Tracy Anne Warren

Tracy Anne Warren

Yazar
8.0/10
37 Kişi
·
136
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.478
Gösterim
Jeannette böyle şımartılmaktan büyük zevk alırdı. Violet ise kıvrılıp kitabını okuyabileceği sessiz bir köşe arayışındaydı. Artık çok az gördüğü eşini, Adrian'ı özlemişti.
Küçük pencereden dışarı baktı ancak baktığı yeri görmüyordu. Kendi sorunlarına kaygılarına o kadar odaklanmıştı ki dar caddeleri, insan kalabalığını, kargaşasını fark etmedi bile.
396 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarın müthiş bir anlatım gücü var.
Benzetmeleri ve tanımları çok etkileyici.
Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Konusu sıradan görünse de verdiği mesaj anlamlı.

Haylaz leydi Jeannette'in iyi bir derse ihtiyacı vardır.Yarattığı skandal yüzünden Ailesi tarafından cezalandırılmak amacı ile İrlanda'ya sürgüne gönderilir.
Jeannette'in başın gelen kötü şeyler sevdiklerinden ve ülkesinden uzaklaştırılmakla bitmez..Yakışıklı mimar Darragh ile hoş olmayan bir şekilde tanışır ve çok geçmeden kendini onunla evli bulur.
Hayattan beklentilerini tekrar gözden geçirmek zorunda kalır.
356 syf.
·8/10
2017 fazlasıyla hoş bir kapanış oldu,bu kitap ile birlikte.Tarihi aşk okumayı özlemiştim ki,bu kitaba kitaplığımda rastladım.Aman hemen bir göz atarım düşüncesiyle başlamışken gece yarısına kadar elimden düşüremedim.Şu meşgul zamanlarda bile kendisini böyle hızlı ve neşeli okutan kitaplar az bulunur!

Dükler,düşesler,kız kardeşler ve olmazsa olmazımız aşk.Violet Brantford,kardeşinin yerine geçerek dükün beyazlar içindeki gelini olacağını hiç aklına getirmemiştir.Bunca yıl hep kendini dükle birlikte hayal eden Violet,kız kardeşi Jeannette'in son anda düğünden vazgeçmesi ile bu hayalini gerçekleştirmiştir.

Jennie ile Violet o kadar benziyorlardır ki dük,onları birbirinden ayıramamıştır.Kısa zamanda toplum tarafından saygı gören bir kadın olan Violet,sırrını kimseye açmamıştrı.Öte yandan dük,Jeannette sandığı eşine giderek aşık olmaktadır.Bu olayların sonucu nereye varacak?

Çok romantik,akıcı,kafa dağıtıcı ve çok güzel bir kitap.Violet ve Adrian'ın evliliği ne olacak diye düşünmeden edemedim.Yağmur sesi dinlemenin verdiği tebessümü yüreğinizde hissettirecek,geçmişin tozlu sayfalarında geçen bu romanı herkese tavsiye ederim.Gelinin yerine geçmek ne denli zor olabilirdi ki? :) Herkese bol okumalı ve mutluluk dolu günler.Yeni yıl hepimize bambaşka kitaplar,yepyeni maceralar getirir inşallah.
396 syf.
·Puan vermedi
Çokk tatlı bir hikayeydi. Sürekli gülümseyerek okudum. Kızımız çok şımarık, kibirli, bencil. Ama çok güzel ve tutkulu. Kontumuz sıcacık, dikbaşlı, hazırcevap, biraz da gururlu. Aslında birbirlerini gördükleri ilk an vuruluyorlar ama gururları ve birbirleriyle mücadeleleri bunu kabul etmelerine izin vermiyor. Ama birbirlerine olan açlıkları zirvede. Okuduğum birbiriyle anlaşamayıp da çok tutkulu çiftlere en iyi örneklerden birisiydi.
Serinin bir önceki kitabındaki kız karakter çok özgüvensiz ve utangaçtı. Onun sürekli şikayet etmesinden kitaptan çok keyif alamamıştım. Buradaki kızımız farklı bir sorunu var ama bunda haklı. Erkek karakter de kitapta çok ince işlenmişti. Tüm duygu ve düşüncelerini anlayabildik. Çok severek okuduğum bir kitap oldu. Tek sıkıntı çok kısa olmasıydı. Keşke biraz daha uzun olsaydı. Barışmalarından sonraki süreci de biraz okuyabilseydik. Yine de türü sevenlere mutlaka okumanızı öneririm.
384 syf.
·93 günde·7/10
Bu kitap biraz hayal kırıklığı yarattı bende. İlk iki kitapta yazar konu kadar olay örgüsünü de yaşananları da çok güzel aktarıyordu bizlere. Bu kitap sanki yazarın yazdığı ilk kitap gibi geliyor -ki değil. İlk iki kitapta mutlaka pek tahmin edilemeyecek şeyler yaşanırken bu kitapta neyin ne olacağını anlıyorsunuz. Şaşırtan bir gelişme yoktu. Bunun haricinde bir şey daha eksikti ama ne olduğunu bulamadım.

Tarihi aşk romanı okumaya yeni başlayanlar için gayet güzel ancak 100'den fazla okuyan için normal bir kitap.
396 syf.
·Beğendi·7/10
Aklıma geldikçe beni gülümseten kitaplar arasındadır ,ikili arasındaki konuşmalar tanışmaları,ilişkileri ,bir küsüp bir barışmaları..yani kısaca fırtınaydı bunlar ve çok eğlencelilerdi...

Kollarımdaki Yabancı'nın devamı olan bu kitap,düğün günü ikiziyle yer değiştiren ve gerçekler ortaya çıkınca ailesi tarafından uzaktaki akrabalarına sürgüne gönderilen ,cıvıl cıvıl,burnu havada,azcıktan fazlaca kendini beğenmiş Jeannette'in hikayesini anlatıyor.

Kızımız çok havalı,neden ailesi onu cezalandırmış falan bir isyan içinde yolculuk yaparken tam akrabalarının evlerine yaklaşmışken arabanın tekeri çıkar,çamur çaylak yol ortasında kalır...Yağmurun içinde güçlü yakışıklı biri birden çıkagelir ve yardım eder...havalı bir leydi olan Jeannette,kendinden aşağı gördüğü bu adama teşekkür etmez dahi etmez...ama aklının bir köşesinde de kalır bu gizemli yabancı.

Günler sonra gizemli yabancının bir mimar olduğunu ve akrabalarının evini tamire geldiğini öğrenir.Jeannette ,leydi olduğu için mutlaka soylu biriyle evlenmeyi düşünür,tamam bu yabancıdan etkileniyor falan ama koruması gereken bir statüsü var...

Aralarındaki duygusal çekim engel olunamaz hale gelir ve bir şekilde evlenirler...Jeannette yıkılır,bir kontla evlenmeyi düşünürken ,hayatını çalışarak kazanan bir mimara kalmıştır.

tabi işin gerçek yüzü böyle değildir,o gizemli mimar aslınad Mulholland Kontudur ama güzel Jeannette' a hayat dersi vermek istemiştir.

Okurken hiç sıkılmadım,hem diyaloglar hem olaylar sizi alıp götürüyot.Romantik kitap severlere tavsiye ederim.
356 syf.
·Beğendi·7/10
Okuduğum en romantik kitaplar listesindedir :) Kitap,birbirinin tıpkısı ikiz kızkardeşlerin düğün günü yer değiştirmeleriyle başlar.
Evet,Reaburn dükü ile evlenmekten son dakika vazgeçen Jeannnette'in yerine kız kardeşi Violet geçer.Kardeşler o kadar benziyorlar ki kimse aradaki farkı anlamıyor,damat bile :)

Violet'in böyle bir çılgınlığı kabul etmesinin tek sebebi yıllardır Adrian'a aşık olması ve işte kader tam da düğün günü,Adrian arık onun olur :)

Adrian ,aslında Jeannette'a karşı bir şeyler hissetmiyor ama konumu itibariyle şen şakrak,girişken güler yüzlü bir eşin kendine uygun olduğunu düşünüyor.Violet de güzel ama daha sessiz sakin kitaplarda yaşıyor,haliyle Adrian'ın pek dikkatini çekmiyor.

Neyse efendim,evlendikten sonra Violet kardeşini taklit etmeye çalışıyor ama bir süre sonra kendi özüne dönmeye başlıyor.Adrian eşindeki bu sakinlikten aslında çok memnun çünkü kendini huzurlu hissediyor.ve giderek eşine aşık oluyor.

Bir süre sonra gerçek açığa çıkıyor...peki geri dönüşü imkansıza yakın bu durumu atlatabilecekler mi,yani çok seviyorlar birbirlerini ama ortada çok büyük bir aldatma var...

Okuyalı bir süre oldu ama hala aklıma geldikçe gülümsediğim diyaloglar var :) Romantik kitap severlerin keyifle okuyabileceği bir kitap :)
384 syf.
·Puan vermedi
Çok sıkıldım. Kitabı sevmeyip yarım bırakabilenlerden olsaydım mutlaka bırakırdım. Ama meraktan bitirdim. Serinin ikinci kitabı çok iyiydi ve ondan sonra böyle bir düşüş açıkçası üzdü. Kızımız konuşmaktan bile utanan, aşırı çekingen birisi. Çocuk da oldukça özgüvenli, sıcak. Çocuğun kıza ders vermesi, onun açılmasını sağlamaya çalışmasıyla olaylar gelişiyor. İkisinde de sürekli bir tereddüt hali, hep en kötüsünü düşünme, özellikle kız da aşırı bir negatiflik hali var. Kesinlikle vakit kaybı buldum bu hikayeyi.
Seri üç kitaptan oluşuyor. İlki orta, ikincisi çok güzel, bu yani üçüncüsü de vasattı benim için.
356 syf.
·Puan vermedi
Konusu ve karakterler güzeldi. Finalde hoş bağlanmıştı ama sırların açığa çıktığı kısımlar sabun köpüğü gibi geçti. Ayrıca yazarın üslubu çok basit. Etkileyici bir konu bulmuş ama tam yazamamış gibi. Bir olmamışlık var kitapta. Çok kötü diyemem. Merak ettiriyor kendini. Ama mutlaka okunmalı diyeceğim hictoricallar arasında da değil.
356 syf.
·9/10
En iyi ilk roman ödülünü gerçekten haketmiş. Çoğu romana göre daha az sayfasıyla ve sürükleyen anlatımıyla benim için günü güzelleştiren kitaplardan oldu diyebilirim. Violet neler çekti nelerr :) Okumaya başlar başlamaz Violet için endişelenmeye başlayacaksınız. İyi de olacak farklı bir soluk getirir hayatınıza, okuyun derim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Tracy Anne Warren
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 136 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.