1000Kitap Logosu
Beden Dili

Beden Dili

Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

300 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 8 sa. 30 dk.
Adı
Beden Dili
Alt başlık
Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi
Orijinal adı
What Every Body Is Saying
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · Alfa Yayıncılık · 2008 · Karton kapak · 9786051060484
Diğer baskılar
Beden Dili
Bədən Dili
What Every Body Is Saying
İnsanları 'okuma'nın en hızlı yöntemi bu kitapta... Karşınızdakinin bedenine bakarak aklından geçenleri okumanız mümkün. Duygu ve düşünceleri çözümlemek, insanları doğru tanımak, tuzağa düşmemek, yalanı ortaya çıkarmak için beden dilini bilmeniz yeterli. Ayrıca beden dilinizi kullanarak patronunuz, aileniz, arkadaşlarınız ve diğer insanların sizinle ilgili düşüncelerini de değiştirebilirsiniz. Gerçek hisler yüzde gizlidir. Başparmaklar, ayaklar ve gözbebekleri ruh halimizi ortaya koyar. Kendimize duyduğumuz güveni konuşmalarımızdan önce bedenimiz yansıtır. Etkili bir el sıkışma birçok kapıyı açar. Karşımızdakini ikna etmenin en etkili yöntemi beden dilini kullanmaktır. İnsanlara güven vermek göründüğü kadar zor değildir. Otoriteyi hem kurmak hem de yıkmak beden dili ile mümkündür. Eski FBI ajanı Navarro'nun profesyonel deneyimleri ile Princeton Üniversitesinde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins'in bilimsel çalışmalarını birleştiren bu kitap, beden dilini öğrenip kullanarak dünyanızı nasıl kontrol altında tutacağınızı anlatıyor.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 55.4
Erkek
% 44.6
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.3
10 üzerinden
855 Puan · 156 İnceleme
300 syf.
·
8/10 puan
Kitabın incelemesini yapmadan önce ''Kişisel Gelişim'' türü hakkında bir şeyler söylemek isterim. Öncelikle şunu belitmek isterim bu türe yöneltilen ''kişisel gelişmeyin'' şeklindeki çığlıklara katılmıyorum. Bu tür kitapların varlığını görmezden gelip reddetmek saçma bir yaklaşım olacaktır. Fakat kitap seçme noktasında diğer türlere nazaran çok daha dikkatli seçimler yapılması gerekir. Çünkü her geçen gün yalnızca maddi kazanç sağlamak için, işe yaramaz yüzlerce kitap piyasaya sürülmektedir. Yazar hakkında araştırma yapmadan bilgi sahibi olunmadan kesinlikle okuma yapılmamalıdır. Mesela hayatında hiç bir başarı göstermemiş bir insanın ''Başarı'' ile ilgili yazdıklarının size pek fazla katkısı olmayacaktır. Kendi alanında uzman ve deneyim sahibi insanların yazdıkları tercih edilmelidir. İçerisinde yalnızca motivasyon cümleleri olan bir kitabın size çok bir katkısı olmayacaktır. Çok satan kitapların bir çoğu böyledir bunlar popülaritenin bir sonucudur bu sene baktığınızda çok satmıştır. Ancak seneye muhtemelen yazarın adını bile kimse hatırlamayacaktır. Teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik, pratik içeren kitaplar daha faydalı tercihler olacaktır. Mesela kendi alanımla ilgili bir kitap alırken içerisinde yazarın bir beslenme programı varsa benim için daha değerlidir. Bu esere gelecek olursak: Mesleğinde deneyim sahibi bir FBI ajanın beden diliyle ilgili fikir ve tavsiyeleri neden işimize yaramasın diye düşünerek okumaya başladım ve pişman da olmadım. Üstelik Marvin Karlıns tarafından bilimsel verilerle de destelenmiş bilgileri içeriyor. Şunu da belirtmem gerekir ki bunu okuduktan sonra bir Sherlock olacağınızı bekliyorsanız maalesef dünya üzerinde henüz öyle bir kitap yer almıyor. Fakat okuduğunuz da sizi insanların davranışlarını gözlemlemeye ve bunlara anlamlar vermeye yardımcı oluyor. Pratik ve uygulanabilir bilgileri deneyerek iyi bir gözlemci olmanıza yardımcı oluyor. Kitabın görsellerle desteklenmiş olması davranışları yerinde görmenize olanak sağlıyor. Önce bir konuyla ilgili size bilgiler veriyor. Bir davranışı size açıklıyor daha sonra kutucuklara yönlendiriyor. Bu küçük kutucuklarda yaşanmış deneyimlenmiş olaylar anlatılıyor. Daha sonra ise resimlere yönlendiriyor, görsellere bakarak durumu daha iyi anlıyorsunuz. Tabi sizi de bunları denemeye davet ediyor ve yol gösterici bir rol üstleniyor. Sizleri şu davranış kesinlikle şunu ifade eder gibi saçma ve hiç bir bilimselliği olmayan açıklamalara yönlendirmiyor.''Bu davranış şunun göstergesi olabilir ama şunlara da dikkat etmelisiniz. Şunun üzerine gidip meseleyi daha iyi anlayabilirisiniz.'' şeklinde bir yaklaşımla, bunları uygulatarak sizlere öğretmeye çalışıyor. Özellikle kitabın son kısımlarında yer alan ''Yalancılığın Saptanması''nı çok beğendiğimi söylemek isterim. Söyleyeceklerim bu kadar.
