Cora Carmack

Cora Carmack

Yazar
7.3/10
58 Kişi
·
178
Okunma
·
14
Beğeni
·
1.598
Gösterim
Adı:
Cora Carmack
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Cora Carmack, New New York Times ve USA Today'de Yeni Yetişkin Romanı ve YA fantazisinin en çok satan yazarıdır. Kitapları dünya çapında bir düzineden fazla dile tercüme edilmiştir. Cora, Austin, TX ve New York City arasındaki zaman ayırır ve herhangi bir günde onu bilgisayarında yazarak, dünyadaki çeşitli şehirlere uçarak veya sadece Kitty Katniss ile Netflix'i izleyerek bulabilir.
''Kimi zaman yaşamda harcadığın emeğe en çok değecek şeyler en korkutucu olanlardır.''
''Annem küçükken bir arkadaşımla aramız bozulduğunda bana bazı ilişkilerin öylece bitebileceğini söylemişti. Tıpkı bir yıldız gibi göz alıcı, parlak bir şekilde yanarlar ve sonra özel herhangi bir sebep olmaksızın ömürlerini tamamlarlar.''
"...duman gibi yaşamamız gerektiğini söylemişti; bugünü içine çek ve geçmişi dışarı üfle"
"İşin gerçeği... bunların hiçbiri insanların gitmesini engellemişti. Bir insan çekip gitmek istiyorsa, hiçbir şey ona engel olamıyordu. sorulabilecek tek soru, ne kadar uzun süre onların peşinden koşabileceğinizdi."
" Bitti yok saymayacağım. "
" Rol yapmayacağım ya da dayanamayacağım. "
" Daha fazlasını istiyorum "
- Yorgunum
Güldü " neredeyse gün doğmak üzere de ondan "
- Öyle bir yorgunluk değil!
- Nasıl bir yorgunluk o zaman?
- ilklerime işlemiş olanından. Uykuyla geçmeyecek türden bir yorgunluk. Sadece ... var olmaktan yoruldum.
Yetenekli bir heykeltıraş bir keresinde bana, sanatın başarısı kusurlarında gizlidir demişti.
aslında kitabı adı gibi aslında sıkıcı bir kitaptı akıcı komikti bazı diyaloglara çok güldüm gibi yorumlar okuyarak romantik komedi okuyacağımı sandım okumaya başlayınca yanıldığımı gördüm komik olduğundan bahseden kişiler ya hayatlarında hiç komik kitap okumamışlar yada komedi anlayışları millattan öncesinden çıkamamış diye düşünüyorum ilk defa kitabını okuyup ve onunla kıyaslayarak başlayacak olanlar için ilk defa kitabından çok uzak bir kitap
Serinin ilk iki kitabını okuduktan sonra bu 3. kitap konu bakımından çok ilgimi çekmedi ama yinede seriyi tamamlamak adına okumaya başladım. Dediğim gibi konu olarak ilgi çekici olmasa da karakterler çok gerçekçi absürd bir konu yok hayatın içinden şeyler çok samimi bir şekilde anlatılmış. Baş karakterin ağzından kendi duyguları çok güzel anlatılmış bence ve yazar bu bakımdan kendini bu kitabında geliştirmiş.
Aramızda
Cora Carmack
Tam bir işkence
Okurken çıldırdım. Bırakmak istiyorum bırakmıyorum okurken zevk almıyorum ama bitmeden rahat edemiyorum her zaman ki gibi.
Bu kitapta da öyleydi. Baştan önce anlamamıştım Jackson' un kim olduğunu ama okudukça çözdüm tabi. Ama sayfalar geçtikçe daha çok kızdım bırakın zevk almayi okurken nefret ettim ama sebebini anlamadım. Sürekli gezen bir çift düşünün kızımız yaşadığı şeylerden kaçıyor aklı sıra ilk kitapta da oldukça açık fikirli biri olarak yazılsada içinde taşıdığı acısını görmüştüm.
Kelsey duygularını yansıtmaya çalışmis ama sona kadar hiç etkilenmedim sonlarda kitap kendine geldi biraz ama iki yüz küsür sayfası tamamen dünya turu ile geçti. Aralarında hiç bir şey hissetmedim ve yapılan o şeyi ben olsam sanırım affetmezdim.
Neyse uzatmaya gerek yok kitap beni biraz gerdi sanırım Kelseyin yaşadığı şey ve yaşadığı durum ve sonuç
Yani şuan kendimi pek iyi hissetmiyorum bu tür kitaplarda bunu sevmiyorum mutlu son olsa da geriyor beni
⭐"Kimi zaman yaşamda harcadığın emeğe en çok değecek şeyler en korkutucu olanlardır."⭐
Merhabalar‍️ ben bu kadının adını bir yerden hatırlıyorum diye diye kitabı okudum ve meğer ben bu yazarın pdf olarak Esinti adlı romanını okumuştum. Zaten o kitabı okurken çok sevmiştim bunda daha da sevdim. O kadar yalın, o kadar güzel bir anlatım şekli var ki ister istemez seviyorsun. Samimi yani.
