Adı:
Günahkâr
Baskı tarihi:
17 Kasım 2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055420512
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Günahkâr
Günahkâr
Günahkâr
Tüyler ürpertici Doktor Gerritsen’in morguna hoş geldiniz.

Publishers Weekly

Cinsellikten doğan suçluluk duygusuyla harmanlanmış görkemli cinayetler.

KirkusSon derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamıyacaksınız.

Mo Hayder

Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor.

The Drood Review

Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H.P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor.

Chicago Tribune

Gerritsen’den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha.”

BooklistGizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele.
Kirkus

Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor.
416 syf.
·1 günde
Tess geritsen polisiyede ilgi çekmeyi başarmış bir yazar. Cerrah ve Çırak'ı okuduktan sonra eliniz ister istemez serinin üçüncü kitabına da gidiyor. Bu tarz romanlar bir yerden sonra tekrara düşer genelde ancak bu kitap kesinlikle öyle değil. Polisiye - gerilim türüne ilgisi olanlar kaçırmasın.
416 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
▪ Günahkâr. Bir diğer Rizzoli&Isles kitabı. Serinin ilk iki kitabına göre gerilim ögelerinin daha az olduğu ancak okuyucuya verdiği haz anlamında Cerrah ve Çırak'tan eksiği olmayan bir kitap Günahkâr.

▪ Jane Rizzoli ve Maura Isles gizemli olayları aydınlatıp suçluları adalete teslim etmeye devam ediyor. Bu seriyi okurken birbirinden tamamen farklı bu iki kadından biriyle kendinizi mutlaka özdeşleştiriyorsunuz. Günahkâr'da Rizzoli Ve Isles'in özel yaşamları yani karşı cinsle ilişkileri daha ön plandaydı bu da kitaptaki tempoyu biraz daha aşağı çekmişti ancak bu durum kitaptan aldığım zevkin derecesini kesinlikle değiştirmedi. Tess Gerritsen yine şahane yazmış.

▪ Kitabın konusundan kısaca bahsedeyim... Kendilerini dünyadan tamamen soyutlayarak bir manastıra kapanan rahibeler ve soğuk bir kış günü iki rahibenin vahşice saldırıya uğramasıyla başlayan olaylar dizisi. Rahibelerden biri ölürken diğeri ölümün pençesindedir ve Isles otopsi sırasında, genç rahibenin ölümünden hemen önce doğum yaptığı gerçeğiyle karşılaşır. Peki bu, günahtan arınmak için yemin etmiş rahibelerin başına gelen olayların nedeni nedir? Karmaşık olaylar merak duygunuzu fazlasıyla körüklüyor. Serinin 3. kitabı Günahkâr vasıtasıyla okumamış olanlara Rizzoli&Isles serisine başlamalarını öneriyorum.
 • Çırak
  8.7/10 (1.103 Oy)1.025 beğeni4.118 okunma482 alıntı14.941 gösterim
 • İkiz Bedenler
  8.8/10 (644 Oy)627 beğeni2.615 okunma266 alıntı8.973 gösterim
 • Siliniş
  8.8/10 (607 Oy)583 beğeni2.223 okunma185 alıntı10.125 gösterim
 • Cerrah
  8.9/10 (1.742 Oy)1.622 beğeni5.602 okunma663 alıntı26.971 gösterim
 • Kan Gölü
  8.3/10 (527 Oy)503 beğeni2.319 okunma107 alıntı6.829 gösterim
 • Gece Nöbeti
  8.4/10 (642 Oy)615 beğeni2.412 okunma234 alıntı11.307 gösterim
 • Bıçak Sırtı
  8.3/10 (460 Oy)443 beğeni1.987 okunma61 alıntı7.310 gösterim
 • Ölü Ruhlar Ormanı
  8.2/10 (759 Oy)668 beğeni2.981 okunma632 alıntı9.405 gösterim
 • Şeytan Yemini
  8.6/10 (782 Oy)735 beğeni2.909 okunma1.082 alıntı9.384 gösterim
 • Koloni
  8.2/10 (686 Oy)587 beğeni2.799 okunma890 alıntı10.727 gösterim
416 syf.
·Beğendi·7/10
Serinin 3. kitabı Günahkar. Bir ara sırayı bilmediğimden kitapları karıştırmıştım ama şimdi doğru yoldayım. :) Cinayet romanlarını genel olarak farklı tür denemek için okuyorum. Onun için pek bir içeriğine dikkat etmiyorum. Bir tek olayların akışına dikkat ederim.Akış açısından iyi gidiyordu. Bir solukta 100 sayfa okumak oluyor mesala.

