insan_okur'un Kapak Resmi
insan_okur, bir alıntı ekledi.
22 Eyl 23:57 · Kitabı okuyor

Bir insan kitlesinin huzursuz sessizliği, bir başkasının somurtkan sessizliğini doğuruyor, bu da bir üçüncüsünün daha genel, anlamsız sessizliğine neden oluyor, her yere yayılıyor böylece. Dünyada hiçbir şey bu ani, tuhaf sessizlikler kadar güçlü değil...

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 318 - Can Yayınları Çev: Sinan Fişek 1. Baskı)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 318 - Can Yayınları Çev: Sinan Fişek 1. Baskı)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
21 Eyl 00:10 · Kitabı okuyor

"Ama bu, her şeyi bilme duygusunun mu desek, dı­şında bıraktığın şeyleri unutuyorsun. Ve herhalde geceleri ya da iki içki arasındaki bu da bir tür gece dışarı­da bıraktığın şeyler, dışlandıklarına kızmış gibi geri geliyorlar ... "

Yanardağın Altında, Malcolm LowryYanardağın Altında, Malcolm Lowry
insan_okur, Gerçekçi Ol İmkansızı İste'yi inceledi.
18 Eyl 15:38 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Emperyalizme karşı meydan okumuş ve ABD'yi baş düşman etmiş bir isim. Tam bir savaşcı. Sömürge ve istilaya karşı. Kısa kısa aforizmalardan oluşan bir Aylak Adam kitabı. Che'nin karakterini anlamak için fikirlerini anlamak için çok güzel bir eser. Gerçek bir vatansever. Doktorluktan savaşçılığa... Mükemmel bilgece görüşler ve davranışlar... Davasına sahip çıkan ve bu uğurda ölen güzel bir karakter.

insan_okur, SabitFikir Sayı 79'ı inceledi.
18 Eyl 15:35 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yine bir Sabitfikir Sayısı devirdik. Eylül ayındaki güncel edebiyat bilgilerini pekiştirdik. Kürk Mantolu Madonna tiyatro olmuş, Bay Mercedes dizi olmuş ve Yusuf Atılgan Can Yayınlarında vb. bir çok farklı ve güncel haberler var. Farklı kitap incelemeleri ve kararsız okura hitap eden önerileri ile yine güzel bir sayı okudum. Ahmet Cemal için bir yer ayırmaları ise gayet hoşuma gitti. Çünkü koyu bir Ahmet Cemal hayranı olmak üzereyim. Siyaset barındırmayan bir dergi olduğunu söylemek isterim ve tavsiye ederim.

insan_okur, bir alıntı ekledi.
18 Eyl 12:05 · Kitabı okuyor

Hiçbir sorumluluğum ve dünyada hiçbir yerim yokken nasıl kaçabilirim kendimden?

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
15 Eyl 23:53 · Kitabı okuyor

Hangi merhemler sürülmüştü ruhuna? Bilimin yorumcuları bile nereye kadar bilebilirlerdi, dipsiz kötülüğün onlar için korkunç olan öldürücülüklerini? Şu ya da bu duvarda, karşılaştırıldığı zaman deliliğin yalnızca dünyada bir damla olduğu, dünyanın mene-Tekel Peres'ini bulmak için hiç de deneyimli bir göze gerek duymayacağını
biliyordu.

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
12 Eyl 11:41 · Kitabı okuyor

"Elveda nokta. Paragraf değiştir, bölüm değiştir, dün­ya değiştir."

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Can Yayınları)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
10 Eyl 18:07 · Kitabı okuyor

her düşte, her gölgede seni görmek, beni, sonunda, ne yapabiliriz , diye sormak için hiçbir zaman göndermeyeceğim bu mektubu yazmaya zorluyor. Ne tuhaf,
değil mi? Ama gene de - kendimize, kendimizden ayrı yarattığımız kendimize borcumuz değil mi, yeniden denemek ? Ne oldu o bir zamanlar paylaştığımız sevgi ve anlayışa! Ne olacak ona - yüreklerimize ne olacak? Dünyada geçen bu garip yıllarımıza anlam veren tek şey, sevgi; korkarım bunun yeni bir buluş olduğunu söylemek zor.

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 52 - Can Yayınları)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 52 - Can Yayınları)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
10 Eyl 12:42 · Kitabı okuyor

Gecikmiş aşkın neye benzediğini söylemek hiçbir susamışlığa çare değildi.

Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 16 - Can Yayınları)Yanardağın Altında, Malcolm Lowry (Sayfa 16 - Can Yayınları)