Bilge Göksu

Bilge Göksu

Yazar
7.5/10
52 Kişi
·
227
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.774
Gösterim
Adı:
Bilge Göksu
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
1977
1977 doğumlu. Bir yayınevinde editör olarak çalışıyor. Çeşitli gençlik dergilerinde yazıları yayımlandı. Yayımlanmış dört adet kitabı var.
Eğer kötülük olmasaydı iyilik anlaşılmazdı. İyi olmanın bir anlamı olmazdı. Çünkü her şey zıddıyla bilinir, karştıyla tanınır. Açlık olmasa tokluk anlaşılır mıydı? Karanlık olmasa ışık bilinir miydi? Soğuk olmasa sıcak ne anlam ifade edecekti? İşte böyle... İşte bu sebeple kötülük de gerekli. İyilik kötülükle, güzellik çirkinlikle biliniyor.
Senin düşmanını, düşmanının da seni sevmesini istersen kırk gün onun iyiliğini söyle, o düşman senin dostun olur.
220 syf.
·Beğendi·8/10
Dünyada aşk üzerine söylenmiş güzel sözler ile dolu esprili bir kitap...
Kitap ortadan ikiye ayrılmış,bir bölümü kızların diğer bölümü ise erkeklerin bakış açısından yazılmış...
180 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı alma hikayemle başlayacağım. Her zamanki gibi kitapyurdundan kitaplara bakıyordum. Bu kitabı gördüm. Adı zaten çok güzel. Yorumlara baktım. Herkes çok sevmiş. Baktım ki sitede iç sayfalar verilmiş. İlk başta klasik bir iş olarak arka kapağına baktım o da hoşuma gitti ama tatmin olmadım. Verilen diğer 9 sayfaya bakayım dedim. Çünkü arka kapak bazen yanıltıcı olabiliyor. Ama biliyorum ki bu kitap carpe diem yayınlarından çıkma. Güvendiğim bir yayınevi yani. Neyse iç sayfalara bir anda öyle dalmışım ki bir anda bitti ve '' Ne oluyor bunun devamı nerede'' durumuna düştüm. Kitabı sepete ekledim bende. Daha bitmedi. Kitap geldi. Hemen kaldığım yeri çayım dedim bir baktım başka şeyler yazıyor. Sayfa sayısını site ile karşılatırdım sorun yok. İç sayfalardan okuduğum yerin başlığına baktım. Sonra elimdeki kitabın içindekilerle karşılaştırdım ve buldum. Muradıma erdim :D Kitapyurduna da siteyi güncelleyin diye durumu açıklayan bir mail attım. Geri dönüş yaptılar ama güncelleme yapılmayacak galiba. Öyle bir imada bulundular ve aynı duruyor maalesef. Neyse iyiki almışım bu kitabı. Siz de kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı alın bence. Kitapta alıntı yapacak o kadar yer var ki. İnsan bu kitabı okurken gerçekten içi ısınıyor. Mutsuzken okuyan mutlu olur. Umudu sönmek üzere okuyanın umudu güçlenir bir anda. Canı sıkılan biri, ne kadar sebepsiz şeylere canın sıktığını fark eder.

