel hayatındaki ayrıntıları bize sunmakla, karakterle bizim aramızda bir köprü kurmayı başarmış oldu Sevgili Gerritsen. Diğer iki kitapta Jane Rizzoli üzerinden yürüttüğümüz kurgumuz, bu sefer Maura Isles’in gözünden aktarılmıştı ve ben bu durumdan çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Çırak’da Maura’ya karşı hissettiğim soğukluk, Günahkar’da yerini tatlı bir sevgiye bıraktı ve kitabın sonuna geldiğim şu anlarda Maura’yı da en az Rizzoli kadar çok sevdiğimi belirtmekte fayda görüyorum.

Kitabın kurgusu diğer kitaplarla biraz farklılık gösteriyor, o alıştığımız sıcak ve bunaltıcı Boston’da değiliz artık. O bunaltıcı sıcaklar yerini dizlerimize kadar gelen karlara ve okurken dahi içimize işleyen bir soğuğa bırakıyor. Bu soğukluğun içerisinde cinayetler çok daha soğuk geliyor gözümüze ve kendimizi bir Manastır’da buluyoruz. Genç bir Rahibenin öldürülmüş olduğu, diğer bir Rahibenin ise feci şekilde yaralanmış olduğu haberini alıp düşüyoruz yollara ve nefes kesen maceramız işte burada başlıyor. Kurgu çok başka bir yöndeyken, kitabın sonlarına doğru çok daha farklı bir hal alıyor ve Gerritsen yine okuyucusunu şaşırtmayı başarıyor.
Üçüncü kitabını okuduğum bu muazzam seriden mahrum kalmamanız dileği ile…
416 syf.
·10/10
Rizzoli'ciğim Cerrah'ın ve Çırak yada Dominatör artık ne dersek işte bu iki ruh hastası, sapık katillerin hakkından gelip ee tabii Moore'u da Catherine'e kaptırdı diye üzülürken 2. kitapta adamdan o kadar şühlenmeme rağmen ajan Dean'cığımı tanıdıktan sonra iyiki dedim Rizzoli ve Moore olmamış :))
Neyse bu 3. kitapta ise yeni favori ekibim Jane Rizzoli ve Maura Isles (bence Moore ile Rizzoli ikilisinden çok daha iyi oldu), manastırdaki iki rahibenin vahşice saldırıya uğramasının üzerine sır perdesini aralayıp, rahibelerden genç olanın ölmeden önce doğum yaptığını öğrenirler. Cinayeti araştırırken altında yatan sebepler ve bağlantıları özellikle Maura'yı oldukça sarsacaktır.
416 syf.
·Beğendi·7/10
Serinin 3. kitabı Günahkar. Bir ara sırayı bilmediğimden kitapları karıştırmıştım ama şimdi doğru yoldayım. :) Cinayet romanlarını genel olarak farklı tür denemek için okuyorum. Onun için pek bir içeriğine dikkat etmiyorum. Bir tek olayların akışına dikkat ederim.Akış açısından iyi gidiyordu. Bir solukta 100 sayfa okumak oluyor mesala.

Jane ve Maura bu kez manastırda işlenen cinayetlerin peşinde. Kendini tamamen Tanrı’ya adamış bu kadınlardan kim ne istemiş, üstelik işin içinde bir de bebek varsa bu manastırda neler olmuş olabilir? Okuyun kendiniz görün :)

Cerrah ve Çırak`ı okumuşsanız Günahkar`ı da okumağa başlayabilirsiniz.
Keyifli okumalar :)
416 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
İki rahibenin manastırda vahşice öldürülmesi ile başlayan cinayetleri araştırmak için yine Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles işbaşına geçer.Doktor Isles’in yaptığı otopsi sonucunda ölen rahibelerden birisinin ölmeden önce doğum yaptığı tespit edilip, başka cinayetlerle bağlantısı olduğu gün yüzüne çıkıyor.Sonrası mı? Sonrası da bu şahane kitapta.Her zaman olduğu gibi yine bir Tess Gerritsen klasiği daha.Harika bir kurgu,akıcı,sürükleyici ve okuru hiç sıkmayan bir dil,hiç düşmeyen gerilim ve karmaşık olaylar silsilesi.Bu tür polisiye-gerilim kitaplarından başka ne isteyebilirsiniz ki…Rizzoli & Isles serisini sevenler için harika bir kitap.
416 syf.
·3 günde·9/10
Rizzoli&Isles serisinin 3.kitabı olan bu kitap biri çok genç iki rahibenin soğuk bir manastırda öldürülmesinin ardından İsles ve Rizzoli'nin iş başına geçmesiyle başlıyor. Seride olduğu gibi konu ilerledikçe ardı ardına geçmeyen ve düğüm olmuş gibi akan konuda asıl beni etkileyen rahibelerin kanıt bırakmamak adına yüz ve el derilerinin soyulması ardından ortaya çıkan genç rahibenin hamile olması. Kitap serinin ilk kitaplarından olduğundan konu ilerleken Jane Rizzoli'nin aynı zamanda sevgilisi Fbı Ajanı Gabriel ile sorunu ile karşılaşırken bu sefer Maura İsles'in 3 sene önce boşandığı Victor devreye giriyor.

