Colin Falconer

Yazar 7,5/10 · 35 Oy · 8 kitap · 125 okunma ·  5 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

5 okur beğendi.
35 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 1.048 gösterim
125 okur kitaplarını okudu.
27 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Colin Falconer'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Colin Falconer'in Biyografisi

Kuzey Londra' da doğan Falconer yirmili yaşlarında Avustralya'ya taşındı ve bir reklam ajansına katılmadan önce bir taksi şoförü ve gitarist olarak çalıştı.

Colin Falconer'in Kitapları Kitap Ekle

1. Bir Hürrem Masalı (Cehennem Kedisi ve Kanarya)
7,4/ 10  (22 Oy) ·  82 Okunma
2. Aztekler (Görkemli Bir Uygarlık Trajik Bir Aşk)
7,4/ 10  (5 Oy) ·  14 Okunma
4. İpek Yolu (Doğu'nun ve Batı'nın Aşkla Buluştuğu Yer)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  8 Okunma
10,0/ 10  (1 Oy) ·  1 Okunma
Kafkaslı, bir alıntı ekledi.
27 Şub 16:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sizleri güçsüz yapan bir Tanrınız var; güçsüz olduğunuz için de sizi cezalandırıyor. Bunu biraz garip bulmuyor musunuz?"

İpek Yolu, Colin Falconer (Sayfa 173 - İnkılap yayınevi)İpek Yolu, Colin Falconer (Sayfa 173 - İnkılap yayınevi)
Kafkaslı, bir alıntı ekledi.
27 Şub 16:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Erkeklerin onun fikirlerine nasıl da saygılı davrandığını Josseran hemen fark etti. Fransa'da orospuların dışında hiçbir kadının bu denli özgürce konuşmasına izin verilmezdi.

İpek Yolu, Colin Falconer (Sayfa 88 - Inkılap yayınevi)İpek Yolu, Colin Falconer (Sayfa 88 - Inkılap yayınevi)

Colin Falconer kitap incelemeleri

ESRA KADIOGLU, Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı ilk çıktığı zaman 2001 yılında ( diziler falan henüz yokken ) büyük bir hayranlıkla okudum. Daha henüz başlarıydı yazar dikkatimi çekti. Yabancı bir yazar, bu kadar araştırma, başarılı bir anlatım derken, dilimize çevirenin Solmaz Kamuran olduğunu öğrendim. İnanılmaz akıcı ve güzel bir anlatım ile 2-3 günde bitti. Devamında Solmaz Kamuran'ın kitap yazdığını ve bu kitabın tercümesi sonrası Kiraze'yi yazdığını öğrenince onu da sanki bu kitabın devamı gibi okudum. Mutlaka okuyun derim, Hürrem Masalı ve sonrasında Kiraze'yi.... Sevgiyle kalın.

Didem Yılmaz, Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
06 Mar 00:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Karşınızda en sevdiğim tarih kitabı.

İsminden de anlaşılacağı üzere,olaylar her ne kadar ciddi konular olsa da ya da kanlı diyeyim,yazarın üslubu masal tadında; kitaba ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğinizi farketmiyorsunuz bile...

Muhteşem Yüzyıl'ı izlememiştim ve Kanuni&Hürrem hakkında yeterli bir birikimimde yoktu aslında.Eksiğimi kapatmamı sağladı bir nevi.

Tarih okurlarına tavsiye ederim,olaylar çoğunluk tarafından bilinse de bence bu anlatıma bir şans vermelisiniz...

Akıcı bir dille yazılmış, gerçekleri yansıttığı tartışılır bir kitap kurgu anlatım yönünden çok beğenerek okumuştum sayfalar akıp gidiyor elinizden...

Ozi, Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
19 Nis 10:50 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Gerçekten masal gibi sürükleyici rahat okunan, ama bunun yanında birçok bilgi içeren dolu dolu bir kitaptı. Daha bu kadar Osmanlı tarihi konulu dizi türemeden önce Osmanlı tarihini çok sevdiğim için okumayı seçmiştim. Biraz kalın bir kitap olması gözünüzü hiç korkutmasın eğer tarihi konulu kitapları seviyorsanız öyle çabuk akıp gidecek ki sizde şaşıracaksınız. Gerçekten çok başarılı bir anlatımı olan bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

ESRA KADIOGLU, Biz Tanrıyken: Kleopatra'yı inceledi.
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Colin Falconer'i Bir Hürrem Masalı ile geçekten çok başarılıydı. Bunda en büyük payın kitabı dilimize çeviren Solmaz Kamuran'ın payı gerçekten payı çok büyük. Biz Tanrıyken, Kleopatra'nın hayatını anlatan vakit geçirmek için okunabilecek bir kitap ama çok daha başarılı olabilirdi diye düşünüyorum. Tercüme çok düz ve sıradan, heyecansız olmuş.

Güler Bilkay Aygün, Biz Tanrıyken: Kleopatra'yı inceledi.
07 May 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatranın hayatını anlatmasının yanı sıra dönemin Roma sosyal hayatını da anlatan sürükleyici çok güzel bir kitap. Özellikle Mısır sarayının ve Kraliçenin yaşamındaki ihtişamı anlatan detaylar müthiş.600 sayfaya yakın bu kitabı üç günde bitirdim. Tarihi roman severlerin beğeni ile okuyacakları türden bir kitap

Muhammed A., Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
16 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yillar once okumustum. Bana tarihi romani sevdiren kitapti. Gerceklere ne kadar uygun bilmem ama ben tarihi romanin ve kurgunun akademik bir arastirma veya sadece gercekler yazilmis gibi degerlendirilmesini dogru bulmuyorum ve kitap akiciligi ve surukleyiciliginin guzelligiyle hala aklimda. Oysa 7 8 yil oldu okuyali

Muhammet Çelik, Aztekler'i inceledi.
 23 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

İspanyol komutan/kaşif Hernan Cortez Aztek imparatorluğunu yıkması ve peşinden kendi çöküşü...

Kitap'ta Azteklilerin ilk başlarda Cortes ve Arkadaşlarını Tanrı zannettiklerini. Onlara kızlarını ve bütün zenginliklerini verdiklerini. Cortes ve Ekibine bu yetmediğini ve daha çok alabilmek için birçok Aztekliyi öldürdüğünü anlatıyor...

Irem, Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Akıcı bir dille yazılmış, bir devre damgasını vurmuş bir cihan padişahının kalbini çalan kadının yaşamına dair rivayetlere bir yenisini daha ekleyen her tarihi roman gibi çok eleştirilen bir kitap.

Özge Çapkın, Bir Hürrem Masalı'ı inceledi.
 03 May 18:56 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Kitap akıcıydı. Tercümesi harikaydı. Şu şöyle olmuştu bu böyle olmuştu diye anlatılan tarihi romanları sevmiyorum bu öyle değildi. Gerçekten adı gibi masalsı bir anlatımı var. Fakat hepsi bu. Okurken bir çok şey çarpıtılmış ve tarihimiz kötü gösterilmiş. Beğenmedim. İslamin 89. Halifesine yapilan tahliller çok aşağılayıcıydı. Venedikli Gonzaga melek gösterilmiş. Bizim halifemiz ve onun veliahtı ise aşağılanmış.