Brenda Joyce

Brenda Joyce

Yazar
8.1/10
318 Kişi
·
900
Okunma
·
50
Beğeni
·
6553
Gösterim
Adı:
Brenda Joyce
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1963
Brenda Joyce, 49'dan fazla romanı ile New York Times ve USA Today'ın en çok satan yazarlarından biri. İlk romanı Masum Ateş ile En İyi Batı Romantizmi ödülünü kazandı. İlerleyen zamanlarda En İyi Tarihi Romantizm ve iki kez Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı. Romanları 14 milyondan fazla baskı yaptı ve bir düzineden fazla ülkede yayımlandı.
400 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Brenda Joyce'nin bu seriden okuduğum on birinci kitabı oldu...serinin ilk kitabını 90-cı yıllardan yazmaya başladığı için ilk kitaplarla sonuncular arasında fark çok...
İlk kitaplar daha dramatik geldi bana...

Kitabın konusu diğerlerine göre biraz garip geldi..
Alexi ve Elysse hem kuzen hem de çocukluk arkadaşıdırlar...Alexi babası Cliff deWarenne gibi deniz kaptanıdır ve Çin'le İngiltere arasndakı en ünlü tüccardır...21 yaşındayken çıktığı 2 yıllık seyahetin ardından eve dönür ve Elyssa'nı görünce ona olan sevgisi daha da kendini belli eder..aynı zamanda Elysse'de onu çocukluktan sever lakin bir birlerine söylemezler..Alexi yanında gemide hayatını kurtarmış arkadaşı Montgomery'yi de getirir. Montgomery bir servet avcısı ve beyefendi olmayan biridir...Elysse'yle flört etmeye başlar..Elysse de Alexi'ni kıskandırmak için ona karşılık verir..zaten Elysse flörtöz biri olmasıyla meşhurdur ..Alexi ondan uzak durması için Elysse'ni uyarır ama Elysse'söz dinlemez..derken bir gün baloda Montgomery Elysse'ye saldırır..Alexi bunu görünce arkadaşıyla kavkaya tutuşur..kaza sonucu Montgomery başınl taşa çarparak ölür..Alexi şimdi hem arkadaşına Elysse'ye saldırdığı için kızmış hem de hayatını kurtaran adamı öldürmek zorunda kaldığı için Elysse'ye kızgındır.. Elysse'nin adını korumak için onunla evlenir ve düğün günü onu terkederek denize açılır..6 yıl boyunca Elysse'yle irtibata geçmez..Elysse ise mutlu evlilik gösterisiyle sosyetenin gözdesi olur bu zaman içinde..aynı zamanda hem onu terk ettiği için kpcasına nefret eder aynı zamanda da onun dönmesini bekler.. Sosyetedeki flört ve dedikoduları Alexinin kulağına gitmektedir..Elysse'ye olan sevgisinin yanına nefret ve kızgınlık karışınca onu affede bilecek mi?

Bana sorarsanız Elysse katakteri bu seride en sinir olduğum kadın karakteri oldu..dayanmadan her önüne gelen erkekle flört eder ve umut verir..sırf Alexi'ni kıskandırmak için başına gelmeyen kalmaz..
464 syf.
·3 günde·Puan vermedi
-"Sen prens misin?"diye sordu Lizzie.
Adam ona gülümsedi. "Hayır, değilim, ufaklık."
Brenda Joycenin romanlarının okuyunca yazarın aklına hayret ediyorum..öyle konular seçiyorki, insan düşünmeden edemiyor...benim için çok güzel bir kitap oldu..zaten bu serinin bütün kitapları mükemmel...
Gelelim kitabın konusuna... Tyrell Dewarenne Adarenin varisidir..Lizzie Fitzgerald 13 yaşından onu sevmeye başlar.. Tyrell onu sudan boğulmaktan kurtarınca başlar sevgisi .Lizzie Biraz tombul ama güzel bir kız ve hep aşkına karşılık beklemeden sever Tyreli ..lakin Tyrell o günden onun yaşamını hep kenardan izler..derken Lizzie ilk balosuna katılır ve Tyrelle karşılaşır . Tyrell geceyarısı onunla bahçede buluşmaya kararlaştırırlar. Hayatları bundan sonra mutsuz bir şekilde değişir. Çok spoi vermek istemiyorum. Kitap güzel, bu serinin tüm kitapları gibi bu kitapta her şey bitdi derken bir anda mutluluk yakalıyor.
400 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Bir insanın iki dünyası ola bilirmi?
De Warenne Dynasty serisinin dokuzuncu kitabı.
Öncelikle söylemeliyim ki ,kitap bana serinin ilk kitabı olan gönülçelen'i hatırlattı..hem ruhen hem de fiziki ıztıraplar, kırbaçlanma olayı.

