David Icke

David Icke

Yazar
8.5/10
29 Kişi
·
50
Okunma
·
16
Beğeni
·
2456
Gösterim
Adı:
David Icke
Tam adı:
David Vaughan Icke
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Leicester, Birleşik Krallık, 29 Nisan 1952
Özgürlük mü? Bu dünyada öyle bir şey yok ki. Bu dünyada özgürlük yok, sadece yaldızlı kafesler var.
David Icke
Sayfa 75 - Destek Yayınları 2015
Duvara çakılmış çivilerin yanında çıkık çivi gibi durma, yoksa ilk çekici sen yersin!
David Icke
Sayfa 29 - Destek Yayınları 2015
... halk, problemi suni olarak yaratan güçle, gücü merkezi hale getirip kontrolü eline almak amacıyla çözüm öneren gücün aynı şey olduğunu bilemez.
David Icke
Sayfa 145 - Destek Yayınları 2015
“Eğer birinin birşey yapmasını istiyorsan, onu, yapmak istediğin şeyin kendi fikri ( kendi isteği) olduğuna inandır.”
... bütün dünyada farklı dillerde "DİN" kelimesinin ortak bir anlamı var. Hepsi de Sümer- Mezopotamya kaynaklı. Anlamı,
"BOYUN EĞMEK" , dolayısıyla HÜKMEDİLMEK.
David Icke
Sayfa 229 - Destek Yayınları 2015
... insanlar , belirli bir fikre bağlı kalınca kendilerini daha güvende hissederler, bunu dinde, bilimde, politikada, eğitimde , tıpta v.s. görürüz.
David Icke
Sayfa 213 - Destek Yayınları 2015
712 syf.
·Beğendi·10/10
oldukça kapsamlı bir kitap anlatım dili ise gerçekten çok mükemmel insani sikmayan ve okudukça merak duygusunu yansitan bu eseri okurken tüm inanislarinizi gözden gecirmenizi sebeb olacak. bir çok bastirilmis bilgiyi gözler önüne seren kimi kisimlarinda yok artik diyeceksiniz yinede tüm insanoglunun okumasi gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
712 syf.
·84 günde·Beğendi·10/10
David Icke, Illuminatik örgütler diyebileceğimiz ezoterik ve kabalacı örgütlerin faaliyetleri hakkında çalışmaları bulunan bir yazardır. Kitapta Icke, küresel bir komplo ile insanların nasıl yönlendirildiğini ifade ederken olayı bir kademe ileri taşıyor. İnsanları kontrol altında tutmayı amaçlayan Sürüngen ırkın (Reptilian) faaliyetleri hakkında bilgi veriyor. Muhakkak ki Icke'in teorileri çoğu kişi için "delisaçması" gelebilir. Ancak inanıp inanmamak size kalmış. Kitapta ayrıca küresel finans oligarşisinin faaliyetlerine ilişkin bilgiler de var. Konu ile ilgili fikri olmayanlara kitabı almadan önce David Icke' a ilişkin ön arastirma yapmalarını tavsiye ederim.
712 syf.
·Beğendi·10/10
David Icke ezoterik ve kabalacı örgütlerin yaptıkları hakkında çalışmaları olan bir yazar. Dolayısıyla bu kitabı okuyacaksanız yazar hakkında bir ön araştırma yapmanızı öneririm zira çoğu şey size deli saçması gibi gelebilir. İnsanların nasıl yönlendirildiği ve arka plandaki sürüngen ırk (reptilianlar) konusunda bir çok bilgi yer alıyor. Eser 712 sayfa ben henüz bitiremediğim için ara ara okumaya devam edeceğim.
"Zaman, yer ve fiziksellik görsel birer olgu olup, aslında yoklar. Fiziksel gerçek olarak dışarıda gördüğümüz şey, sadece beynimizde var. Saçma mı? İmkânsız mı? Hayır, sadece gerçek..."