Jane ve Maura bu kez manastırda işlenen cinayetlerin peşinde. Kendini tamamen Tanrı’ya adamış bu kadınlardan kim ne istemiş, üstelik işin içinde bir de bebek varsa bu manastırda neler olmuş olabilir? Okuyun kendiniz görün :)

Cerrah ve Çırak`ı okumuşsanız Günahkar`ı da okumağa başlayabilirsiniz.
Keyifli okumalar :)
416 syf.
·10/10
Rizzoli'ciğim Cerrah'ın ve Çırak yada Dominatör artık ne dersek işte bu iki ruh hastası, sapık katillerin hakkından gelip ee tabii Moore'u da Catherine'e kaptırdı diye üzülürken 2. kitapta adamdan o kadar şühlenmeme rağmen ajan Dean'cığımı tanıdıktan sonra iyiki dedim Rizzoli ve Moore olmamış :))
Neyse bu 3. kitapta ise yeni favori ekibim Jane Rizzoli ve Maura Isles (bence Moore ile Rizzoli ikilisinden çok daha iyi oldu), manastırdaki iki rahibenin vahşice saldırıya uğramasının üzerine sır perdesini aralayıp, rahibelerden genç olanın ölmeden önce doğum yaptığını öğrenirler. Cinayeti araştırırken altında yatan sebepler ve bağlantıları özellikle Maura'yı oldukça sarsacaktır.
416 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
İki rahibenin manastırda vahşice öldürülmesi ile başlayan cinayetleri araştırmak için yine Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles işbaşına geçer.Doktor Isles’in yaptığı otopsi sonucunda ölen rahibelerden birisinin ölmeden önce doğum yaptığı tespit edilip, başka cinayetlerle bağlantısı olduğu gün yüzüne çıkıyor.Sonrası mı? Sonrası da bu şahane kitapta.Her zaman olduğu gibi yine bir Tess Gerritsen klasiği daha.Harika bir kurgu,akıcı,sürükleyici ve okuru hiç sıkmayan bir dil,hiç düşmeyen gerilim ve karmaşık olaylar silsilesi.Bu tür polisiye-gerilim kitaplarından başka ne isteyebilirsiniz ki…Rizzoli & Isles serisini sevenler için harika bir kitap.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Manastırda işlenen cinayetler,Maura ve Rizzoli'yi bir araya getiriyor.Temposu Cerrah ve Çırak'tan düşük olsa da yine de sayfaları hızla çevireceğiniz sürükleyici bir eser...
416 syf.
·7 günde·9/10
Merhabalar 1000Kitap Sakinleri...

