Bülent Gardiyanoğlu

Yazar 7,3/10 · 49 Oy · 6 kitap · 143 okunma ·  28 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

28 okur beğendi.
49 puanlama · 142 alıntı
0 haber · 9.073 gösterim
143 okur kitaplarını okudu.
105 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
10 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Bülent Gardiyanoğlu'nun Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Bülent Gardiyanoğlu'nun Biyografisi

2012 yılında ilk kitabı ‘Evrenin İlahi Dili-Uyanış’, 2013 yılında ‘2 Tam Bir Tek’ , Haziran 2014 te çıkardığı ‘KADIN Olmayı Hatırlamak’ , Ağustos 2015'te çıkardığı "Her Şey Hakikati Görmekle Başlar" kitapları yazarı, 19 Mayıs Kıbrıs doğumlu Bülent Gardiyanoğlu ilk, orta ve lise öğrenimini Kıbrıs’ta tamamlamıştır. İstanbul Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Sanat Dalı Bölümü’nü İnternet'e Bağlanabilen Buzdolabı projesi ile tamamlamıştır. Bir çok özel sektör firmaları ile projeler üzerinde çalışmalar yapmıştır. Hayatında yaşadığı iniş çıkışlar ve sıkıntılı dönemlerden sonra bunları neden yaşadığını araştırmak ve kendini bulmak için çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almıştır. Aldığı eğitimleri hayatına uyguladıkça değişimleri fark etmiş ve kendi geliştirdiği teknikleri çevresindeki insanlar ile paylaşmaya başlamıştır. İki yüzden fazla canlı yayına katılmış, binlerce kişiyle bire bir seanslar yapmış ve iki yüz bin den fazla kişiye uluslararası birçok ülkede seminerler vermiştir. Belçika, Türkiye, Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Fas ve Kuzey Kıbrıs’ta seminer ve Atölye çalışmalarına devam etmektedir. Evlidir.
Şimal, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Allah'ım beni seni bulanlarla ve seni arayanlarla buluştur.

2 Tam Bir Tek, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 1 - Destek yayınları)2 Tam Bir Tek, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 1 - Destek yayınları)
Ceylan, bir alıntı ekledi.
22 Nis 23:39 · Puan vermedi

" Bendeki sevgi sürahisi boşsa, sendeki bardakları nasıl doldurabilirim ?"

Evrenin İlahi Dili / Uyanış, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 94)Evrenin İlahi Dili / Uyanış, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 94)
Ebru Bülbül, bir alıntı ekledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İhtiyacınızdan fazla tükettiğiniz gıdaların ruhsal eksikliklerinizi gidermek için olduğunun farkında mısınız?

'Kadın' Olmayı Hatırlamak, Bülent Gardiyanoğlu'Kadın' Olmayı Hatırlamak, Bülent Gardiyanoğlu
Ayşegül tatilde, bir alıntı ekledi.
 10 Şub 03:53 · Kitabı okuyor

Dualarındaki niyetlerine dikkat et...
Dualarımızın içinde ne var? Hep dünyevi arzular mı? "Ver bana, ver bana" duası mı yapıyoruz? Sipariş üstüne sipariş mi veriyoruz?

Mesajınız Var, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 77 - undefined)Mesajınız Var, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 77 - undefined)
insan_okur, bir alıntı ekledi.
06 Oca 2016

Önce kendiniz için bir şeyler yaptığınızda, başkaları da mutlu olacaktır.

Bülent GardiyanoğluBülent Gardiyanoğlu
Ceylan, bir alıntı ekledi.
22 Nis 15:05 · Puan vermedi

" Erdemin en büyüğü; seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen, senden esirgeyene vermen, sana kötülük edeni bağışlayıp , dost elini uzatmandır."
Hz.Muhammed (s.a.v)

Evrenin İlahi Dili / Uyanış, Bülent GardiyanoğluEvrenin İlahi Dili / Uyanış, Bülent Gardiyanoğlu
Şimal, bir alıntı ekledi.
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir gün taksiye bindim. moralim çok bozuktu. '' Allahım, neden insanlar bana böyle davranıyor? '' diye düşünüyordum. Ansızın taksici döndü ve bana şöyle dedi :
'' Ya Ağabey bu hayatta ne öğrendim biliyor musun ? Bir insana kendinden fazla değer verirsen, o insanı bozarsın ! ''
Sorduğunuz her soruya aslında cevap geliyor. Belki bir kitaptaki bir satırdan, Belki bir müzik parçasından, yanınızda konuşan bir insandan, yanınızdan geçen bir aracın plakasındaki numaralardan...