"Matrix sinema filmindeki gibi "görünürdeki gerçek" bir evrende yaşıyoruz, ama tabii olay onun çok daha ötesinde. Bedenlerimiz değiliz, hatta akıllarımız bile değiliz. Bunlar, bizim görünürdeki gerçek evrende deneyimlemekte olduğumuz birer araçtan ibaret."
.
712 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Seçkin soy ve sürüngen ırkın dünyayı egemenlik altında tutup insanları köle yapma planını deşifre eden yazılardan oluşan bir kitap.Yazara göre 5 duyuya hapsedilmiş beynin sadece sol tarafını kullanan insanlar bu egemenlik altında ve hiçbirşeyin farkında değil.Kitapta sıklıkla cesur yeni dünya ve George Orwell'in bin dokuz yüz seksen dört kitaplarına gönderme yapılıyor.Yani piramitin tepesindeki bir avuç seçkin soy ^rotschild ve rockefeller^piramitin alt tabakasındaki çoğunluğu köle yapmak için planlar kuruyor.Kitapta bana göre doğru kabul ettiğim birçok husus olmasına rağmen kabul edemediğim teorilerde var.Ancak yine de insanın ufkunu açan okunması gereken bir kitap.
712 syf.
·12 günde·Beğendi·7/10
( spoil içerebilir) Yaşadığınız hayatın ve tüm dünyanın, bir kurgu üzerine kurulduğunu,akilimizla davrandığımızı zannederken herşeyin yönlendirmeyle yaptığımızı düşünmek kabus gibi geldi. Fantastik bir korku filminde yaşıyormuşuz. Her ne kadar verilen örnekler gerçeğe yakın olsada, inancım gereği birilerinin dünyada ki yaşama yön verdiğine inanmak bana uymadı. Herşeyin sahibi ve yaratıcısı olan Allah buna müsade etmez.
"Kullandığımız oy, kanser hastalığı, iklim değişikliği, ırk ayrımcılığı, terör, şaşkınlık yaratmak için sürekli olarak değişim yaratmak, çocuklara seks ve homoseksüellik öğretmek, okul ve öğretmenlerin otoritesini baltalamak,ulusal kimliği yok etmek için büyük çaplı göçler yapılmasını sağlamak, fazla içki tüketimini sağlamak, devlet ve devlet çıkarlarına dayalı bağımlılık sağlamak, medyayı kontrol altına almak, aşırı derecede, basitleştirip, bayağılaştırmak, ailelerin parçalanmasını teşvik etmek. "Bunlar sadece bir kaçı. Kitabı okumak için sakin ve rahat bir ruh halinde olmak gerektiğine inanıyorum. Okunmalı ama, yaş ve eğitim biraz yukarda olmalı bence.
Zaten arayış ve isyan halinde olan gençler için bir itici güç teşkil edebilir.
712 syf.
·8/10
Anasayfada Ebru Ince hanımın da okumaya başladığını görünce bir değerlendirme yazayım dedim daha önce yazamadım.
yazar şaibeli bir adam, okumak inanmak zevkli olsa da körü körüne inanmak istemeyen biri olarak araştırma gereği duydum, videolarını, biyografisini, röportajlarını vs elimden geldiğince izledim dinledim okudum. geçmişte bir çok meslek deneyip tutunmadığını veya tutunamadığını gördüm. okuduğum yorumlarda birini mantıklı bulmuştum Icke'la ilgili ve onu arayıp buldum şimdi. kitabı okuyanların ne demek istediğimi anlayacağını düşünüyorum. belli bir bilince çıkmadan okunmaması gerektiğini ve okumadan önce yazarın araştırmacı kimliği ve ilgi alanı hakkında araştırma yapılmasını tavsiye ederim.( aşağıdaki paragraf alıntıdır)

bilinçli olarak karşı olduğu şeyin propagandasını yapan biri. onlar yenilmezler çünkü üstün bir kertenkele ırkından geliyorlar. onlar binlerce yıldır insanları yönetiyorlar..vs gibi insanların gözünü korkutan biri. ters psikoloji uygulayarak cesur insanların gözünü korkutuyor.

yaptığı şeyi basitleştirelim ve bir örnekleme yapalım. bir lise sınıfı düşün. o sınıfta bir çocuk diğer bütün çocukları dövüyor ve onları korkutuyor. hiç kimse o çocuğun karşısına çıkmak istemiyor. o çocuğun hiç dövmediği bir çocuk var sadece. o çocuk sürekli ona saygı gösterirsek dövmez bizi diyor. bakın beni hiç dövmedi diyor. döven çocuğun adı mete hiç dayak yememiş olanın adı da kubat olsun. kubat diyor ki mete'nin kemikleri demirden. bir yumruk attığı zaman betonu deliyor. sana yumruk atsa ne olur düşün. diğer çocuklar da buna inanıyor. dayak yiyen çocuklardan cesur olanlar onun normal bir insan olduğunu düşünselerdi ona karşı çıkacakları bir anı kollayacaklardı ama kemiklerinin demirden olduğunu öğrendiklerinde cesaretleri kırılıyor.

