1000Kitap Logosu
Resim
David Foenkinos

David Foenkinos

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
37 Kişi
96
Okunma
1
Beğeni
860
Gösterim
Unvan
Fransız Yazar ve senarist
Doğum
Paris, Fransa, 28 Ekim 1974
Yaşamı
Paris'te müzik ve edebiyat eğitimi aldı. Aşkın Renkleri "La délicatesse" adlı romanı Fransa'da bestseller oldu. Ana karakterini Audrey Tautou'nun oynadığı kitaptan uyarlanan filmi Aralık 2011'de vizyona girdi. 2014'te "Charlotte" adlı romanıyla Renaudot ödülünü kazandı.
160 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
The Beatles
Ünlü İngiliz grubu The Beatles'ın kurucu üyelerinden biri olan John Lennon'ı psikoloğunun ağzından çizgi roman olarak okuyoruz. Kendisinin çocukluğunda yaşadığı sıkıntıları, müzik dünyasına girişi, ünlü sevgilisi Yoko ile olan ilişkisi ve suikaste uğrayıp bize veda edişi konularını çizgi roman hazıyla okuyabiliyoruz. Ek bir bilgi paylaşayım. Bu müzik zamanlarda üç grup vardı. The Beatles, The Doors, Rolling Stones. Beatles sahneye çıkmayı bırakmıştı. Doors'un ise Jim Morrison'ı sıkıntılar yaşıyordu. Jim Morrison'ı ölüme sürükleyenin Stones'un vokali Mick Jagger olduğu söylentisi vardır. Morrison'ın takıldığı mekana takılan Stones grubunun Morrison'ı da eleyip rock sahnelerinde liderliğe yükseldiği söylentisi vardır. Güçlü kanıtlar olsa da bunlar itiraflar olmadığı sürece karanlıkta kalacaktır.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
John Lennon'un psikoloğunun koltuğunda kendi hayatını önümüze sererek anlatan grafik roman müzisyene ait oldukça bilgilendirici bir kitap.Bunu güzel bir kurgu şeklinde,gerçeğe yakın basit çizim tekniği ve psikolojik olarak derinlemesine inceleyerek yapıyor.Bildiğimiz efsaneye oldukça yakından bakan,okuması keyifli işti.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
İlk okumaya başladığınız zaman yaşanan aşk hikayesi sıradan geliyor fakat okumaya devam ettiğinizde ise sizi içine çeken bir aurası olduğunu hissediyorsunuz. Ben okuduğumda bende böyle bir etki bırakmıştı en azından böyle söyleyebilirim :) Kitabın anlatmak istediği mesaj bence çok bariz; aşk tek bir tanıma sığmıyor ve rengarenk bir gökkuşağı misali aslında her tonu ayrı bir güzel ve bir o kadar birbirinden farklı.. Bir de kitaptan çıkarılabilinecek bir sonuç daha var aslında; fiziksel görünüşün aşkın karşısında ruhsal görünüşten daha fazla bir etkiyi hiçbir zaman bırakamayacak olması...
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.