Baştankara

Baştankara
@Ravent
Florebo quocumque ferar.
Baştankara
Bir kitabı okumaya başladı
Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü
Şahane Bir Kadının Gizli GünlüğüJulia Quinn
7.7/10 · 906 okunma
336 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
26 saatte okudu
Devney Perry, sen hep kasaba kitapları yaz. Hep kasaba kitapları yaz ben arkandayım! Bu yazarın tarzını çok seviyorum ya. Bir kasaba kitabından beklediğim ne varsa veriyor: Sıcaklık, samimiyet, insanlar arası güzel ilişkiler, huzur, sakinlik. Aman bir olay olsun, aman kaos çıksın da ortalık hareketlensin dediğim hiç olmuyor. Ben böyle sakin ama samimi kitapları seviyorum. Hele ki içinde Memphis ile Knox gibi iletişimi güçlü olan ve problemlerini beraber çözen bir çift ve Drake gibi sevimli bir bebiş varsa. Sadece Memphis ile Knox'un ilişkisinin daha yavaş ilerlemesini isterdim. Bir de bonus son sözü gereksiz ve zorlama buldum, olmasa da olurdu bence. Ama bunların dışında kitabı gayet keyif alarak okudum. Serinin devamını da heyecanla bekliyorum!
Juniper Tepesi
Juniper TepesiDevney Perry · Ren Kitap · 2023109 okunma
Korkular sürekli tekrar eden baş belalarıydı ve tek umudum zamanla daha az su yüzüne çıkmalarıydı.
Sayfa 324 - Ren KitapKitabı okudu

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Bunca yolu gelmiş ve kaybolmuştuk. Belki de şehirden ayrıldığım sabahtan itibaren kaybolmuştuk. Belki de ben yıllardır kaybolmuş hâldeydim.
Sayfa 6 - Ren KitapKitabı okudu
336 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
26 saatte okudu
Juniper Tepesi
Juniper TepesiDevney Perry
8.7/10 · 109 okunma
368 syf.
1/10 puan verdi
·
3 günde okudu
En amiyane tabirle dandik bir kitap. Yazar yaş farkı ve yasak aşk tabusunu ele alayım demiş, becerememiş. BDSM yazayım demiş, altından kalkamamış. Hikâyeye de, karakterlere de derinlik katamamış. (Charlotte ve Emerson'un davranışları birbirinden saçma ayrıca. Hele Emerson... Güya 40 yaşında ama bilmesem Charlotte ile aynı yaşta zannederdim, öylesine olgunluktan uzak bir adam.) İşleniş desen, sallamasyon. Kitap sırf yazılmak için yazılmış sanki. Hiç sevmedim hâliyle. Tür olarak da bana hitap etmiyordu zaten ama dark romance sevmem deyip Rina Kent'in kitaplarını sevince benlik olmadığını düşündüğüm diğer türlere de şans vereyim demiş ve bu kitaba da bu sebeple başlamıştım. Ne yazık ki bu sefer doğru bir tercihte bulunamamışım.
Praise
PraiseSara Cate · Ephesus yayınları · 202386 okunma
384 syf.
5/10 puan verdi
·
26 saatte okudu
Kitaba dair aman aman bir beklentim yoktu. Aşka inanmayan nemrut bir adam ile onu aşka inandıran cıvıl cıvıl bir kadının ortalama hikâyesini okuyacağımı düşünüyordum. İlk golü de buradan yedim. Zira Prem hiç de sandığım gibi nemrut değildi. Aksine Kareena'ya ilgisini göstermekten hiç çekinmedi ve onu orijinal ve tatlı randevulara götürdü. Hatta her Rina dediğinde kalbimi çalmaktan da geri durmadı. Tek sıkıntısı, ısrarla aşkın varlığını reddetmesiydi ki o konuyu da Kareena halletti sağ olsun. Hayır, direndin, direndin de ne oldu Prem? Aşk savaşında ele geçirildin, Kareena tarafından dize getirildin yani. Cıvıl cıvıl birisi olmadığı için Kareena hakkındaki öngörüm de yanlış çıktı ama o da beğendiğim bir karakter oldu. Teyzeleri haricinde korkunç bir aileye sahip olmasına rağmen kendi değerinin farkında olması, tüm baskılara rağmen aşkı aramaktan vazgeçmemesi ve isteklerinden daha azına sahip olması gerektiğine inanmaması çok güzeldi. Karakterleri sevdiğim gibi ilk yarıda yaşanan hemen her şeyi de sevdiğim için gayet keyifle okuyordum kitabı. Ama ikinci yarıda beğenim azaldı ya. Sebebini nasıl anlatsam bilmiyorum ama bir olmamışlık ve gelişigüzellik hissetmeye başladım. Olaylar kendini tekrar etmeye başladı, karakterlerin tavırları yapaylaştığı için aşkları da tutkuları da hissedilmez oldu, final hiç içime sinmedi. Sanki yazar ilk yarıya tüm özenini vermiş de ikinci yarıya hiçbir hevesi kalmamış gibiydi. Niye böyle oldu bilmiyorum ama rahat 8 puan verebileceğim bir kitabın 5 puana kadar gerilemesi beni üzdü.
Aşkla Randevu
Aşkla RandevuNisha Sharma · Nemesis Kitap · 2022301 okunma
Bir sorunu olduğunda ona asla yardım etmezlerdi ama karşılığında ondan yardım istemekten de asla çekinmezlerdi.
Sayfa 245 - Nemesis KitapKitabı okudu
192 syf.
4/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Kitapta güzel mesajlar var. Ama bu mesajların veriliş şekli biraz zorlama. Yani yazar samimi ve huzurlu bir ortam oluşturup onun üzerinden bu mesajları vermek istemiş ama ben ne o samimiyeti ne de huzuru hissedebildim. Her şey o kadar hızlı gelişti ki geçmedi bana o duygular. Sayfası sayısı az olan bir kitabın nispeten hızlı bir ilerleyişinin olmasına tamamım ama denge sağlanamayıp olaylar böyle üstünkörü geçildiğinde ve yaşananlar makul ve samimi gelmediğinde hiçbir şeyin de bir anlamı kalmıyor. Bir de belki küçük bir detay ama “Tanrı aşkına” cümlesinin kullanılmasını da acayip eğreti buldum ve her okuduğumda sanki Türkçe dublajlı bir film izliyormuşum gibi hissettim. Ki bilen bilir, dublajlı film izlemek bir zulümdür.
Umut Bahçesi
Umut BahçesiDilara Keskin · Ephesus Yayınları · 2023102 okunma
2.885 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.