işte david icke'nin yaptığı da bunun gibi bir şey. onlar reptilian ve başka bir gezegenden geldiler diyor. senin daha aya gidip gitmediğin şaibeliyken başka gezegenlerden gelen birinden bahsediyor. cesur insanların cesaretini kırıyor. çok paraları var aralarında müthiş ve sarsılmaz bir işbirliği var diyor. cesaret kırıyor. bütün yaptığı bu. altı üstü insan deseydi insanlar cesaretlenecekti. onun görevi de o cesareti kırmak. karşıymış gibi göründüğü şeyin hesabına çalışıyor. eğer dediği gibi acımasız reptilianlar olsalardı ve david icke durmadan televizyondan bunlara sövüp sayarken david'in sesini kesmesini de bilirlerdi. kesmediklerine göre bir çıkarları var.
kitab cok guzel beyendim tavsiye ederim sizlere kitabi okuyacaginiz anda hayatiniz deyise bilir.ama iradeli insanlari okumasi daha dogru bence.kendimizi yoldan cikaracak cumleler ola bilir ama kitabin movzusunu beyendim
712 syf.
·10/10
Tamamen açık bir bilinçle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum, yazarın türkçeye çevrilmiş ikinci kitabı, içeriğinde çok fazla konu var, bir kaç örnek vermek gerekirse ki daha fazla konu ve detay kitabın içeriğinde mevcut.

Ay'ın gerçekte ne oldugu ve aya bahsedilen tarihten çok daha önce daha gelişmiş araçlarla gidildiğinden ve bunların arkasında nazi bilim adamlarının olduğundan söz ediliyor, hatta ayın içinde nelerin olduğu ve kimlerin yaşadığı da çok önemli bir konu.

Kitlesel zihin kontrolü, iklim değişikliğinin tamamen uydurma bir senaryo olduğu .

İlluminati örgütü ile ilgili çok detaylı bilgiler ve ailelerin soylarının nerelere dayandığı dinlerin ve sembollerin anlamları..

İlluminati nin bir kuruluşu olan Fabian cemiyeti ve üyelerinden bahsediliyor hatta tanıdık bir kaç yazar ismi de geçiyor.. Tarihte bahsi geçen vampirlerin aslında sürüngen Irklar olduğu ve gerçekten de insan kanı içtikleri ve bunun nedenlerini anlatıyor.

Kazıklı Voyvoda dan ve onun soyunun nerelere dayandığından Dracula isminin hangi kökenden geldiğinden de bahsediliyor.. İnsanları manipule eden kötü niyetli Daraco yıldız kümesi varlıkları ve diğer sürüngenlerin insanlar üzerinde yaptıkları deneyler, soylarını nasıl devam ettirdikleri, ve tüm dünyanın sürüngen ırklar tarafından yaratılan hibrid soylar tarafindan nasıl yönetildiği ve insanlar üzerindeki müdahaleleri kontrol altında tutmaları ve daha fazlası.

Sürekli bahsedilen grilerin sürüngen ırk tarafından nasıl yaratıldığı.. Kraliyet ve aristokrat aileler için kullanılan Mavi Kan teriminin açılımı..

Dünya'da bulunan sürüngen - insan yeraltı üsleri ve mağara şehirleri ki en çok ABD de bulunuyormuş ve bu üslerde çalışan işçilerin anlattıkları çok önemli olaylar var, mesela Denver Havaalanı bire bir yeraltı üssü paravanıymış

Dulce gibi yeraltındaki askeri üslerde yaratılan hibridlerden bahsediliyor ....

Kitlelerin mikroçiplenmesi, zihnin çiplenmesi, mikroçipli kimyasal puskürtme, yani chemtrails dan ve daha birçok konudan bahsediyor...
720 syf.
·10 günde·10/10
Anlatılanlar eğer doğruysa -ki öyle duruyor- insanlığın başı çok büyük dertte...fakat hep öyle de olmuş. Şimdiki kriz, oyunun son perdesinin yaklaşmış olması. Transhumanizm, teknoloji şirketleri, enerji, maddesellik, Satürn/Ay/Dünya arası enerji, sonsuz farkındalık kavramları bütünsel olarak ele alınmış. Kurtuluş yolu için ise tavsiyeler gayet basit. Etkisinden kolay kolay çıkılmayacak bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
David Icke
Tam adı:
David Vaughan Icke
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Leicester, Birleşik Krallık, 29 Nisan 1952

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 110 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.