Rizzoli İsles serisinin 3. kitabı Günahkar. İlk 2 kitaba ( Cerrah ve Çırak ) nazaran biraz daha az gerilim vardı. Ama kurgunun kalitesi çok iyiydi. Başta bu ne sakinlik demiştim ama sonlara doğru olaylar çok hızlandı ve birbiri ile cinayetlerin bağlantısı çok şaşırtıcı olmakla birlikte aralarındaki kurgu mükemmeldi. 2. kitap Rizzoli üzerineydi 3. kitap yani Günahkar ise Isles üzerine olmuş. Sonu her zamanki gibi ters köşe. Seriye devam etmek için, tıbbi polisiye ve gerilim sevenlere tavsiyemdir. İyi okumalar...
368 syf.
·Beğendi·9/10
Serinin 3 . Kitabı Günahkar .Her ne kadar sıralamayı karıştırsamda sonunda doğru yoldayım:))Cerrah ve çırağa göre daha az gerilim içeriyor olsa da yinede konusu itibariyle ve anlatımı ile verdiği haz aynı...
Tess Gerritsen polisiye ve gerilim sevenler için yazmış..Yani benim için:))O zaman serinin diğer kitaplarına devam ediyorum ..Gerilim-polisiye sevenlere tavsiye ediyorum...
416 syf.
·Puan vermedi
Gayet güzel bir kitaptı. Başlarda okumakta zorlandım belki odaklanamamamdan dolayı olabilir. Ama ilk 150 sayfayı falan geçince tek solukta bitirdim. Çok heyecanlı bir kitaptı. Okurken gerçekten kendimi Jane ve Maura ile birlikteymiş gibi hissettim. Tess Gerritsen yine harika bir iş çıkarmış bu serinin diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım. Çok sürükleyici ve beklenmeyen bir sonu vardı. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
368 syf.
·Beğendi·9/10
Rizzoli&İsles serisinin 2. kitabı Günahkar olarak karşımıza çıkıyor. Romanın başında yıllar önce Hindistan'da yaşanan facia ile ilgili küçük bir kesit veriliyor. Daha sonra olaylar Boston'da devam ediyor ve derinleşiyor. Boston'da bir manastırda iki rahibenin ölü bulunması şehirde yankı uyandırıyor. Maura cesetleri incelerken rahibelerden birinin kısa süre önce doğum yaptığını tespit ediyor.Bu durum manastırda zaman zaman ders vermeye gelen peder Daniel Brophy'i şüpheli durumun getiriyor.Kahramanımız Rizzoli bu romanda hamile olduğunu öğreniyor. Maura'nın hayatına ise geçmişinden birisi, eski Eşi Victor dahil oluyor. Victor One Earth adlı bir kuruluşta insanlara yardım odaklı çalışıyordur. Dünyanın her yerine yardım ulaştıran bu kuruluş aslında masum değildir. Oktagon kimya adlı bir şirket Hindistan'ın bir köyünde cüzzamlıları denek olarak kullanmış, başarısız deney sonucu meydana gelen faciada çok sayıda insan katledilmiştir. One Earth ise yüklü bir bağış karşılığında olayın üstünü kapatmıştır. Faciadan kurtulan tek kişi Rahibe Ursula klisede ölü bulunmuştur. Romanın son bölümünde olaylar hızlı gelişir. Katiillerin hedefinin Ursula olduğu Rahibe camille'nin olay gecesi Ursula ile beraber olması nedeniyle öldüğü ortaya çıkar. Rahibe Camille babası tarafından tecavüze uğradıktan sonra kliseye sığınmıştır. Maura ise Victorun gerçek yüzünü görmüş onu tekrar hayaına dahil etmemiş, peder Bropyh' e karşı da ilgi duymaya başlamıştır. Roman Rizzzoli'nin Ajan Dean ile dünya evine girmesi ile sona eriyor :)
416 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Spoiler İçerebilir..
Doktor Maura Isles, Ölüm Kraliçesi. Onun Samuel Knight diye birisinin cesedini incelemesiyle başlayan bir hikaye. Burada Tess Gerritsen o kadar detaya giriyor ki hani önceden kendi yaptığı şeyi sanki bir başkasının ağzından okuyucu ile paylaşıyor gibi bir his oluşuyor. Otopsi sırasında da gelen bir telefon ve benim hatun (!) Jane Rizzoli, doktoru arıyor.
Isles, gelen telefon üzerine Jameica Plain'e gidiyor. Adresimiz Gray Stones Manastırı. Yanlış anlamadıysam ortada iki ceset vardı. Biri hastaneye kaldırılan Rahibe Ursula , diğeri de henüz yirmi yaşında -yaş önemli çünkü diğer rahibeler oldukça yaşlı ve bu daha yeni rahibe adayı olmuş- Camille Maginnes.
