John C. Parkin

John C. ParkinS*ktir Et yazarı
Yazar
5.3/10
1.291 Kişi
5,8bin
Okunma
72
Beğeni
11,4bin
Gösterim

John C. Parkin Kimdir?

Yirmi yıldır duygusal ve ruhani sağlık arayışıyla tabiatın bilgilerini bulmak için doğu ilmi görmüş, öğrendiklerini de eğlenceli bir kişisel gelişim kitabında -ki bilirsiniz kişisel gelişim kitapları genelde çok sıkıcıdır- okuyucuya anlatmış yazardır.rnrnKitabının adı da zaten dünyanın en rahatlatıcı iki kelimesinden oluşuyor. (Ekşi Sözlükten Alıntıdır..)
Unvan:
Yazar
Doğum:
Sheffield , İngiltere, 24 Mart 1922
Ölüm:
22 Ekim 1988

Okurlar

72 okur beğendi.
5,8bin okur okudu.
92 okur okuyor.
1.144 okur okuyacak.
327 okur yarım bıraktı.

John C. Parkin Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Oyun oynamaya devam edin , hayal kurmaya devam edin.
...fakat ne olursa olsun,her şey yolundadır ve olduğu gibi tamamdır.
Sayfa 205Kitabı okudu
Huzur burada ve şu anda bulunabilir.
Sayfa 204Kitabı okudu
Çünkü ne zaman bir şey istesek onu elde edip edemeyeceğimize dair bir gerginlik yaşarız.
Sayfa 125Kitabı okudu
Şimdi, içinde bulunduğumuz "an" için minnettarım.
Sayfa 116Kitabı okudu

John C. Parkin İletileri

Tümünü gör
Ben suçsuzum hakim bey...
Depresyona girdim iyi gelecek kitap getir diyen kuzenime seve seve
S*ktir Et
S*ktir Et
kitabı hediye edilir:)))🤗💪🙏
Her şey zamanında gerek, geç yağan yağmurun faydası dokunmaz kurumuş çiçeklere...
John C. Parkin
John C. Parkin
"İstemekten vazgeçin, o zaman her şey size gelir."
John C. Parkin
John C. Parkin

John C. Parkin Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
1/10 puan verdi
Çok vasat.. okumaya zorladım kendimi ama olmuyor..İşi gücü olmayanlar için yazılmış bir kitap..Yazar herşeye s*ktir et diyor, bende öyle yapıp kitabı bıraktım.
S*ktir Et
S*ktir EtJohn C. Parkin · Arunas Yayıncılık · 20114.565 okunma
200 syf.
7/10 puan verdi
·
14 günde okudu
S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekileri sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur. John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı. S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir. S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız “gerekenlere” S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın. John C. Parkin tarafından kaleme alınan kişisel gelişim kitabı olan S*ktir Et 200 sayfalık kısa ve hayatımızdaki stresi azaltma konusunda farklı düşünceler sunan bir kitap. Umursamazlık ile gerekli şeyleri umursamamak arasında ince bir çizgi vardır ve bu yüzden tam olarak nerde olduğumuzu kestirmek zor olabilir. Her şeyi umursamak hayatımızdaki stresi arttırken her şeyi umursamamak da bizi git gide yalnızlığa iter. İşte S*ktir Et kitabı tam bu noktada ortaya çıkıyor ve bu ikisi arasındaki dengeyi kurmamıza yardımcı oluyor. Bazen başkalarının ne düşündüğünden daha çok kendimizin ne düşündüğü önemlidir.
S*ktir Et
S*ktir EtJohn C. Parkin · Arunas Yayıncılık · 20114.565 okunma
200 syf.
·
Puan vermedi
·
16 günde okudu
Kitaplığımı düzenlerken elime geçen bu kitap hakkında nedense inceleme yazasım geldi. 7-8 sene önce arkadaşımın hediye etmesiyle elime geçen ve yarım bırakıp 5 sene sonra kendimi okumaya zorladığım kitap olarak aklımın bir köşesinde kalmıştır kendileri. “Kimseye önerme.” diye de not düşülmüştür. Tabii ki de yazara saygısızlık yapmak gibi bir amacım yok emeğine sağlık ama tavsiyelerine uyabilecek birilerini bulabilmesi bence imkansız gibi bir şey. Eğer siz şu an aklınıza gelen her şeyi, herkesi s*ktir edebileceğinize inanıyorsanız tabii ki de okuyun. Ama benim kendimi zorlayarak, hemen hemen çoğuna “Buna nasıl s*ktir et diyebilirim ki?” diyerek sonunu getirdiğim bir kitap oldu.
S*ktir Et
S*ktir EtJohn C. Parkin · Arunas Yayıncılık · 20114.565 okunma