Emilianın annesi bir çingene, babası ise İngiliz kontudur. Çocuk doğduktan sonra annesi onu babasının malikanesine götürmüş, babası ise evli olduğu için çocuğu ve kadını geri çevirir..bir kaç yıl sonra babasının karısı çocuğunu doğururken ölür ve varissiz kalır..adamını çingene kadından olan oğlu Emilianı bulması için gönderir ve 12 yaşında annesinden ayrılmak istemediği için zorla babasının malikanesine getirilir ..ama herkes bir çingene olduğu için onu hep küçümser..babası öldükten sonra malikanenin başına keçer ve eskisinden daha güzel bir yere dönüştürür..derken dayısının çingenelerle birlikte yaşatığı kampı bulur ve annesinin sokakta İngilizler tarafından linç edilip öldüğünü öğrenir ve İngilizlere nefreti daha da büyür. Bu arada çingeneler kamplarını de Warenne ailesinin erazisinde kurular..Clif de Warenne bundan mutsuz olur ama 1 gün kalmalarına izin verir..babasıyla birlikte kampa giden Ariella gördüğü an Emiliana vurulur. Emilian ilk başlarda annesinin intikamı için Ariellanı kullanmayı niyetlenir ve yapar da..malikanesini ve her şeyini geride bırakıp romanlarla birlikte gider ..lakin yaptığının çok yalnış olduğunu anlar..ne kadar israr etse de bir yanının roman olduğu kadar İngiliz olduğunu anlar..Ariella ondan vazgeçmez sonda Emilian da ona aşık olduğunu anlar.

Söylemeliyim ki, belki de bazı okurlar Emiliana Ariellaya yaptıkları için nefret eder..ama ben okuduğum kitaplarda her şeyin kusursuz dört dörtlük olduğunu sevmem..hayatın zorlu şartlarını hep göstermeliler yazarlar..bunun için Brenda Joyceni alkışlıyorum
416 syf.
·3 günde·Puan vermedi
De Warenne-Dynasty serisinin onuncu kitabı olan bu kitabı diğerlerinden farklı buldum..daha çok neşe vardı içinde..ilk kitabı 1990cı yıllarda yazmaya başladığını göz önüne alınca serinin ilk kitaplarıyla 2000 ci yıllarda yazmış olduğu kitaplar arasında farkları hissetmek kolay..

Kitabımızın konusu böyle...
Stephan Clarewood aslında Rex deWarenne'in oğludur. Annesi Stephana hamileyken Rex 'i terkedip Tom Movbray 'la evlenir..Tom'un çocuğu olmayacağı için herkes Stephanın onun oğlu olduğunu zanneder..Tom onu sevgisiz ve dayakla büyütür..annesi ve Rex bir gün Stephanın Clarewoodun dükü olacağı gün için susarlar. Bunlar "Kusursuz gelin"kitabında açıklanmıştır..bu kitapta artık Stephan 31 yaşında Clarewood düküdür..üvey babası Tom 16 yaşımdayken ölür..Tomun ona karşı uyguladığı katı disiplin sonucu Stephan mesafeli ve zor bir adam haline gelmiştir..ama bir yerlerde deWarenne kanı onun bir beyefendi olduğunu engellemez..