2 Tam Bir Tek, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 32 - destek yayınları)2 Tam Bir Tek, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 32 - destek yayınları)
Şeyda, bir alıntı ekledi.
08 Nis 17:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sizin bakış açınız değişmediği sürece,hayat değişmez.

Her Şey Hakikati Görmekle Başlar, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 188)Her Şey Hakikati Görmekle Başlar, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 188)
Cansu bursaligil, bir alıntı ekledi.
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kovaladiğinizda kaçanlar, siz kaçinca kovalamaya başlar.

'Kadın' Olmayı Hatırlamak, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 19)'Kadın' Olmayı Hatırlamak, Bülent Gardiyanoğlu (Sayfa 19)
Bütün Alıntıları Göster

Bülent Gardiyanoğlu kitap incelemeleri

Şimal, 2 Tam Bir Tek'i inceledi.
 08 Haz 2017 · Kitabı okudu · 33 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okumaya devam ederken inceleme yazmak geldiği için içimden bu satırları kaleme almak istedim..evrene gönderiyorum geri dönüyor muhabbetleri artık popüler olarak dalga konusu olsa da bazı dizi ve filmlerde ya da sosyetede bunun bir gerçekliği var ve herkes az çok bunu hayatında yaşamıştır..farketmiş ya da farketmemiş olabilir tabii ki ama gerçekten etki-tepki ve Sünnetullah çerçevesinde kainatla yani evrenle müthiş bir bağımız var..hem madden hem manen..her eşyanın her zerrenin ruhu ve devinimi dönüşümü..sebep ve sonuç ilişkisi.. işte bunu farkedenler yani sünnetullahı kavrayabilen ve matematiğini çözebilenler için uyanışın ardından hayret ve büyük bir zevk olsa gerek..
Bülent Gardiyanoğlu da bu işin ucundan tutmuş ve sayısız tecrübe ve vakalarının ve kendi farkındalıklarının da verdiği derinlikle sanki terapi yapıyormuşçasına, kimi zaman sessizce kimi zaman öfkeyle evrene haykırdığınız soruların cevaplarını alıyormuşçasına sizinle konuşuyor...şahsen ben birçok soruma cevap aldım..okumaya devam ediyorum ve hala alıyorum.. bir eğitim sırasında eğitimi veren kişinin okuduğunu farkedip ya da sorduğum sorulara evrenin cevabı olarak bana farkettirilen kitabı kısa bir süre sonra almama rağmen aradan belkide aylar geçtikten sonra bir ramazana nasip oldu okumak.. kitapla aynı frekansa geçmem için demek ki bu manevi havanın olması gerekiyormuş..biraz aç ya da biraz suskun..
Nitekim ne isek onu çekeceğiz etrafımıza değil mi... ya zıddı ya da aynını.. tabii ikisinin de ayrı matematiği var onu da lübb ül lübb kitabı alıntılarında paylaşmıştım..gerçi çoğunlukla hiçkimse etrafına çektiği insanlardan memnun değilse bunun kendinden kaynaklandığını kabullenemeyebilir. çünkü hatayı kendimizde değil hep karşıdakinde aramaya göre programladılar bizi..
Velhasıl ı kelam.. merak edenler illaki sorularının cevaplarını bulacaklardır diye düşünüyorum... okuyucuyu ferahlatan sıkmayan konuşur gibi yazılan iki üçer sayfalık pasajlar çok kapılar açacak eminim..aralardaki niyet ve duaları ganimet bulmuşçasına şu manevi zaman dilimlerinde aksatmadan tüm yüreğimle yapıyorum ve çok iyi hissetiriyor açıkçası.. demek ki bu duanın zamanı buymuş diyerek tabii ki.

Gaye, 2 Tam Bir Tek'i inceledi.
 06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayata, insanlara ve olaylara bakış açımı az da olsa değiştirdi. "Enerji" muhabbetine zırvalık diyordum ama kitaptakileri uyguladığımda yazarın haklı olduğunu gördüm.