Bu kitabın konusu aşırı derecede klişeydi ama nasıl böyel klişeler ötesi fakat anlatım tarzı, karakterlerin kimyasının uyumu bana tam böyle okumak istediğim aşk romanını verdi.
Sadece ve sadece kitapta geçen bekâret kaybetme mevzusu çok fazla uzatıldığı için çok sevemedim. Onun dışında her şey mükemmeldi.
Bir de bu kitabı ben başka bir yayınevinden çıktı zannediyordum meğer pena yayınlarının kitabıymış, puntolar ise bir aşk romanından beklenmeyecek şekilde küçüktü bu beni biraz şaşırttı. Neyse efendim, Ben kitaptan memnun kaldım yani okursan bence sende kalırsın. Tavsiye ederim.
Kitaba puanım:4,5/5⭐⭐
Aslında
Cora Carmack
Cade ilk kitapta beni ikileme düşüren kişi bu kitapta beni çok etkiledi. İlk sayfalarda onun acısını okumak sevdiği insanın başka bir insanla mutlu olduğunu izlediğinde onun kalp acısını duyumsamak onun gibi hissetmek ve kaybedişini kabullenmek acıydi.
Yazarın vermek istediği şeyi alıyorsunuz kaleminden. İlk kitaptan daha fazla duygu yüklüydü kesinlikle. Her bir sayfasını merakla okudum ve hiç sıkılmadım. Hikâyenin kahramanı max' ti kesinlikle. Ailesine kendi gibi görünmeyen aslında içinde fırtınalar kopan bir kız. Sevgilisine bir yerde haksızlık yaptığını düşünüyorum. Ne olursa olsun okuyunca hak vereceksiniz mutlaka. Ama insanın gerçek eşini bulduğunda hissettiği duyguyu görmek eğlenceliydi. Cade i sevgilisi olarak ailesine tanıtması hikayeyi başlatıyor. Altında hüzün ayrılık ve geçmiş barındıran bir hikaye sevdim kesinlikle dolu bir kitaptı
Şu an istediğim en son şey bir seriye başlamaktı özellikle fantastik bir seriye başlamak isteklerimin arasında en son olandı hele hele devam kitabı yayınlanmamış bir fantastik seriye başlamak HİÇ istemediğim bir şeydi ama gel gör ki devamı yayınlanmamış fantastik bir serinin yorumunu yazarken buldum kendimi öncelikle kitabın fantastik bir roman olduğunu çok sonradan anlıyorsun her şey böyle alışılagelmiş bir şekilde ilerlerken kızımızın ilham tanrıçası olduğunu öğreniyoeuz ki konu hemen dağılıyor sonra bir ölümlüye aşık olma falan ilk kitap burada bitiyor. Kitap çok akıcıydı ama aynı olayın bir kaç yerde tekrar etmesi beni biraz sıktı onun dışında güzel, eğlenceli, romantik bir aşk romanı kendisi yani tavsiye ederim.
Kitaba puanım:4,5/5
başlangıç olarak eğlenceli bir kitap bazı yerlerinde kahkaha atıp güldüğüm bile oldu..sevgiyi hisseden insanların birbirleri içinyaptığı fedakarlık ve gösterdiği özen etkileyebilir..
İlk Defa
Cora Carmack
Tiyatro hikayelerini severim bu kitapta da oldukça yer alıyor. Kitaba başlarken KÜÇÜK YALANCILAR Yabancı dizide ki öğretmen öğrenci hikayesini okudum. Tanışma faslı sonra okulda ki karşılaşma durumları aynıydı.
Bills bir bakire ve buna bir son vermek için arkadaşının zorlaması ile bir bara gidiyorlar.
Garrick ' i gördüğü an onu istiyor. Ama işler istediği gibi gitmiyor hikâyemiz de böyle başlıyor tabi.
Hikaye de beni etkileyen arkadaşı ile olan durumdu öyle ki beni rahatsız etti ilk önce. Konu farklı yerlerde dağıldı gibi gelse de garrick oldukça iyi bir karekterdi. Hikâyenin bazı yerlerinde sıkıldım ama akıcıydı konu olarak bazı şeyler uzatılmasaydı daha iyi olabilirdi. Yine de güzel bir aşk hikayesi diyebiliriz
Evet arkadaşlar Rüzgarın Adını okurken araya sıkıştırdığım bir kitaptı bu. Liseye 2'ye giderken almış ve yarım bırakmıştım. Öyle yarım durmasın diyip tekrar başladım ama başlamaz olsaydım keşke. Ciddi anlamda iğrenç bir kitap. Hiçbir edebi değeri yok. Okuduğum her kitap edebi değer taşımıyor tabi ki. Çoğu romanı eğlence amaçlı okurum ama bu sanki wattpad denen uygulamadan çıkmış ve 15 yaşlarında bir kız yazmış gibi. Yazarın yaşını bilmiyorum bunu da belirtmeden geçmiyim belki de cidden 15 yaşındadır bilinmez. Malum şu zamanda çok var o yaşlarda raflara yerleşen insanlar. Hor gördüğümü düşünmeyin lütfen. Aralarında gerçekten ama gerçekten güzel yazabilen insanlar yok değil. Benim sıkıntım kurguların o yaştaki kızların aklından bizi korkutması.

