S*ktir Et

5,3/10  (245 Oy) · 
1.131 okunma  · 
116 beğeni  · 
9.395 gösterim
S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin'in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır. 

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız "gerekenlere" S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786054429325
 • Orijinal Adı:
  F**k It: The Ultimate Spiritual Way
 • Çeviri:
  Figen Kılavuz
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Vildan Kara 
08 Şub 2014 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Cok severek heyecanla başladım ve bitirmek icin kendimi sartlandirmistim .. En son dayanamayıp amaan Siktir Et dedim ve yarım bıraktım ....

Cok guzel bir kitap bence kesinlikle okunmasi gerek iyor tavsiye ederim s*ktir et bazi seyleri bazen coğu kisileri sadece s*ktir etmelisin ki yeni kisilere yer acmak gerek

Mümin sekman..cengiz Erşahin... Serif İzgören.. Vs gibi yazarlardan sonra...bu kitabi okumak bana hiçbirşey katmadi. Açıkçası begenmedim....Okusanizda olur okumasanizda...

Meltem Yüksel 
19 May 23:47 · Puan vermedi

Bitirmek için kendimi çok zorlasam da beceremedim. Kitabı isteyen bir arkadaşıma al canım senin olsun geri getirme dedim :) hevesle başlamıştım aslında hediye bir kitaptı ama olmayınca da skt*r et demek lazım bazen

Hatice Kaluk 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekileri sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı. S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

Furkan Ülgül 
13 Ağu 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Başlangıçta heyecanla alıp okumayı düşünmüştüm alıp okumaya başlayınca sıkıcı olmaya başladı okumaya devam etmeye çalıştım ama bunaltıcı olmaya başladı bende s*ktir ettim kitabı attım bi köşeye

Ahmet Can PASTIRMACI 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitap okumaya ilk başladığım dönemlerdi.Galiba herkes saçma kişisel gelişim kitapları ile başladı okumaya .Hayatta her şeyi s*ktir edecek kadar duygusuz olamıyor insan. S*ktir edin,okumayın!

EYUP TETİK 
10 Ağu 21:46 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 4/10 puan

bir arkadaşımın üzerine bu sefer kişisel gelişim kitabı alıp okumak istedim. İsminden olayı içeriğininde iyi olabileceğini düşündüm lakin kitabın ilk on sayfasını okuduktan sonra isminin dediği gibi kitabı okumaya S*ktir et dedim. Kütüphane süresinin bitimine doğru sadece okumak için okudum. İlk kez böyle birşey yaptım lakin kişisel gelişim kitapları bana göre değil. Yazar nedense hep kendi ve çevresindeki sorunlarla ilgili konuşuyor fikir veriyor ve benimde onun yapmak istediklerini yapmamı istiyor kimse benden ne yapmam gerektiğini isteyemez. Neyse S*ktir edin benim düşüncemi okumak isteyene engel olamam ancak kitap sadece her şeye S*ktir et demenizi istiyor.

Yaren Sıla Koç 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Evde uzun zamandır duran ama bir türlü okumadığım bir kitaptı. İçinde güzel bölümler de var çok sıkılarak okuduğum bölümler de. Altı çizilecek bir sürü cümle olmasına rağmen kişisel gelişim kitabı sevenler için başka kitap okumalarını öneririm çünkü ben yarım bırakmamak için bitirdim kitabı.

Dilek Ateş 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pek cok saçma kişisel gelişim kitabına göre iyi bir kitap en azından bize ne yapıp yapmamamiz gerektiğini söyleyen gereksiz laf kalabalığı yapan yazarlardan iyidir. Kitap roman değil sevmeyen de seveceği tarzda kitaplar okusun :) aman banane sacma yorumlardan S*ktr et

5 /

Kitaptan 40 Alıntı

Melek Altun Bngl 
03 May 19:06 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Vücudumda nelerin olup bittiğini bilmiyorum,tamamen kafamın içindeyim."

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 279 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 279 - Arunas Yayıncılık)
Dilara Adar 
04 Şub 00:29 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 6/10 puan

Anlam Acıdır
Anlam,içinde acıyı taşıyan ışıl ışıl parlayan bir kutudur.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 28 - Arunas yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 28 - Arunas yayıncılık)

Birine aşık olduğunuzda, hayatınızdaki öteki şeyler önemini yitirir. Bazen önemli olan tek şey aşık olduğunuz insandır. Dünya hakkındaki bütün algılarınız pencereden uçup gider. Hayatınızdaki mantık buharlaşıp yok olur. İşte bu yüzden aşık olan insanlar daha önce taptığı ailelerini terk eder, işlerini ve kariyerlerini bırakır, arkadaşlarını kaybeder, inançlarını değiştirir, giyim zevkini kaybeder, her zevkini kaybeder, önceden modası geçmiş diye düşündüğünüz müzikleri dinlemeye başlar.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 67)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 67)
Dilara Adar 
04 Şub 23:35 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 6/10 puan

Eğer mide bozukluğu olan küçük bir kuştan daha az yersen,mide bozukluğu olan küçük bir kuş gibi görünmeye başlarsın.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 44)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 44)
Dilara Adar 
04 Şub 23:32 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 6/10 puan

Her neyse,eğer dünya ısınıyorsa,neden doğalgaz faturalarımız yükseliyor? Daha az kullanınca faturaların da azalması gerekmiyor mu?

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 43)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 43)
Yaren Sıla Koç 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bir şeye olan isteğinizi kaybettiğiniz an, onu tekrar elde etmeye başladığınız andır.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 65 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 65 - Arunas Yayıncılık)
Dilara Adar 
04 Şub 23:21 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 6/10 puan

... . Ya da bir daha asla geri gelmeyecek bir şeyi kaybetmiştim:Her şeyin çok önemli olduğu duygusunu.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 35)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 35)
EYUP TETİK 
10 Ağu 21:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 4/10 puan

Hayat hem acıyı hem de mutluluğu içinde barındırır.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 119 - arunas yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 119 - arunas yayıncılık)
Yaren Sıla Koç 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Tutunduğunuz şeylerden kurtulmanın yolu, ona sahip olmasanız bile mutlu olacağınızı bilmektir.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)
Dilara Adar 
04 Şub 23:28 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 6/10 puan

Ne kadar çok bağlanırsak,bir şeyler soldukça,ortadan kayboldukça,öldükçe o kadar çok acı hissederiz. Bazen ne kadar çok bağlanırsak,o kadar çok kayıp yaşarız. Bir ilişkide her şeye evet diyen yapışkan birini düşünün. Aşık olduklarını düşündükleri şeye demir bir şeye sapla bağlanır,en ufak bir şeye kıskançlık duyar,ilişkiyi yaşamak yerine zamanlarını kötü şeylerin olabileceğine harcarlar. Bu ilişkideki öteki insanı nasıl hissettirir acaba? Böyle bir ilişki ne kadar sürer ki ? Kötü ve kısa. Sorduğum soruların cevaplarını,orada oturmuş çenenizi kaşırken merak ederseniz diye söyledim.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42)
4 /