David B. Agus

David B. Agus

Yazar
7.6/10
7 Kişi
·
24
Okunma
·
0
Beğeni
·
465
Gösterim
Adı:
David B. Agus
Unvan:
Amerikalı Doktor ve Yazar
Doğum:
Baltimore, Maryland , Abd, 29 Ocak 1965
Yürüyüş Yapmanın 10 Nedeni
1. Kilo almayı önleyecek ve belki kilo vereceksiniz.
2.Kanser riskinizi azaltacaksınız.
3. Kalp hastalığı ve felç riskinizi azaltacaksınız.
4. Diyabet riskinizi azaltacaksınız.
5. Zihinsel gücünüzü artıracak ve yaratıcılık kazanacaksınız.
6.Ruh halinizi iyileştireceksiniz.
7. Stres atacaksınız.
8. Doğayla bağ kuracak ve kendinizle ilgili düşüncelere dalacaksınız.
9. Bir fincan kahvenin etkisine eşdeğer bir zindelik kazanacaksınız.
10. Daha uzun yaşayacaksınız.
Hijyen ( El Yıkamanın önemi)

Bazı araştırmalar, günde en az beş defa elini yıkayan insanların grip olma olasılığının, daha az yıkayanlara kıyasla %35 daha az olduğunu gösterdi.
Stresin kalp hastalığına neden olduğunu söylemek artık kulağa klişe geliyor olabilir ama gerçek. Kalp belki de bedenimizdeki en güçlü, en yenilmez organlardan biri, sonuçta her gün 7.550 litre kan pompalıyor ve ortalama 100.000 defa atıyor.
Sağlıklı olmak için...
Düzenli olun. Elinizden geleni yapın. Her gün aynı vakitte yemek yemeniz, uyumanız ve egzersiz yapmanız gerekir.
Birçok yüksek nitelikli araştırma, aspirin kullanımının sadece kalp-damar hastalığı riskini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda iltihaplanma önleyici gücü sayesinde birçok hafif hastalığı bile engelleyebildiğini onayladı.
Kahvaltı yapanların genel olarak daha sağlıklı olduklarını ve nadiren kilo sorunları yaşadıklarını biliyoruz. (eğer kilo sorunları varsa, kahvaltı yapmaya başladıklarında fazlalıkları gidecektir.)
200 syf.
·1 günde·10/10
Oldukça yalın ve tıbbi terimlerden arındırılarak yazılmış olan bu eser de uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olmak için ufacık dokunuşların nasıl domino etkisi yapıp, bedenimizi sağlıklı tutmamız için ana başlıklar altında notları verilmiş...

Yazarın dünyanın önde gelen kanser profesörlerinden biri olması verdiği bilgileri daha bir dikkat ile okumamı sağladı...

Hasta olmadan önce neler yapabileceğimiz hakkında aydınlatıcı bir eser olmuş. Beslenmemizden, ruhsal dünyamıza, uykumuzdan egzersizlere kadar küçük dokunuşların mucizelerini görebileceğimizi ön gören yazar, eserinde ki uygulamaların yarısını bile yapan bir insanın, sağlığına neler kattığının farkını hemen anlayacağını iddia ederken kesinlikle haksız değil...

Bilgilendirici, yalın ve anlaşılır bir dille yazılmış olması ise kitabı daha da değerli kılıyor. İçerisinde yok denecek kadar az tıbbı terim var. .

Sıkılmadan okunacak bu eseri siz kitap dostlarıma tavsiye ederim...
200 syf.
·1 günde·5/10
Sirf kampanya var diye uygun bir fiyata almis oldugum ancak tur olarak okumaktan keyif almadigim bu tarz kitaplarin, icerikleri %80 sacmalik bence.. yok haftada 3 gun et yiyin 3 gun balik yiyin yok norvec salatasi suyu icin yok strese girmeyin vs vs maalesef yabanci yazarlarin bu tarz kitaplari biz -Turklere- hic uymuyor, ne ekonomik olarak ne vakit olarak ne kulturel olarak..
Kisacasi gene bana gore icerigi bos, her yerde duydugumuz uygulanmasi bircoklari icin imkansiza yakin tavsiyerle dolu bir kitap
200 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu dönem okumaktan keyif aldım çünkü ilgimi çeken birkaç husus keşfettim.

- Statin, aspirin kullanımının önemi..
- Çinko tabletler (grip için)
- Vücuttaki iltihaplanmanın neden olduğu ve nelerin önünü açtığı..

Yazar bir doktor zaten. Hatta Mehmet Öz ile de bi anlaşmazlığı olmuş. Kendisi kahvaltının öneminden de bahsediyor. Ben zaten Mehmet Öz'ü bu konuda hatalı buluyordum. Kahvaltı çok önemlidir.

İşe yarar çok bilgi var ve dili terimlerden arındırılmış. Önsözde yazan bilgiler içeriğinden daha zengin gibi geldi. Kendime not aldığım çok madde oldu. Ne yapmalı ve ne yapmamalıyız'ı anlatıyor.

Kampanyadan almıştım. Okumanızda bence yarar var. Yanlış bilinen birçok gerçeği kaynaklarla açıklamış olması inandırıcılığını kanıtlamış.

Sevgiler

Yazarın biyografisi

Adı:
David B. Agus
Unvan:
Amerikalı Doktor ve Yazar
Doğum:
Baltimore, Maryland , Abd, 29 Ocak 1965

Yazar istatistikleri

  • 24 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.