1000Kitap Logosu
Çağan Dikenelli
Çağan Dikenelli
Çağan Dikenelli

Çağan Dikenelli

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.5
20 Kişi
40
Okunma
0
Beğeni
550
Gösterim
Unvan
Türk Sanat Yönetmeni, Yazar
Doğum
İzmir, Türkiye, 27 Nisan 1969
Yaşamı
1969'da İzmir'de doğdu. St. Joseph Koleji'nden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü'nü bitirdi. Kısa bir dönem kısa filmler çekti ve bazı ödüller kazandı. Radyoculuk, alternatif müzik dükkanı işletmeciliği, sanat yönetmenliği, yönetmen yardımcılığı, gibi işlerde çalıştıktan sonra bazı dizilerin senaryo gruplarında yer aldı. 2002 yılında garip bir ışıkla Aydınlanıp her şeyi bıraktı. O zamandan bu yana sanatsal üretim, aşk ve geyik dışında bir İş yapmamıştır. 2001-04 arası birden kendimi dizi sektörünün içinde buldum. Rüzgar nereden esiyordu ve ben o zaman hangi ibne rıhtımda hangi döküntü teknenin içindeydim bilmiyorum ama garip bir şekilde diziler için uyduruk senaryo gruplarında, eblehçe düşünüp halkla bütünleşmek, kucaklaşmak hatta yiyişmek için, özetle rating için kıçını yırtan insanların arasında umutsuzca kıvranmak üzere savrulup gidivermiştim. Bu üç yıllık dönemde, belki de sinema mezunu olduğumdan, yüreğimde söndürülmesi pek mümkün olmayan hırsla mütemadiyen ürettim ve beni dinlemek ya da anlamak gibi bir gaye gütmeyen durgun bakışlı önemli kimselere sunum yaptım. Boşuna çabaladığımı anladığımda yıllar bir çabuk geçmiş, beni boktan bir boşluk duygusuyla sarmalamıştı.
Muhammed Kılıçarslan
Ernest, Cervo ve Biz'i inceledi.
128 syf.
·
5 günde
·
6/10 puan
Kitaba göre Ernest Hemingway ve Miguel de Cervantes reenkarnasyon ile tekrar dünyaya gelmişler ve geldikleri yer yazarın yaşadığı yer yani Türkiye olmuş. Yazarımız onlarla tanışıp kendi evinde ailenin bir ferdi haline getirmiş onları. Olaylar da bundan sonra başlıyor. Kitabı biraz amatör buldum. Kitabın işlediği konu olsun yazım dili olsun beni pek sarmadı.
Ernest, Cervo ve Biz
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Serdar Poirot
2042 - Sıfır Yılı'ı inceledi.
234 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Fena değil diyebileceğim bir polisiye roman. 2042 yılının İstanbul'unda Metin adında uluslararası bir polis bazı olayları araştırmaktadır. Gölge adında bir yardımcısı, Kurt adında bir arabası vardır ve teknoloji vasıtasıyla bunlarla iletişim kurmaktadır. Bu arada Cate adında bir kız ile tanışır ve yakınlık kurar. Sürekli cinayetler işlenmektedir ve izler Kyle adında bir zengini göstermektedir. Acaba maşa ve gerçek katil kimdir? Gölge ve Metin ölmeden bu işin içinden sıyrılabilecek midir? Anlatımı biraz yorucu olsa da idare eder diyebileceğim bir roman.
2042 - Sıfır Yılı
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
6
Serdar Poirot
Kör Fahişe Bıçağı'nı inceledi.
272 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Melek Teyze, Tuğrul adında bir polis, Oğul adında zeka geriliği olan iki evladı ve Namık adında bunak bir kayınpederi olan, daha önceden bir kaç cinayet çözdüğü için Emniyette karizması olan bir mahalle kadınıdır. Karakol amiri Cevahir, bir gün arka arkaya işlenen fahişe cinayetleri için yardım ister. Oğul'un kas gücünü zekası ile birleştiren Melek Teyze, bu olayda Komiser Refik ile rakip olur. Serap adında bir fahişeyi koruma altına alır. Mahallenin bıçkın delikanlılarından Talat da ona yardımcı olmaktadır. Refik, Kadir adında bir pezevengi yakalar. Acaba katil gerçekten o mudur? Yoksa Melek teyzenin bir bildiği mi vardır? Soluksuz okunan bir roman. Kendi mizahını içeren oldukça keyifli bir kitap.
Kör Fahişe Bıçağı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Serdar Poirot
Yürek Söken Cinayetleri'ni inceledi.
336 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Oldukça güzel bir Melek teyze polisiyesi daha. Muharrem komiserin mıntıkasında bir adam kafası kesilerek ve iç organları çıkarılarak öldürülür. Melek teyze hemen işe girişir. Kıt zekalı ama çok güçlü oğlu Oğul, saf ve Gizem adlı kıza aşık olan polis oğlu Tuğrul, kayınpederi Namık, mahallede pislik yapan Süha gibi başında bir sürü dert varken cinayetlere dalar. Ve kısa zamanda ilin organ mafyası ile ilgili olduğunu çözer. Ancak Tuğrul ve Namık kaçırılır. Yanına Talat ve ekürisi Ekrem'i alan Melek teyze çete ile uğraşmaya kararlıdır. Selo hariç çetenin tamamı yakalanır. Ancak katil doktor değildir. Acaba katil kimdir? Melek teyze onu bulup adaletin yerine gelmesini sağlayabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
Yürek Söken Cinayetleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
3