Candace Camp

Candace Camp

Yazar
7.9/10
62 Kişi
·
187
Okunma
·
14
Beğeni
·
2.164
Gösterim
Adı:
Candace Camp
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amarillo, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Mayıs 1949
Candace Camp
Yazar
Doğum: 23 Mayıs 1949 (66 yaşında), Amarillo, Teksas, ABD
Eğitim: University of Texas at Austinhttp://www.candace-camp.com
"Biz Rochford'la birbirimizi çok uzun bir zamandır tanıyoruz."
"Birbirinizi uzun süre tanımak bir evliliğe engel teşkil etmez."
"Biz arkadaşız. Hepsi bu."
"Arkadaş olmak evlenmeye engel değildir. Her ne kadar o arkadaşlığın evlilik töreninden sonra sonu gelse de."
"Perişan görünüyor olmalıyım," diye mırıldandı Constance.
"Bir orman perisi gibi görünüyorsun," diye yanıtladı Dominic kocaman tebessümle. "Çok ıslak bir orman perisi."
"Bayan Constance Woodley, sen benim kalbimin kalbisin. Sevdiğim ve seveceğim tek kadın. Sana kalbimi, elimi ve -olmayan- servetimi sunuyorum. Kalbini bana emanet etmeye razı olursan, kendimi gerçekten zengin bir adam sayacağım. Benimle evlenir misin?"
352 syf.
·Puan vermedi
Tarihi aşk özledim ve kendime bir seri bulmak istedim. Yazarı ilk defa okuyorum. Çok da sevmedim. Fazla basit, sabun köpüğü gibi yazmış. Hiçbir derinlik yok hikayede. Bu türe yeni başlayanlar çok şanslı. Okuyacak çok kitapları var. Bizim gibi asıl güzelleri bitirenler böyle vasat düzeydekilere mahkum kalıyor. Yine de seriye devam edeceğim.
336 syf.
·Puan vermedi
Okurken kitabın bir serinin kitabı olduğunu fazlaca hissediyorsunuz; bağımsız bir kitap olduğundan pek de mühim değil tabii, ancak ben kitaptaki karakterlerde o ara almışlığın tadını aldım. Bu sebeple de kitap istenilen o hazzı pek ulaştıramıyor size, büyük ihtimalle serinin ilk kitaplarında o hazzı almak daha mümkün olacak. Kitap akıcı, sürükleyici, ancak bilindik de. Umulmayacak bir şey yok kitapta. Sadece fazlaca ana karaktere sinir olurken buluyorsunuz kendinizi.
448 syf.
·6 günde·4/10
Beğenemedim.. Aşkı hissedemedim.. Kız Kardeşlerin muhabbetlerinden çok sıkıldım.. Resmen atlaya atlaya zorla bitirdim.. Yazarın diğer kitaplarını okur muyum bilemiyorum..
448 syf.
·Beğendi·8/10
Kız kardeşler üvey babalarının onları zorla evlendirmemesi için evden kaçıp annelerini reddeden büyükbabalarını bulmak için yola çıkarlar.Yanlış anlaşılmalar ve duygusallığın bir araya geldi çok güzel bir romandı
336 syf.
·6/10
Malesef istediğim tadı alamadım. Hikayenin muhteşem olma potansiyeli vardı. Ancak olamamış. 3 kitaptır Francesca'nın mantıklı biri olduğunu düşünmüştüm. Öyle olmadığını gördüm. Gözleri kör , sevdiği adama eş arayan bir kadına dönüştü.
Aşk benim için bu değil. Bu şekilde işlemez yani.
Candace Camp benim için sınıfta kaldı...
320 syf.
·6/10
Bu serinin üçüncü kitabı. Çok daha iyi tarihi aşk romanları okuduğum için bana biraz yavan geldi. Özellikle yanlış anlaşılmalar, insanların birbirlerini dinlememeleri, komplolar vs. hiç hoşlanmıyorum. Bu kitapta hepsi vardı.
Seriyi okumamın tek sebebi Francesca ve dükü merak etmem. Ve bence bu seri de tam olarak bu karakterler için yazılmış.
Umuyorum ki son kitapta her şey güzel olur...
352 syf.
·2 günde·10/10
Constance, annesini küçük yaşta kaybetmiş ve tam evlilik çağı geldiğinde sosyete takdim edileceği sırada babasının rahatsızlanması sonucu sosyeteye takdim edilemeyen ve amcasını yanında sığıntı gibi yaşamaya başlayan güzel, çekici bir kızdır. Amcasının kızlarının sosyeteye takdim lerin de onlara şaperon olarak yardım etmesini isteyen yengesini kıramayan Constance ilk katıldıkları balo da çok güzel bir dul yanına gelir ve Ona yarım etmek istediğini söyler. Onu bu sezonda koca bulması için giyimine yardım edecektir.
Bu bayan aslında bir dük ile iddaaya girdiği için ve Ona yardım edeceğini açıklar . Constance, ilk katıldığı balo da kütüphane de karşılaştığı beyefendiyi etkilemeyi düşünüp kabul eder. Bu bey Lord Dominic dir.
Lord Dominic ailesi ile hiç anlaşamasa da abisinin ölümünden sonra varis olması sebebiyle çok sıkıntı yaşsa da . çapkınlıkta nam salmış, yakışıklı bir beydir.
Dominic de Contance'i gördükten sonra Ondan çok etkilenir ama ailesinin borçları olduğu için zengin bir kadınla evlenmesi gerektiğini bildiği için uzak durmaya çalışır. Ama bu pek mümkün olmaz.
336 syf.
·Puan vermedi
Serinin final kitabı diğerlerine göre biraz daha iyiydi lakin beklentiyi dipte tutmakta fayda var. Yazar derin yazamıyor ayrıca şaşırtıcı en ufak bir unsur yok. Ama karakterleri sevdim. Adam onbeş yıl boyunca kadını sevmekten vazgeçmemiş. Hem de haksızlığa uğramasına rağmen. Kalmadı böyle centilmenler:))
448 syf.
·21 günde·9/10
Candace'den okuduğum ilk kitap olan Asi ve Güzel bence güzel bir romandı. Mary ve kardeşlerini çok sevdim ben. Yazarın kalemi de genel olarak iyiydi. Kitabı okuyorken klasik roman okuyormuşum hissi verdi bana.

Kitapta sevmediğim 2 yön var:

1) Bence bu kitaba 448 sayfa fazla kaçmış. Kızların hanımefendi olma eğitimi aldığı kısımlar gereğinden fazla uzundu.

2) Serinin devamında Mary'nin kardeşleri değil, Royce'un kardeşleri ele alınmış. Fitz eğlenceli olsa da ben Oliver'ı sevemedim. Çok sıkıcı biri bana göre. Her ne kadar serinin diğer kitaplarını okumamış olsam da yazar, Mary'nin kardeşlerini ele alsaydı ortaya daha eğlenceli kitaplar çıkardı bundan eminim.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-ve-guzel-yorum.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Candace Camp
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amarillo, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Mayıs 1949
Candace Camp
Yazar
Doğum: 23 Mayıs 1949 (66 yaşında), Amarillo, Teksas, ABD
Eğitim: University of Texas at Austinhttp://www.candace-camp.com

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 187 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 75 okur okuyacak.