Beden Dili
8.3/10 · 2.937 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
300 syf.
·
Puan vermedi
İnsanları 'okuma'nın en hızlı yöntemi bu kitapta... Karşınızdakinin bedenine bakarak aklından geçenleri okumanız mümkün. Duygu ve düşünceleri çözümlemek, insanları doğru tanımak, tuzağa düşmemek, yalanı ortaya çıkarmak için beden dilini bilmeniz yeterli
Beden Dili
8.3/10 · 2.937 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
300 syf.
8.5 puan. Sırf beden diline önem verdiğim için merak edip okuduğum bir kitap. Güzel kitap yazarı beğendim söylediği tespitler çok mantıklı olmakla birlikte asla kesinlik barındırmadığını, hata yapıp insanlara ithamda bulunmamamızı öneriyor. Yine de sözel olmayan davranışlar hakkında çok iyi bilgiler içeriyor bu eser. Beynin limbik kısmının insanın elinde olmayan refleksiv davranışlar sergilediğini bunlara dikkat edersek doğruya ulaşma ihtimalimizin daha fazla olacağını vurguluyor. Aslında ben iyi bir gözlemci değilim en azından fiziksel olarak dış dünyamıza yönelik yani dışsal olarak, bir saat sohbet ettiğim birisi yanımdan ayrıldıktan sonra bile sorsalar üzerinde ne olduğunu muhtemelen söyleyemem fakat ruh halini daha iyi analiz edebilirim. Bu kitapta söylenen de her konuda iyi bir gözlemci olmanız gerektiği özellikle de davranışlar hakkında. “Sizler ne söylediğine odaklandığınız için nasıl söylediğini kaçıyorsunuz” demek istiyor. Yazar burada gözlemin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. İnsanların söyledikleriyle gerçekte düşündükleri arasında muazzam derecede fark olan özellikle bu çok modern az samimi çağda bence çok önemli bir konu beden dili. Demem o ki okuyun tavsiye ederim zira “Beden Asla Yalan Söylemez”. İyi okumalar.
Beden Dili
8.3/10 · 2.937 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
8 günde
·
Puan vermedi
25 il FTB-nin əks-kəşfiyyat şöbəsində detektiv işləmiş Navarronun “Bədən dili” kitabı insanları müşahidə etmək və anlamaq marağınızı artıracaq. Çünki indiyə qədər fikir vermədiyiniz, diqqətinizi çəkməyən hərəkətlərin əslində insanın düşüncəsində, ürəyində nə olduğuna işarə verdiyini öyrənəcəksiniz. Kitabı oxuyarkən bütün hərəkətlərin mənası olduğunu və şəxs şüuraltı formada bunu yerinə yetirdiyini görəcəksiniz. Kitabla qalın:)
Beden Dili
8.3/10 · 2.937 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
300 syf.
·
6/10 puan
Beden dili kitap yorumu
Selam arkadaşlar Beden Dili Joe Navarro Eski FBI ajanı yazarımızın insanların bedenlerini,hareketlerini daha iyi okumamız İçin yazdığı kitabından çok beklentim vardı. Düşündüğüm gibi olmadı. Şöyle ki çoğunlukla kendini yetiştirmiş kişilerin zaten bildiği el, kol duruşları, gövdenin duruşu, gözler ve yalanın anlaşılması konularından bahsediyor. Genel olarak not aldıklarım ise Stres altında ki insanların dudak hareketleri, göz kısmalarından anlaşılabileceği , boyun çukuruna dokunan insanların kendini güvensiz rahatsız hissettiği, alnını ovan insanların rahatsızlık yaşayıp mücadele içinde olduğu, aşırı stres altında olanların yüzünü,alnını ovuşturup, aşırı esnediği, ellerini bacaklarının üzerinde namaz kılar gibi tuttuğu, insanın en dürüst yerinin ayakları olup ayaklardan kişinin o an sizinle konuşmak isteyip istemediğini, sizin yanınızda rahat olup olmadığını anlayabileceğinizi, kendimizi rahat hissettiğimizde bacakların çapraz durduğunu, yine gövdemizin, kollarımızın duruşunun karşımızdaki insanla konuşmak isteyip istemediğimiz konusunda ipucu verdiğini,baş parmağı cebine sokup diğer parmakları dışarıda bırakan kişinin düşük özgüveni olduğunu,yalan söyleyen insanların dürüst kişilere göre daha az el kol hareketi yaptığını, buna rağmen yalan söylemenin çok zor anlaşıldığı konuları oldu.
Beden Dili
8.3/10 · 2.937 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.