Billie Letts

Billie Letts

Yazar
7.8/10
37 Kişi
·
142
Okunma
·
3
Beğeni
·
1166
Gösterim
Adı:
Billie Letts
Unvan:
Amerikalı, Eğitimci, Yazar
Doğum:
Tulsa, Oklahoma, ABD, 30 Mayıs 1938
Ölüm:
Tulsa, Oklahoma, ABD, 2 Ağustos 2014
338 syf.
·8 günde·10/10
Muhteşemin de ötesinde bir kitap.Beni çok etkiledi.17 yaşında hamile olan bir kızın verdiği mücadeleyi,karşılaştığı zorlukları ve ümidini yitirmemeyi öğreten bir kitap.Bu kitabı okududuğunuzda kendinize şu soruyu soracaksınız;
Ben ne yaşadım ki?
Çoğu zaman yaşadığımız şeyler ya da karşılaştığımız sorunlar bize o kadar ağır gelir ki,ümitsizliğe düşeriz ve olanaksız bir şeymiş gibi görürüz.Fakat küçük yaşta böyle zorlukların üstesinden gelebiliniyorsa olanaksız diye bir şey yoktur.Herkese öneriyorum.İyiki okudum diyeceğiniz bir kitap.
338 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabin kahramanı olan Novale'nin acıklı hikayesi. 2 puanı kırma sebebim. Kitabın içinde Novale den W.Jack e olan geçiş bölümlerinde biraz uyumsuzluk var. W.Jack ten çok bahsedilmiyor. Onunla ilgili bölümler az olduğu için . Bölümler arası unutkanlık oluyor. İnsan kendi kendine soruyor. "W.Jack'e noldu acaba" diye. Bütünlüğü iyi saglarsaniz güzel kitap. Benim öncelikli tavsiyem genç kızların okumasidir. Çünkü ne olursa olsun hangi zorluk olursa olsun ayakta kalmayı bilmelisiniz
338 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Kitap 17 yaşında süper market tuvaletine gitmek için sevgilisinin arabasından inen ve terk edilen hamile bir bayanın hayatından bir kesit. Kitap merak uyandıran akıcı bir kitap arada ufak tefek kopukluklara söz konusu olmasına rağmen başarılı bir eser. Okurken zevk alabileceğiniz. Fakat okumazsaniz çok şey kaybetmiş sayılmazsiniz.
338 syf.
·6/10
İdeal ve roman havası çok güzel anlatılmış kızın tavırları ve anlatımı yaşanmış gibi lakin olaydaki kurgu eksikliği ve en sondaki rastlantısal dengesizlikler bozmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Billie Letts
Unvan:
Amerikalı, Eğitimci, Yazar
Doğum:
Tulsa, Oklahoma, ABD, 30 Mayıs 1938
Ölüm:
Tulsa, Oklahoma, ABD, 2 Ağustos 2014

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 142 okur okudu.
  • 26 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.