Gül ve Diken The Trap Trilogy Serisi 2

8,0/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
878 gösterim
Çikolata kadar leziz. Tadına doyulmuyor.”
Romantic Times Bookclub

Rüzgar eken fırtına biçer…

Düğün gününde ikiziyle yer değiştirip büyük bir skandala imza atan Leydi Jeannette Brantford, ailesi tarafından cezalandırılır ve can sıkıcı kuzenlerinin yanına İrlanda’ya gönderilir; ancak Jeannette’ı sürgünde bekleyen sürprizler vardır. Yolda şeytani derecede yakışıklı bir mimar olan Darragh O’Brien ile karşılaşır ve cezası birden tutkulu, eğlenceli bir hal alır.

Jeannette kendi statüsünde bir leydiyi ancak bir dükün tatmin edebileceğini düşündüğü için Darragh’a olan hislerini belli etmekten kaçınır, oysa bu cesur adam Mulholland Kontu’dur ve gerçek kimliğini açıklamadan önce Jeannette’a aşk hakkında bir ders vermek ister.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  396
 • ISBN:
  6054188956
 • Orijinal Adı:
  The Wife Trap
 • Çeviri:
  Begum Kacar
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Seher 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın müthiş bir anlatım gücü var.
Benzetmeleri ve tanımları çok etkileyici.
Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Konusu sıradan görünse de verdiği mesaj anlamlı.

Haylaz leydi Jeannette'in iyi bir derse ihtiyacı vardır.Yarattığı skandal yüzünden Ailesi tarafından cezalandırılmak amacı ile İrlanda'ya sürgüne gönderilir.
Jeannette'in başın gelen kötü şeyler sevdiklerinden ve ülkesinden uzaklaştırılmakla bitmez..Yakışıklı mimar Darragh ile hoş olmayan bir şekilde tanışır ve çok geçmeden kendini onunla evli bulur.
Hayattan beklentilerini tekrar gözden geçirmek zorunda kalır.

haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aklıma geldikçe beni gülümseten kitaplar arasındadır ,ikili arasındaki konuşmalar tanışmaları,ilişkileri ,bir küsüp bir barışmaları..yani kısaca fırtınaydı bunlar ve çok eğlencelilerdi...

Kollarımdaki Yabancı'nın devamı olan bu kitap,düğün günü ikiziyle yer değiştiren ve gerçekler ortaya çıkınca ailesi tarafından uzaktaki akrabalarına sürgüne gönderilen ,cıvıl cıvıl,burnu havada,azcıktan fazlaca kendini beğenmiş Jeannette'in hikayesini anlatıyor.

Kızımız çok havalı,neden ailesi onu cezalandırmış falan bir isyan içinde yolculuk yaparken tam akrabalarının evlerine yaklaşmışken arabanın tekeri çıkar,çamur çaylak yol ortasında kalır...Yağmurun içinde güçlü yakışıklı biri birden çıkagelir ve yardım eder...havalı bir leydi olan Jeannette,kendinden aşağı gördüğü bu adama teşekkür etmez dahi etmez...ama aklının bir köşesinde de kalır bu gizemli yabancı.

Günler sonra gizemli yabancının bir mimar olduğunu ve akrabalarının evini tamire geldiğini öğrenir.Jeannette ,leydi olduğu için mutlaka soylu biriyle evlenmeyi düşünür,tamam bu yabancıdan etkileniyor falan ama koruması gereken bir statüsü var...

Aralarındaki duygusal çekim engel olunamaz hale gelir ve bir şekilde evlenirler...Jeannette yıkılır,bir kontla evlenmeyi düşünürken ,hayatını çalışarak kazanan bir mimara kalmıştır.

tabi işin gerçek yüzü böyle değildir,o gizemli mimar aslınad Mulholland Kontudur ama güzel Jeannette' a hayat dersi vermek istemiştir.

Okurken hiç sıkılmadım,hem diyaloglar hem olaylar sizi alıp götürüyot.Romantik kitap severlere tavsiye ederim.