Öğretmeniyle aşk yaşayan bir kızın öyküsünü anlatıyor kitabımız ama nasıl kötü bir dil kullanmış size anlatamam. Sanki birini yoldan çevirmişsinde 'gel bi kitap yazıver' demişsin gibi. Kurgu desen, klasik yozlaşmış Amerikan gençliği zırvalıkları. İç, öğretmeninle yat ya da yatmamaya çalış ama en sonunda yine de teslim ol vs.

Gerçi burada bir şeye değinmeden edemeyeceğim. Wattpadte genelde lise çağındaki reşit olmayan bir kız ile neredeyse babası yaşındaki ya da bir şekilde yeni üniversiteden mezun olmuş genç öğretmenler kullanılır. Bu bize aradaki yaş farkı az diye sevimli gösterilmeye mi çalışılıyor anlamıyorum. Sonuçta reşit olmayan biriyle reşit olan birinin aşkı ya da yatak arkadaşlığı... İĞRENÇ!! Bu kafalar nereye gidiyor? Burada kız üniversite öğrencisi hiç yoktan reşit! Bir şekilde burdan kurtarsın diyelim yine de bu kitaba karşı antipatimi yok edemiyor hatta azaltmıyor bile.

Aslında söyleyecek çok sözüm var ama yazı biraz aceleye geldi. Kısaca şöyle bitiriyim diyorum;
RAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ AN KAÇIN!!!!

Yazarın biyografisi

Adı:
Cora Carmack
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Cora Carmack, New New York Times ve USA Today'de Yeni Yetişkin Romanı ve YA fantazisinin en çok satan yazarıdır. Kitapları dünya çapında bir düzineden fazla dile tercüme edilmiştir. Cora, Austin, TX ve New York City arasındaki zaman ayırır ve herhangi bir günde onu bilgisayarında yazarak, dünyadaki çeşitli şehirlere uçarak veya sadece Kitty Katniss ile Netflix'i izleyerek bulabilir.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 178 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.