Cansu bursaligil, 'Kadın' Olmayı Hatırlamak'ı inceledi.
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabi aldiktan sonra buradaki verilen puani gordum ve kötü bir kitap aldigimi sandim. Halbu ki 4 puani hak edecek bir kitap değil kesinlikle. Kişisel gelişim kitaplariyla aram çok iyi olmamasina karşin bu kitabi beğendim. İçinde çok güzel ve anlamli cümleler mevcut. Herkes kendinden birşey bulamaz belki ama ön planda olan " evrenden pozitif enerjiyi çekmek" denebilir. Şu anda en fazla alintiyi yaptiğim kitap oldu. Sikildiğim ve bana göre gereksiz olan yerleri vardi: nefes alip verme egzersizleri..onlarin da insan vücuduna olumlu etkileri olduğu geeçeğini ekarde edemeyeceğim. Anne olanlara, bayanlara, genç kizlara hatta beylere bile okumalarini tavsiye edebilirim. Kitabin yaklaşik son 20 sayfasi okurlar için ayrilan bölüm olduğundan kisa bir kitap. Sikilana kadar bitirmiş olursunuz.

Müteşekkir, Her Şey Hakikati Görmekle Başlar'ı inceledi.
23 Mar 13:49 · Kitabı okudu · 25 günde · 10/10 puan

İyiki okumuşum diyebileceğim bu kitap bana okadar güzel şeyler kattı ki... İnsanlara, üzüntülerime, kalp kırıklıklarıma karşı bakış açımı değiştirdi. Hayata farklı bir pencereden bakmamı sağladı. Okuyun. Mutlaka okuyun. Kitaplığınızda bu kitapa da yer açın. Pişman olmayacaksınız.

şükriye tuğçe gümüş, 'Kadın' Olmayı Hatırlamak'ı inceledi.
21 Nis 20:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kadın olmak nedir ?
Kadın olmak sadece evi temizlemek çocuk doğurmak mı?
Kadın olmanın nice hallerini bilen var mı?
Aslında çok mucize varlıklarız niye bunun farkında değiliz?
Bu gibi birçok sorunun cevabını bulacağınız kendinizi özel hissedeceksiniz bu kitap sayesinde..
Peki ya konusu mu ne?
Biz insanlara ne hissetirirsek onlar o hissi dile döker.Sen kendini karşı tarafa nasıl gösterirsen seni öyle görür.Sen kendini sev karşı taraf sevsin sen kendini mutlu yap karşı taraf mutlu etsin kısaca sen ne ekersen onu biçersin.Ve hayatına giren herkese teşekkür et canını yakanı affet affet ki huzura eresin mutlu olasın..
Ve diyorum ki
Hayatıma giren benden birşey alan bana birşey katan beni mutlu eden ve üzen herkesi affettim iyiki geldiniz iyiki sizden birşey öğrendim iyiki çıktınız karşıma ve sizlere kalben teşekkür ederim..

Esin Tezci, 'Kadın' Olmayı Hatırlamak'ı inceledi.
19 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitaptan alıntı :
"Sevgili anneler..
Büyük bir görev için seçildiniz.Göreviniz yeni nesil çocukları yetiştirmek.Bir çocuğun ihtiyacı olan manevi her şeyi ona sağlamak.Çocuklarınızı koşulsuz sevgiyle sevebiliyorsunuz.Koşulsuz sevebildiğiniz için koşulsuz fedakarlıklar yapabiliyorsunuz.
Bu kutsal görev sırasında sizden istenen kendinizi unutmamanız ve kendinize değer verip vakit ayırmanız.Bir çocuğun,korkuları arınmış,dengede,farkındalıklı,bilgili ve empati kurabilen bir anneye ihtiyacı vardır."
Bu kitapta kadın olmayı, hissetmeyi,kendimiz olmayı,enerjimiz ne kadar iyi olursa hayat dengemizin ve etrafımızın çok daha verimli olacağını anlatıyor.