Ardından rahibeler ile ipucu elde etmek için bir görüşme ve Dedektif Frost da yani her ne kadar bizim deli kadınla kimse çalışamasa da Jane Rizzoli'nin ortağı devreye giriyor.
Şu ölen kız, Camille Maginnes'in ölümü ve otopsi sonrası ekip önemli bir durumu fark ediyor. Rahibe yeni doğum yapmış. Manastırda bazı araştırmalar ve Noni denilen küçük kızla bazı konuşmalar sonrası ufak da olsa ipucu elde ediyorlar. ‘Havuz'
Bir ceset daha çıkıyor karşımıza. Elleri ve ayakları fareler tarafından yenmiş ve ölmeden önce oluşmuş kesiklerin düşüldüğü bir ceset. Aynı kurbanın bir de yüzünün kesildiğini eklemek gerek tabi. Kurbana daha sonradan da “Fare Kadın” adı veriliyor.
Rizzoli, rahibe cinayetini araştırmaya devam ederken bebeğin ‘Anansefalik’ doğduğunu öğreniyoruz. Tıpkı kitaptaki gibi benim de okurken biraz midem kaldırmadı desem yeridir. Bu bebek nereden dahil oldu derseniz “Havuz” diye ayrı bir parantez açmıştım önceden.
Fare Kadın dediğimiz Ursula adlı rahibe de araştırılırken Hindistan'da görev yaptığı ve orada Cüzzam hastalığına yakalanmış insanların yanındayken köye saldırı olduğu ve onun kurtulduğu öğreniliyor ve ardından ölümü de şüpheleri üstüne çekiyor.
Cinayetlerin ortak noktası fark ediliyor ve bunun üzerine harekete geçiliyor. Ayrıca havuzda bulunan bebeğin annesi zaten öldürülen kadındı ve babasının da kimliği açığa çıkıyor ve şaşıracaksınız.
Polis sorguları da bir yandan devam ederken öyle ki bizim Ölüm Kraliçesi Maura Isles'in eski kocası bile sanık olarak ifade veriyor. Sonlara doğru oldukça hızlanan bir senaryo. Çünkü şüpheli gözüyle bakılanlardan birisi de Peder ve bu kişi bizzat bizim Rizzoli'yi arayarak öyle bir bilgi veriyor ki, gidişat değişiyor resmen. Akabinde Maura üzerine bir saldırı oluyor ve nihayet sebebi bilinen bu cinayetin sorumlusu da açığa çıkarılıyor. En nihayetinde güzel bir final olduğu düşüncesindeyim.
Ne kadar garip değil mi doktor? Eğer adının önünde doktor unvanı varsa insanlar sana kim olduğuna bakmadan hürmet gösteriyorlar.
Tess Gerritsen
Sayfa 404 - Martı Yayınevi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Günahkâr
Baskı tarihi:
17 Kasım 2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055420512
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Günahkâr
Günahkâr
Günahkâr
Tüyler ürpertici Doktor Gerritsen’in morguna hoş geldiniz.

Publishers Weekly

Cinsellikten doğan suçluluk duygusuyla harmanlanmış görkemli cinayetler.

KirkusSon derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamıyacaksınız.

Mo Hayder

Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor.

The Drood Review

Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H.P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor.

Chicago Tribune

Gerritsen’den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha.”

BooklistGizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele.
Kirkus

Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, Günahkar adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulmayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkar ile okuyucuların kalbine salıyor.

Kitabı okuyanlar 2.937 okur

 • muhteşem sercan
 • Emre Erbek
 • Ceren Bakçılar
 • Anita Blake
 • G t
 • Mehmet Ferit
 • emin karaçam
 • Başak Bozan
 • Melisa Koşucu
 • Esma Eren

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.9 (6)
9
%1.2 (8)
8
%0.9 (6)
7
%0.4 (3)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları