Sevdiğiniz İnsana Yürekten Bağlılığınızı Nasıl İfade Edersiniz

Beş Sevgi Dili

Gary Chapman
Siz eşiniz ile oturup konuşmak istiyorsunuz, ama o size çiçek gönderiyor. Siz ev yemeği yemek istiyorsunuz, ama o size sarılarak doyuyor. Sorun sevginizde değil, sevgi dilinizde! Dünyaca ünlü Dr. Gary Chapman, farklı insanların sevgilerini nasıl farklı şekillerde ifade ettiklerini ortaya koyuyor ve bunları şöyle sıralıyor: Kaliteli Zaman, Onay Sözleri, Hediye Alma, Hizmet Eylemleri, Fiziksel Temas Sizin için çok önemli bir şey karşınızdaki için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ya da sizin gerekli bulduğunuz bir şeyi karşı taraf hiç umursamayabilir. İşte bu kitap sizin ve karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını anlamanız ve ona göre hareket etmeniz için bir kılavuz. Doğru adımları uygulayın ve doğru dili kullanın, kısa sürede sevginizi ifade etmenin ve karşılığında gerçek sevgiyi bulmanın mutluluğunu paylaşacaksınız. Dr. Chapman, insanın duygusal sağlığına yön veren ve sonsuz sevgi iletişimini belirleyen kilit noktaları, her insanın sevgi deposu olduğunu ve bu büyük kaynağı canlı tutmak için küçük sevgi dolu bir adımın bile yetebileceğini anlatıyor. Anahtar sizin elinizde Hangi yoldan gitmeniz gerektiğine siz karar verin.
Yazar:
Gary Chapman
Gary Chapman
Çevirmen:
Selim Yeniçeri
Selim Yeniçeri
Editör:
Zübeyde Abat
Zübeyde Abat
Tahmini Okuma Süresi: 6 sa. 24 dk.Sayfa Sayısı: 226Basım Tarihi: 2012Yayınevi: Koridor YayıncılıkOrijinal Adı: The Five Love Languages
ISBN: 9789944983372Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
154 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Uzuuuun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Çok uzun süredir görüp de okumayı ertelediğim bir kitaptı. Nihayet bugün (12 Temmuz'da) okudum bitti. Hayatımda daha önce bu kadar verim aldığım bir başka kitap okumamıştım. Keşke bu kitabı dünyadaki herkes okusa, her dile çevrilse, kalbinde azıcık sevgi kırıntısı olan herkes okusa, özellikle
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi DiliGary Chapman · Koridor Yayıncılık · 20128,3bin okunma
Reklam
226 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Beş Sevgi Dili
* Onaylayıcı Kelimeler * Kaliteli Zaman * Hediye Almak * Hizmet Eylemleri * Fiziksel Temas “Sevgi evde başlar ya da başlamalıdır.” “Siz eşiniz ile oturup konuşmak istiyorsunuz ama o size çiçek gönderiyor. Siz ev yemeği yemek istiyorsunuz ama o size sarılarak doyuyor. Sorun sevginizde değil, sevgi dilinizde!” “Eşinizle birbirinizin sevgi dilini konuştuğunuz her seferinde, birbirinize duygusal puanlar eklersiniz. Elbette ki bu bir oyun değildir! Birbirinizin sevgi dilini konuşmanın ödülü, çok daha güçlü bir bağlantı duygusu olacaktır. Bu daha iyi iletişim daha fazla anlayış anlamına gelir.” Her insanın bir sevgi deposunun olduğunu ve bu depoların farklı şekillerde doldurulabildiğini, bunun için ufacık adımların yetebileceğini yaşanmış örneklerle anlatan güzel bir eser.
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi DiliGary Chapman · Koridor Yayıncılık · 20128,3bin okunma
226 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Hepimiz bir şekilde birilerini seviyoruz annemizi, babamızı, sevgilimizi, çocuğumuzu, eşimizi vs. vs. ama bunu aktarmaya ya da bazı durumlarda ispatlamaya gelince sıkıntı yaşıyoruz. En çok kurduğumuz cümlelerden biri de ben onu seviyorum ama beni bir türlü anlamıyor cümlesidir. Sevginizi ifade ederken ya da bir takım ispatlara giderken hata yaptığınızı biliyor muydunuz ? Seni seviyorum demenin bir çok yolu var ve herkesin başka beklentileri... Bu kitabı okuduktan sonra sevgiyi aktarma anlayışım tamamen değişti ve ben daha mutlu ve rahat davranabilen bir insan oldum. Şiddetle tavsiye ederim.
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi DiliGary Chapman · Koridor Yayıncılık · 20128,3bin okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.