Alexandra Bolton 17 yaşındayken annesini kaybeder ve küçük iki kız kardeşini büyütmek için nişanlısından ayrılır..babası baron Edgemont aşırı alkol kullanır ve paralarını kumara yatırır..Aile çok zor vaziyettedir..Alexandra terzilik yaparak aileyi ayakta tutmaya çalışır..26 yaşına gelince babası parası için ona talip çıkan 50 yaşında bir dul Donney ile evlenmesi için zorlar..Alexandra ablalarına güzel gelecek vermek adına razılaşır ve Donney ailesini Harrington malikanesindeki baloya davet eder.. baloda Stephan deWarenne'yle karşılaşır ve her şey bundan sonra başlar..
Warenne 'lerde aile deyişi vardır: "bir deWarenne hayatta bir kez sever ve bu sevgi sonsuza dek sürer " Bu deyiş bu serinin tüm kitaplarında gerçek olduğunu ispatlar.. Stephanı acımasız Dük Tom movbray büyütse de damarlarındakı Warenne kanı bu deyişe inanmasa da sonda gerçek olduğuna inanır...
400 syf.
·6 günde·9/10
Amansız Rolfe ve vatanı için casusluk yapan Ceidre...
Hani hayatta görmek istediğimiz toz pembeleri kitaplarda da görmek isteriz ya, bu kesinlikle o türde bir kitap değil. Evet sonunda mutluluk var ama yazar karakterleri o mutluluğa vardırıncaya kadar taşlı çakıllı yollardan keçirmekten çekinmemiştir..
Olaylar 11ci yüzyılda dönüyor. Rolfe de Warenne krala karşı sadakatine göre toprakla ödüllendirilir. Bu toprakların sahibi vefat etmiş, iki uvey kız kardeş ve iki ağabeynleriyle birlikte yegane sahipleridirler. Derken topraklarının kral taratından amansızlığıyla ün salmış Rolfeye hediye edilmesini haber alırlar..her şey bundan sonra başlar..toprağın sahibi iki erkek kardeş zaten vatana ihanet suçundan kaçaktırlar..mülkü yöneten iki kız kardeşten Ceidre bunu kabullenmez ve gizlice kardeşlerine casusluk yapar..Rolfe bunu öğrendiği her seferinde onu cezalandırır..hatta bir keresinde halkın karşısında kırbaçlatır..lakin Rolfe ve Ceidre bir birine aşık olduklarını itiraf etmek istemezler kendilerine..
Okumanızı tavsiye edeceğim bir kitapdır şüphesiz.
624 syf.
·4 günde·9/10
Bana göre Brenda Joyce kusursuz roman yazarı... DeWarenne serisinin bundan sonrakı kitablarını da seveceğime zerre şüphem yok..
Kitap Devlin O'Neil ve Virginia Huggesin aşkını anlatıyo..Devlin 10 ,ağabeyi Sean 8 yaşındayken gözleri önünde Virginianın amcası tarafından babaları Gerald O'Neilin başı kesilir, anneleri düşman İngiliz askerleri tarafından yakalanır ve küçük kız kardeşleri alevde kalarak ölür. Yaşadıkları evin sahibi kont Edward DeWarenne annesine duyduğu sevgiden onları düşman elinden kurtarır ve annesiyle evlenir..Devlinle kardeşini kendi 4 çocuğuyla birlikte büyütür..zaman geçtikce Devlin babasının öldürülmesi sahnesi gözlerinin önünden gitmez ve hep Huggesi mahvetme intikamıyla yaşar..bunu her yolla yapar..savaşa katılır ve deniz kaptanı olur.gittikce artan vardevleti onun intikam hissini daha da artırır ve Huggesin en güzel malikanesini satın alır, genç karısını kendine sevgili yapar...derken kont Haggesin kardeşinin kızı Virginianın Amerikadan amcasının evine geldiğini öğrenir ve onun bulunduğu gemiyi ele geçirip kızı rehin alır...olaylar da bundan sonra başlar...daha çok açıklık vermek istemiyorum:) okuyunca eminim keyif alacağınız bir kitap olucak..
440 syf.
·6 günde·10/10
De Warenne serisinin 7-ci kitabı ve sevdiğim keyif alarak okuduğum bir kitap daha.
Tyrell Amandayla kral sarayında karşılaşır ve Amanda korsanlık suçundan asılması kararı verilen babasının affedilmesi için yalvarmaya gelmiş içeri bıtakılmayınca da hançerle kapıdakı korumaları tehtid etmişdi.. babası asılmazdan önce Amandaya Londraya hiç görmediği annesine gitme sözü verdirir. Durumdan haberdar olan Cliff onu kendi götürür Londraya. Annesi kızını reddedince Cliff kızın hamiliğini üstlenir ve gemide erkeklerle birlikte büyüyen, okuma yazma bilmeyen Amandayı evlenmesi için sosyeteye sokmaya karar verir . Onu bir hanimefendi gibi davranması, okuyup yazması, dans edebilmesi için hoca tutar ve bu sürede ailesi de ona yardımcı olur..zaman zaman Amandanın erkek ziyaretçileri artar ve Cliff bundan rahatsızlık duymaya başlar..aynı zamanda da ona iyi bir eş bulmak işini kafaya koymuştur..Amandaysa ona aşkını itiraf etmiş amma Cliff asla evlenmeyeceğini ve sadece hamisi ve arkadaşı olduğu için onu reddeder..derken Cliff zamanla ona aşık olduğunu anlar ve her şey değişir.
472 syf.
·6 günde·10/10
İlk defadır kitap incelerken hisslerimi nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum...Brenda Joyce kusursuz roman yazarı! Bu serinin 2-ci kitabıydı...ilk kitap kadar etkileyici oldu..kendinizi 11ci yüzyılın içinde hissediyorsunuz..Marynin aile kaybında gözlerimden yaşlar akmasını engelleyemedim ...MÜKEMMEL BİR SERİ
488 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Önce söylemeliyim ki, Brenda Joycenin Dewarenne serisinin 3cü kitabı olan şu kitabın bundan önceki 2 kitapla bir alakasl yok..evet aralarında soy olarak bağlantı var ama.diğer ikisi 11ci yüzyıl, bu kitapsa 16cı yüzyıl İngilterenin Elizabeth dövründe yaşanıyor..yani serinin bundan önceki kitaplarını olumadıysanız okumanızı tavsiye ederim..