Olayların başı Hindistan'da başlayan kitapta sona doğru gerilim iyice artarken Maura'yı ve Jane'i daha iyi tanımaya başlıyor ve Jane'in hamile başlangıcında olduğunu görüyoruz.
416 syf.
·6 günde·7/10
Kitap gerilim ve polisiye üzerine kurulu.Yani cinayet şube soruşturması aşamasında yaşananlar ilginç şeyler gibi... Olumlu olarak söyleyeceklerimin en önemlisi tıbbi olarak verdiği bilgilerin çok daha çekici ve bilgilendirici kaliteli bir kitaba dönüşmesini sağlamıştır diyebilirim. Olay örgüsüyle kendinizi kaptırabileceğiniz güzel bir kitap olay örgüsü sizi çok fazla içine çekebilir fakat olumsuz olarak söyleyeceğim şey anlatımda biraz basitlik ve yer yer sıkıcılaşan betimlemeler bulunuyor ayrıca anlatım da bazen sıkıntılar var çeviriden de kaynaklı olabilir diye düşünüyorum anlatım tarzının bu durumunu. Genel olarak okunulabilir bir kitap. Ben beğendim okumanızı tavsiye ederim.
368 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
#kitapyorum
#günahkar
#tessgerritsen
#2020
-22.kitap
#sayfasayısı 361
#güneşbecerikdemirel çevirmen
Hani bazı durumlar vardır.Söylemek isteyipte bir türlü üstesinden gelemediğiniz.Tess okurken hayatı sanki tiye alıyoruz.Yazarımızın rizzoli isless serisi kitaplarının üçüncüsü olan " günahkar " konusu çok değişik mekanlarda geçen bir kitap olarak karşımıza çıkıyor.Polisiye kitap deyince aslında öyle fazla arayış içinde olmanıza gerek yok.
Dedektiflerimiz öyle bir iz sürüyorlar ki kitabın sonunda hadi bee bu adamda nerden çıktı ,nereden dahil oldu bu olaya diyebilirsiniz.Kitabın sonuna birde süpriz eklenmiş ki okunmadan olmaz canım.
Kurgusu mükemmel olarak niteleyebileceğim eseri gõnül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.sağlık ve esenlik dolu kalınız..
416 syf.
·9/10
Ilk defa bir polisiye gerilim romanı okudum .Acikca söylemek gerekirse çok etkilendim:)burda böyle güldüğüme bakmayın tek solukta okudum ama o soluğu kaçta verip kaçta aldığımı bir ben bilirim :)çok korktummmm:)ve ilk defa ışık açık uyudum tamam tamam ilk defa olmayabilir:))her neyse ciddi olacak olursam bu kitapta yazılan herşeyi bütün kurguyu çok beğendim ama birşey vardı ki canımı çok acıttı..Rahibe Camillie ve göletin dininden çıkarılan pembe battaniyeli bebeği..içerikten bundan fazlasını vermeyeceğim zaten merak etmeyin ve bana kizmayin ..polisiye okuya okuya adeta bir Sherlock Holmes olmuş bir ablaya sahibim ve cook talihsizim ki kitabı okumuş yani seriyi tamamlamış ve ağız tadıyla okumama arada engel de olsa nihayet bitirmeyi başardım ve size de tavsiye ederim ..herkese iyi okumalar (ha unutmadan böyle korktuğuna bakmayın en sevdiğim film türü korkudur ve genelde sinemada karanlıkta veya yalnız izlerim)
416 syf.
·Beğendi·9/10
Manastırda işlenen cinayetler,Maura ve Rizzoli'yi bir araya getiriyor.Temposu Cerrah ve Çırak'tan düşük olsa da yine de sayfaları hızla çevireceğiniz sürükleyici bir eser...
416 syf.
·7 günde·9/10
Merhabalar 1000Kitap Sakinleri...

Rizzoli İsles serisinin 3. kitabı Günahkar. İlk 2 kitaba ( Cerrah ve Çırak ) nazaran biraz daha az gerilim vardı. Ama kurgunun kalitesi çok iyiydi. Başta bu ne sakinlik demiştim ama sonlara doğru olaylar çok hızlandı ve birbiri ile cinayetlerin bağlantısı çok şaşırtıcı olmakla birlikte aralarındaki kurgu mükemmeldi. 2. kitap Rizzoli üzerineydi 3. kitap yani Günahkar ise Isles üzerine olmuş. Sonu her zamanki gibi ters köşe. Seriye devam etmek için, tıbbi polisiye ve gerilim sevenlere tavsiyemdir. İyi okumalar...
biriktirdiğim ne kadar keder varsa
saçmaya karar verdim
ortalığa
ağarana kadar gün anlatacağım
dinlersen sana
olmazsa yıldızlara
Ne kadar garip değil mi doktor? Eğer adının önünde doktor unvanı varsa insanlar sana kim olduğuna bakmadan hürmet gösteriyorlar.
Tess Gerritsen
Sayfa 404 - Martı Yayınevi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Günahkâr
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053480310
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sinner
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Günahkâr
Günahkâr
Günahkâr
"Son derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız."
-Mo Hayder-

"Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor." 
-The Drood Review-

"Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H. P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor."
-Chicago Tribune-

"Gerritsen'den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha."
-Booklist-

"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."
-Kirkus-

Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor. 
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 3.304 okur

 • sahra timurlenk
 • Daisy
 • Seda Aydın
 • Damla kızıltaş
 • Emre Yol
 • Dalga Dalga
 • Aynur Keskin
 • ümit kara
 • Cemal Selanik
 • Emre öztürk

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.6
14-17 Yaş
%3.8
18-24 Yaş
%31
25-34 Yaş
%26.7
35-44 Yaş
%25.8
45-54 Yaş
%9
55-64 Yaş
%0.9
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.8
Erkek
%20.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.4 (235)
9
%17.4 (134)
8
%20.9 (161)
7
%11.5 (89)
6
%3.6 (28)
5
%1.3 (10)
4
%0.8 (6)
3
%0.1 (1)
2
%0.1 (1)
1
%0

Kitabın sıralamaları