Devamı için
http://kitaplarbenimhayatim.blogspot.com.tr/...yap-bilge-goksu.html
180 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Eğer kendini yalnız hissediyosan ve yönlendirilmeye ihtiyacın varsa, kendine bir iyilik yap ve bu kitabı oku. Kafamdaki birçok soru işaretini yanıtladı ve kimsenin okuyupta pişman olacağı bir kitap değil.
218 syf.
Gençler için, aşka dair faydalı olabilecek bir kitap. İki taraflı basılmış olarak aşkın o hep bahsedilen, bulutlu bulutlu anlayışı ile diğer bir kısmı olan gerçeklerden, ayağın yere basmasından sonraki evresinden de bahsediyor. Bir yüzü "Bu Aşkın Gülen Yüzü", diğer yüzü "Bu Da Aşkın Öteki Yüzü" şeklinde. Biraz ondan biraz bundan... Gençlere öneririm. Bu kitap ile kendilerine yeni pencereler açabilir, eğlenebilirler.
180 syf.
·7/10
Kişisel gelişim kitaplarının başlangıç düzeyinde olan bir kitap farklı ve eğlenceli bir anlatımı olan keyifli bir yazım olmuş. Ancak konular hep aynı kendini yaşa kendine iyilik yap kendin için doğru olanı yap klişelerinden öte gidemeyen, okuyucuya gaz vermek adına kaleme alınmış bir kitap..
Kitapin yuzu cok sempatik ve sirin okumak cok isterimmmm :) Ama nerden bula bilirim ?Ben cok uzun zamandir ariyodum 4yildir bulamiyodum.Sadece bi kez gordum, kitap okumaklada hic isim olmaz.Ama bayildim ilk gordugum andan beri.Onun benim olmasi hayalim :) <3
160 syf.
·Beğendi·6/10
Çocukluğumuzda,okurken erkekler görmesin diye gizli gizli okur,erkekler için ayrılan kısma da ayıp olur diye bakmazdık.Ne zaman elime alsam çocukluğumun o günlerini hatırlarım.
200 syf.
·1/10
Açıkçası kitap biraz gereksiz.Bence bu tarz bir kitabı okumak zaman kaybı.Beğenen olabilir tabii ama yinede bu kitabı okumak sadece sizi sıkar
180 syf.
·23 günde·Beğendi·8/10
Kitabın Yorumu

Eğitici gençlik kitapları yazarı Bilge GÖKSU’nun “Kendine Bir İyilik Yap - Bu Kitabı Oku” isimli kitabı; daha çok ilköğretim öğrencilerine hitap eden, iyilik üzerine bazı düşünce, özlü söz ve örnekleri içeren, bilgilendirici bir yayındır.

Kitabın üç kelimeyle özeti; “İyilik, Hayat, Sevgi” , üç kelimeyle yorumu ise; “Derleme, Eğlenceli, Faydalı.”

Kitabın içeriği, erdemli davranışlar hakkında yazılmış toplam 62 başlık altında yer alan; kavram, söz ve tavsiyelerden oluşuyor. İkişer - üçer sayfada açıklanan her bir konu; karikatürlerle, resimlerle ve post-it’lerle desteklenerek görsellik artırılmış. Yapılan alıntılarda; iyilik konusunda dini nitelikli bilgilere ve ünlü kişilerin sözlerine de yer verilmiştir.

Kitabın bazı konu başlıkları ile şöyle;
- Hadi sen de gülümse,
- İyiliğe dair,
- Hassas terazi,
- İyiliğe dair atasözleri,
- Küçük Prens’ten (kitaptan alıntı),
- İzlenesi filmler,
- Dünyayı ağlatan çocuk,
- Küçük istavritin öyküsü,
- Aforizma.

Kitabın dili sade ve anlaşılır.

Derleme niteliğindeki kitap, birkaç saatlik kısa bir sürede okunabileceği gibi, aralıklarla bölüm bölüm de rahatça okunabilir ve bir tatil kitabı olarak da düşünülebilir.

Kitap, okura; “hayatta iyiliği esas almanın, kötülükle uğraşıp insanları üzmekten daha kolay ve daha mutluluk verici olduğu” mesajını iletiyor ve gençleri bu yönde teşvik ediyor.

Sonuç olarak, Bilge GÖKSU’nun yazdığı; dinlendirici, temel kavramları öğretici, iyiliği teşvik edici “Kendine Bir İyilik Yap” isimli faydalı eseri, özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilere tavsiye ediyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bilge Göksu
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
1977
1977 doğumlu. Bir yayınevinde editör olarak çalışıyor. Çeşitli gençlik dergilerinde yazıları yayımlandı. Yayımlanmış dört adet kitabı var.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 227 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 81 okur okuyacak.