Candace Camp

Candace Camp

Yazar
8.0/10
42 Kişi
·
116
Okunma
·
10
Beğeni
·
1.562
Gösterim
Adı:
Candace Camp
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amarillo, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Mayıs 1949
Candace Camp
Yazar
Doğum: 23 Mayıs 1949 (66 yaşında), Amarillo, Teksas, ABD
Eğitim: University of Texas at Austinhttp://www.candace-camp.com
Bu serinin üçüncü kitabı. Çok daha iyi tarihi aşk romanları okuduğum için bana biraz yavan geldi. Özellikle yanlış anlaşılmalar, insanların birbirlerini dinlememeleri, komplolar vs. hiç hoşlanmıyorum. Bu kitapta hepsi vardı.
Seriyi okumamın tek sebebi Francesca ve dükü merak etmem. Ve bence bu seri de tam olarak bu karakterler için yazılmış.
Umuyorum ki son kitapta her şey güzel olur...
Constance, annesini küçük yaşta kaybetmiş ve tam evlilik çağı geldiğinde sosyete takdim edileceği sırada babasının rahatsızlanması sonucu sosyeteye takdim edilemeyen ve amcasını yanında sığıntı gibi yaşamaya başlayan güzel, çekici bir kızdır. Amcasının kızlarının sosyeteye takdim lerin de onlara şaperon olarak yardım etmesini isteyen yengesini kıramayan Constance ilk katıldıkları balo da çok güzel bir dul yanına gelir ve Ona yarım etmek istediğini söyler. Onu bu sezonda koca bulması için giyimine yardım edecektir.
Bu bayan aslında bir dük ile iddaaya girdiği için ve Ona yardım edeceğini açıklar . Constance, ilk katıldığı balo da kütüphane de karşılaştığı beyefendiyi etkilemeyi düşünüp kabul eder. Bu bey Lord Dominic dir.
Lord Dominic ailesi ile hiç anlaşamasa da abisinin ölümünden sonra varis olması sebebiyle çok sıkıntı yaşsa da . çapkınlıkta nam salmış, yakışıklı bir beydir.
Dominic de Contance'i gördükten sonra Ondan çok etkilenir ama ailesinin borçları olduğu için zengin bir kadınla evlenmesi gerektiğini bildiği için uzak durmaya çalışır. Ama bu pek mümkün olmaz.
Malesef istediğim tadı alamadım. Hikayenin muhteşem olma potansiyeli vardı. Ancak olamamış. 3 kitaptır Francesca'nın mantıklı biri olduğunu düşünmüştüm. Öyle olmadığını gördüm. Gözleri kör , sevdiği adama eş arayan bir kadına dönüştü.
Aşk benim için bu değil. Bu şekilde işlemez yani.
Candace Camp benim için sınıfta kaldı...
Muhteşem bir kitap daha. Leydiler, Dükler böyle romanlara bayılıyorum.
15 yıl önce ayrılan Dük Rochford ve leydi Francesca daha sonra tekrardan arkadaş olmaya başladılar ve Francesca'nın bazı sorunları oluyor ve Dük ona yardım ediyor vs. Daha fazla anlatmayacağım. iyi okumalar.
Beğenemedim.. Aşkı hissedemedim.. Kız Kardeşlerin muhabbetlerinden çok sıkıldım.. Resmen atlaya atlaya zorla bitirdim.. Yazarın diğer kitaplarını okur muyum bilemiyorum..
Candace'den okuduğum ilk kitap olan Asi ve Güzel bence güzel bir romandı. Mary ve kardeşlerini çok sevdim ben. Yazarın kalemi de genel olarak iyiydi. Kitabı okuyorken klasik roman okuyormuşum hissi verdi bana.

Kitapta sevmediğim 2 yön var:

1) Bence bu kitaba 448 sayfa fazla kaçmış. Kızların hanımefendi olma eğitimi aldığı kısımlar gereğinden fazla uzundu.

2) Serinin devamında Mary'nin kardeşleri değil, Royce'un kardeşleri ele alınmış. Fitz eğlenceli olsa da ben Oliver'ı sevemedim. Çok sıkıcı biri bana göre. Her ne kadar serinin diğer kitaplarını okumamış olsam da yazar, Mary'nin kardeşlerini ele alsaydı ortaya daha eğlenceli kitaplar çıkardı bundan eminim.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-ve-guzel-yorum.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Candace Camp
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amarillo, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 23 Mayıs 1949
Candace Camp
Yazar
Doğum: 23 Mayıs 1949 (66 yaşında), Amarillo, Teksas, ABD
Eğitim: University of Texas at Austinhttp://www.candace-camp.com

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 116 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.