Cora Carmack

Cora Carmack

7.5/10
41 Kişi
·
156
Okunma
·
13
Beğeni
·
1.528
Gösterim
Adı:
Cora Carmack
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Cora Carmack, New New York Times ve USA Today'de Yeni Yetişkin Romanı ve YA fantazisinin en çok satan yazarıdır. Kitapları dünya çapında bir düzineden fazla dile tercüme edilmiştir. Cora, Austin, TX ve New York City arasındaki zaman ayırır ve herhangi bir günde onu bilgisayarında yazarak, dünyadaki çeşitli şehirlere uçarak veya sadece Kitty Katniss ile Netflix'i izleyerek bulabilir.
''Kimi zaman yaşamda harcadığın emeğe en çok değecek şeyler en korkutucu olanlardır.''
''Annem küçükken bir arkadaşımla aramız bozulduğunda bana bazı ilişkilerin öylece bitebileceğini söylemişti. Tıpkı bir yıldız gibi göz alıcı, parlak bir şekilde yanarlar ve sonra özel herhangi bir sebep olmaksızın ömürlerini tamamlarlar.''
"...duman gibi yaşamamız gerektiğini söylemişti; bugünü içine çek ve geçmişi dışarı üfle"
"İşin gerçeği... bunların hiçbiri insanların gitmesini engellemişti. Bir insan çekip gitmek istiyorsa, hiçbir şey ona engel olamıyordu. sorulabilecek tek soru, ne kadar uzun süre onların peşinden koşabileceğinizdi."
Birini sevdiğiniz zaman, gerçekten sevdiğinizde, ruhunuzda kalıcı bir izi kalırdı. Kalbinizde daima taşıyacağınız bir kilit olurdu. Anahtarını kaybetmiş ya da başkasına vermiş olabilirdiniz ama o kilit ömür boyu sizinle birlikte kalırdı.
Yetenekli bir heykeltıraş bir keresinde bana, sanatın başarısı kusurlarında gizlidir demişti.
"Güzellik dayanılmazdır, bizi çaresizliğe sürükler, bize bir an ebediyetten bir parça gösterir ve onu tüm zamana yaymak isteriz."
Albert Camus
aslında kitabı adı gibi aslında sıkıcı bir kitaptı akıcı komikti bazı diyaloglara çok güldüm gibi yorumlar okuyarak romantik komedi okuyacağımı sandım okumaya başlayınca yanıldığımı gördüm komik olduğundan bahseden kişiler ya hayatlarında hiç komik kitap okumamışlar yada komedi anlayışları millattan öncesinden çıkamamış diye düşünüyorum ilk defa kitabını okuyup ve onunla kıyaslayarak başlayacak olanlar için ilk defa kitabından çok uzak bir kitap
Serinin ilk iki kitabını okuduktan sonra bu 3. kitap konu bakımından çok ilgimi çekmedi ama yinede seriyi tamamlamak adına okumaya başladım. Dediğim gibi konu olarak ilgi çekici olmasa da karakterler çok gerçekçi absürd bir konu yok hayatın içinden şeyler çok samimi bir şekilde anlatılmış. Baş karakterin ağzından kendi duyguları çok güzel anlatılmış bence ve yazar bu bakımdan kendini bu kitabında geliştirmiş.
⭐"Kimi zaman yaşamda harcadığın emeğe en çok değecek şeyler en korkutucu olanlardır."⭐
Merhabalar‍️ ben bu kadının adını bir yerden hatırlıyorum diye diye kitabı okudum ve meğer ben bu yazarın pdf olarak Esinti adlı romanını okumuştum. Zaten o kitabı okurken çok sevmiştim bunda daha da sevdim. O kadar yalın, o kadar güzel bir anlatım şekli var ki ister istemez seviyorsun. Samimi yani.
Bu kitabın konusu aşırı derecede klişeydi ama nasıl böyel klişeler ötesi fakat anlatım tarzı, karakterlerin kimyasının uyumu bana tam böyle okumak istediğim aşk romanını verdi.
Sadece ve sadece kitapta geçen bekâret kaybetme mevzusu çok fazla uzatıldığı için çok sevemedim. Onun dışında her şey mükemmeldi.
Bir de bu kitabı ben başka bir yayınevinden çıktı zannediyordum meğer pena yayınlarının kitabıymış, puntolar ise bir aşk romanından beklenmeyecek şekilde küçüktü bu beni biraz şaşırttı. Neyse efendim, Ben kitaptan memnun kaldım yani okursan bence sende kalırsın. Tavsiye ederim.
Kitaba puanım:4,5/5⭐⭐
Şu an istediğim en son şey bir seriye başlamaktı özellikle fantastik bir seriye başlamak isteklerimin arasında en son olandı hele hele devam kitabı yayınlanmamış bir fantastik seriye başlamak HİÇ istemediğim bir şeydi ama gel gör ki devamı yayınlanmamış fantastik bir serinin yorumunu yazarken buldum kendimi öncelikle kitabın fantastik bir roman olduğunu çok sonradan anlıyorsun her şey böyle alışılagelmiş bir şekilde ilerlerken kızımızın ilham tanrıçası olduğunu öğreniyoeuz ki konu hemen dağılıyor sonra bir ölümlüye aşık olma falan ilk kitap burada bitiyor. Kitap çok akıcıydı ama aynı olayın bir kaç yerde tekrar etmesi beni biraz sıktı onun dışında güzel, eğlenceli, romantik bir aşk romanı kendisi yani tavsiye ederim.
Kitaba puanım:4,5/5
başlangıç olarak eğlenceli bir kitap bazı yerlerinde kahkaha atıp güldüğüm bile oldu..sevgiyi hisseden insanların birbirleri içinyaptığı fedakarlık ve gösterdiği özen etkileyebilir..

Yazarın biyografisi

Adı:
Cora Carmack
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Cora Carmack, New New York Times ve USA Today'de Yeni Yetişkin Romanı ve YA fantazisinin en çok satan yazarıdır. Kitapları dünya çapında bir düzineden fazla dile tercüme edilmiştir. Cora, Austin, TX ve New York City arasındaki zaman ayırır ve herhangi bir günde onu bilgisayarında yazarak, dünyadaki çeşitli şehirlere uçarak veya sadece Kitty Katniss ile Netflix'i izleyerek bulabilir.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 156 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.