Ceylan Güneysu, 'Kadın' Olmayı Hatırlamak'ı inceledi.
27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Kitap hakkındaki bütün yorumlar olumlu fakat ben kesinlikle beğenmedim. Kitapta kadınları sürekli eş olarak tarif ediyor sanki bütün kadınlar evlenmeliymis gibi. Yazarın ozellikle, erkeklere dirdir yapmayın diye yazması sinirlerimi bozdu. Yazdığı cümleleri farklı yerlerde defalarca kullanmış ve sanki kitabı uzatmak ister gibi daha önce bahsettiği erkek enerji konusunu sürekli dile getirmiş. Son olarak da söylediği birçok şey benim için mantık dışı olduğu için kitabın bana hiçbir katkısı olmadı

Asiye Yıldız, Evrenin İlahi Dili / Uyanış'ı inceledi.
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kitap dili sade, kişisel gelişimin başında olanlar için ideal bir başlangıç kitabı. İleri düzeyde olanlara ise doğal olarak basit gelir. Çok kısa sürede okuyup bitirdim. Kitabın son bölümü ise alıştırma yapmak için oluşturulmuş. Çevremdekilere tavsiye edebileceğim bir kitap.

Öncelikle kitabın arka kapağını kapattığım an aklıma gelenleri şuraya iliştireyim.

"Bir kadın her türlü değişime uğrayıp, her sıfata yakıştırılıyor. Bütün sorumlulukları da baştan ayağa kadar değişiyor. Fakat erkek öyle değil. Erkek sadece erkek olduğu gibi sıfatı da belli, sorumluluğu da belli. Hele ki bizim toplumumuzda durum ortada."

Kadın Olmayı Hatırlamak kitabı, herhangi bir bilimsel kitap değil, akademik hiç değil. Roman, kıyısından bile geçmez. Teori kitabı olmadığından ötürü pratik ya da uygulamalı yaşam alanında dikkate alınacak bir kitap.

Yazarın günlük hayattaki görüşlerini bilmediğim gibi, kitapta yansıtmak istediği görüşe de bir söz söyleyemem. Lakin kitabın bir ucundan bakıldığında inanan, inanç sahibi olan insanların kolaylıkla sindirebileceğini düşünüyorum. Çünkü kitapta duanın, iyiliğin ve kötülüğün düşünceleri etkilediği, bu etkilerden yola çıkarak insan ilişkilerinde sağlanan -hani günümüz algısındaki- elektrik ve enerji düşüncesini ileri sürüyor.

Yazar, birçok sayfada kendini tekrarlamaktan öte geçememiş. Flört ve evliliklerde tüm her şeyin kadına bağlı olduğunu ileri sürüyor. Haliyle olaya tek taraflı bakıyor. Madem öyle erkekle ilgili de bir kitap yazsın ki her iki tarafa da yardımcı olabilsin. Tamam kabul, çocukluk travmalarının her iki cinsiyette de olduğunu söylüyorsun ama ilişkilere göz atınca tüm sorumluluğu kadına yıkmak bana saçma geliyor açıkçası.

Kitabın ana konusuna değinmek gerekirse kadının; bir evlat, bir anne, bir eş, aklınıza hangi konum geliyorsa artık bu noktalarda birçok sorumluluğu olduğunu, sorumluluklar altında kendi 'kadın' enerjisini kaybedip 'erkek' enerjisine sahip olmaya başladığını, haliyle kendi kimliğini, kendi cinsiyetini unutup tamamen fedakarlık yaparak toplum içerisindeki kayboluşunu ya da değişimini dile getiriyor. Bu noktada kadının erkek enerjisinden uzak durup kendini anlamayı ve sorgulamayı bilmesini, onun da bir insan olduğu kanaatini öne sürüyor.

Aslında kitap daha çok evlilere hitap etse de fedakarlıklar ve sorumluluklar konusunda evlilik öncesinde de yükümlü olduğu için(!) bekarlara da hitap ettiğini düşünüyorum.

Ömer İlker Coskun, Evrenin İlahi Dili / Uyanış'ı inceledi.
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Bülent Gardiyanoğlu'nu lisedeki edebiyat hocamdan duymuştum.Açıkçası kitap başarılı fakat kitaba sadece basit bir gelişim kitabı diye bakanlar pek bir şey kapamaz kitaptan diye düşünüyorum.Kitabı gerçekten kendinize bir şey katacağına inandıktan sonra alın okuyun !

Bütün İncelemeleri Göster