İlkay Yurttaş Koşar

Sabitlenmiş gönderi
"Beş yıl içinde önemi kalmayacaksa seni üzmesine izin verme."
Sayfa 288 - Nemesis KitapKitabı okudu
Reklam
"Bir kadın, birçok şeyi reddedebilirdi, yüzleşmemek için direnebilirdi, kaçabilirdi. O da tam beş gündür bu düşünceyle hareket ediyordu. Olanları inkâr ediyordu. Gören, bilen tarafına arkasını dönmüştü. Olmayan Umuda sarılmış haldeydi. Aklında dolanan şey ` Belki de o değil. ` cümlesiydi. Ama bazı anlardan kaçamazdı insan, bazen teslim olmak dışında yapabilecek bir şey yoktu. "
Sayfa 256 - Theseus YayıneviKitabı okuyor
"İnsanlık, dengesizliklerle kurulmuş bir düzendi. Hırsın, öfkenin ve kıskançlığın gölgesinde insan ; bir başka canı doğrar, vicdan köşeden göründüğünde yaptığına oturup ağlardı. Önemli olan vicdanın görünmesi değildi. Vicdan ne kadar yanında, yakınında kalacaktı? "
Sayfa 241 - Theseus YayıneviKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
"Çünkü bazen unutmak hayata devam edebilmek için olabilen en güzel şeydi. Bilinçli ya da bilinçsiz bir anıdan vazgeçmeyi kabul edenleri belki de özgür bırakmak gerekirdi."
Sayfa 207 - Theseus YayıneviKitabı okuyor
""Deprem ; yağmur gibi, rüzgâr gibi bir doğa dolayıdır. Yaşanan yıkımın ve ölümün sebebi bunun bir kader olması değil, zamanında ve yeterli tedbirin alınmamış olmasıdır."
Sayfa 125 - Elpis YayınlarıKitabı okuyor
Reklam
Hasat – Katil Doğan
Hasat – Katil DoğanÖzlem Çoban
8.3/10 · 21 okunma
130 syf.
·
Puan vermedi
·
22 günde okudu
Namuteber
NamuteberTevfik Çağrı Kavaklıoğlu
8.5/10 · 9 okunma
"Zaman asla yanılmaz. Zaman denilen kavram sizin türünüz için sadece tek yöne akan bir nehir gibidir. Geriye döndürülemez. Bu Nehrin akış hızı ise kişiden kişiye değişir. Bazen zamanın yavaşladığını hissedersin, bazense su gibi akıp gittiğini. Zaman denilen yanılgıya senin türün var olduğundan beri her daim kendini kaptırmıştır. Yetişmeliyim, çabuk olmalıyım ağırdan almalıyım, beklemeliyim derken sizin algınızda zamanın yegane sonu olan bedensel yaşamın sonu gelir. Oysaki bedensel yaşamın sonu demek zamanın sonu demek değildir. Zamanın sonu ve başı yoktur. "
Sayfa 76 - Perseus YayıneviKitabı okuyor
Reklam
596 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
14 günde okudu
Sınırların olmadığı sınırlarda, zamanın ve mekânın, iradenin ve azmin, gücün ve kudretin, ruhun ve dinginliğin, ateş ve suyun, hava ve toprağın kişiye boyun eğdiği yerdi burası. Bilinen her şeyi yokluktan alıp varlığın tam ortasına dikebildiği yerdi. Bulutlara ekinlerin ekilebileceği ve yağmur diye meyvelerin yağabileceği, bakışlarla dağların
Kan Ahdi
Kan AhdiOnur Can Sümer · Perseus Yayınevi · 20242 okunma
285 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
21 günde okudu
#dişitalada serisinin ikinci kitabı #uyuyangüzeliuyandırma. İlk kitabı da çokça sevmiştim ve merakla hemen ikinci kitaba başladım. Dünya üzerindeki korkunç savaştan kurtulabilen bir avuç insanın Bilge yani Bilirkişi tarafından adaya getirilmesi ve oradaki yaşamlarını okurken bir taraftan da Günışığı yani Güneş'in zaman zaman ansızın gelen
Uyuyan Güzeli Uyandırma
Uyuyan Güzeli UyandırmaAslıhan Savaş · Perseus Yayınları · 20242 okunma
322 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Yıl 2323 ; Dünyanın doğal kaynakları tükenmiş, nüfus çok artmış ve korkunç bir savaş 8 yıldır devam etmektedir. Şehirler yerle bir olmuş geriye kalan bir avuç insan yeraltında yaşamak zorundaydılar. Ta ki orasında bombalanıp yerle bir edilene kadar. Bu esnada ülkelerini korumakla görevli askerler tesadüfen bir ada keşfederler, haritalarda görünmeyen ve radar sisteminde bile farkedilmeyen ada geriye kalanlar için umut olabilir miydi? Bilge, bu saklı adayı kocasından dinlemiş ve o adada yaşamayı hayal etmişti, kocasının son görevinde kaybolması ile dünyası başına yıkılan Bilge için çok ama çok zor günler başlamıştı. Bebeğinin doğumundan sonra bile uzun bir süre kendini toparlayamamıştı. Kocasının onun için hazırladığı ve Komutanın kendisine teslim ettiği dijital kart bile aylardır bıraktığı yerde öylece duruyordu. Son ziyaretinde doktorun söyledikleri ile kendisini toparlaması ve bebeği için çabalaması gerektiğinin farkına varan genç kadının artık bir hedefi vardı. Kocasının hayalini gerçekleştirmek.... Ada projesinin sorumluluğunu almak ve son bombalamadan geriye kalanlar ile o saklı adada yeni bir yaşama merhaba demek.... Teknoloji ne kadar ilerlese de  doğanın, dünyanın bize sunduğu güzelliklerin kıymetini bilmeden sorumsuzca harcıyoruz birgün tüm bunlara muhtaç kalacağımızı hiç düşünmeden... Özgürlüğün, barışın, sevginin, merhametin, mutluluğun ve huzurun ne kadar kıymetli olduğunu farkettirecek bir kitap Dişital Ada. Serinin ilk kitabı.
Dişital Ada
Dişital AdaAslıhan Savaş · Perseus Yayınevi · 20233 okunma
6,1bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.