Bruno Portier

Bruno Portier

Yazar
6.0/10
7 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
474
Gösterim
Adı:
Bruno Portier
Unvan:
Yazar,fotoğrafçı,belgeselci
Merhamet,insanın doğruluğuna inandığı şeyleri başkasına dayatmasını haklı mı çıkarıyordu?yoksa onu burada tutan şey suçluluk duygusu muydu,ahlaki görev ve sorumluluğu bağdaştıran şu karmaşık his? Bencil-asıl bencil olan kimdi?
İnsanlık ölüme, ıstıraba ve cehalete çare bulmayı başaramayınca çözümü mutlu olabilmek için bunları asla düşünmemekte buldu.
Bu dünyayı terk eden ilk varlık sen değilsin. Bu hepimizin başına gelecek. Bu hayata yönelik herhangi bir arzun ya da isteğin olmasın…
Ölümden saklanıyor ve mümkün olduğunca uzun bir süre ondan kaçıyoruz. Ciddi hastalıklar ve kazalar söz konusu olduğunda bunları yalnızca başka insanların başına gelen şeyler olarak hayal ediyoruz; ne de olsa hepimizin ilgilenmesi gereken daha mühim işler oluyor.
İşin ilginci sorun genelde ölümün kendisi ve ölümden sonra yaşananlar ya da yaşanmayanlar değildir. Bizi en çok korkutan şey, ölüm hali ve onu izleyen fiziksel ya da psikolojik acıdır.
190 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Ölüm birçok insanın çoğu zaman kariyer planları,aile,maddi gereksinimlere kapılarak unuttuğu bir gercekliktir.ama kitabın sonunda bahsettiği gibi eğer size bir aylık ömrünüz kaldığını soyleseler ne yapardınız? Bu durumda Unutmak o kadar kolay olmazdı herhalde.
Belkide insanları ölümden daha çok korkutan sey ölüm hali,ve onu izleyen fiziksel ya da psikolajik acıdır.
Kitap tamda bu durum hakkında yazılmış "ölüm anı bardosu" "gerçeklik bardosu" ve "yeniden doğum bardosu" nda Annie 'nin yaşam ve ölüm arasındaki yolculuğu duygusal,huzurlu ve ilginç bir dille anlatılmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bruno Portier
Unvan:
Yazar,fotoğrafçı,belgeselci

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.