Bu kitapta baş karakterlerin hayatı İngiltere kraliçesi Elizabeth'in ellerindedir. Yine diğer kitaplar kimi olaylar öyle kurulmuş ki "her şey bitdi, uçurumdan aşağı düşüyoruz " derken aniden her şey değişmeye, güzelleşmeye başlıyor..
Yazarın anlatım dilini seviyorum..akıcı bir dili var, serini bıkmadan bitirme hevesindeyim.
464 syf.
·4 günde·8/10
Aksiyonun , heyecanın ve aşkın bol olduğu bir kitaptı.
Kitabın konusuna gelirsek;
Eleanor, Sean'ın üvey kız kardeşi ve küçük yaştan beride Sean'a aşık. Ama Sean onu küçük kız kardeşi olarak görüyor ve bu aşka karşılık vermiyor. 4 yıl önce Sean çekip gidiyor ve geri döneceğine dair Eleanor'a söz veriyor. 4 yıl bekliyor Eleanor sonunda evlenmeye karar veriyor. Düğün günü Sean geliyor ve Eleanor peşinden koşup Onu da götürmesini istiyor ve beraber gidiyorlar. Ama Sean vatan hainidir ve bir kaçaktır. Sean geçmişinde yaşadığı ve pişman olup çok üzüldüğü şeyler vardır. Bunları öğrendiğinde Eleanor ne yapacak dersiniz?
daha fazla spontai vermeyeceğim. İyi okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Brenda Joyce
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1963
Brenda Joyce, 49'dan fazla romanı ile New York Times ve USA Today'ın en çok satan yazarlarından biri. İlk romanı Masum Ateş ile En İyi Batı Romantizmi ödülünü kazandı. İlerleyen zamanlarda En İyi Tarihi Romantizm ve iki kez Yaşam Boyu Başarı Ödülü kazandı. Romanları 14 milyondan fazla baskı yaptı ve bir düzineden fazla ülkede yayımlandı.

Yazar istatistikleri

  • 50 okur beğendi.
  • 900 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 286 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları