Beverley Birch

Beverley Birch

Yazar
7.9/10
7 Kişi
·
24
Okunma
·
1
Beğeni
·
667
Gösterim
Adı:
Beverley Birch
Unvan:
Biyografi Yazarı
Yaşamlarımızı bir arada, düşlerimizle büyülenmiş olarak geçirmek ne güzel olurdu; senin vatansever düşlerin, bizim insanlık düşlerimiz ve bizim bilimsel düşlerimiz.
Pierre Curie'nin, Ağustos 1894'te, Marie'ye yazdığı mektuptan.
Beverley Birch
Sayfa 26 - İlkkaynak Kültür ve Sanat Ürünleri
Curieler, radyum üretme konusunda patent almış olsalardı, müthiş varlıklı insanlar olurlardı. Çok yoksul olmalarına rağmen, keşiflerinden kişisel çıkar sağlamayı düşünmediler. Bu sırrı, dünyaya insanlığa yararlı olması için verdiler ve bu yöntemle kanser hastalarının tedavi edilebileceğini söylediler.
Norman Wymer
"Kaşifler" (The Inventors)
Cani ellerde radyumun çok tehlikeli olabileceği düşünülmelidir. O zaman, insanlığın doğanın sırlarından yararlanabilecek düzeye gelip gelmediklerini sormak gerekir. Bu bilgiler insanlık için yararlı mı yoksa zararlı mı olacaktır?.. Ben, Nobel gibi, insanoğlunun, yeni keşiflerden, zarardan çok yarar elde edeceğine inanıyorum.
Pierre Curie'nin Nobel
konuşmasından, 6 Haziran 1905
Bugün, feminizmin zaferini kutluyoruz. Bir kadın, her iki cinse de, ileri derecede bilimle ilgili ders verebiliyorsa, erkeklerin takındıkları üstünlük nerede kaldı? Size söylüyorum, kadınların insan olma zamanı yaklaştı.
6 Kasım 1906 yılında, Marie Curie'nin
Sorbonne'daki dersi üzerine, "Le Journal"
gazetesinde çıkan yazıdan.
42 syf.
Mikropların nasıl keşfedildiğini öğreten güzel ve etkileyici bir hikayeydi. Eğitici ve öğretici bir kitap. Bilmeyenlere öneririm. Çizimleri de çok başarılıydı.
42 syf.
Marie Curie merak ettiğim bir bilim insanıydı. Yüzeysel anlatılsa da hakkında yararlı bilgiler edindiriyor. Anlatım şeklini pek beğenemedim ama çizimleri çok iyiydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Beverley Birch
Unvan:
Biyografi Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 26 okur okuyacak.