1000Kitap Logosu
David Levithan
David Levithan
David Levithan

David Levithan

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
911 Kişi
2.408
Okunma
44
Beğeni
4.048
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Short Hills, New Jersey, ABD, 7 Eylül 1972
Yaşamı
New York Times çoksatanları arasına giren her gün; Nick & Norah’s Infinite Playist, Rachel Cohn’la kaleme aldığı Dash & Lily’s Book of Dares ve John Green’le kaleme aldığı Tek İsim, Tek Kader kitaplarının bol ödüllü yazarı, aynı zamanda New York’ta bir yayınevinin çocuk kitapları editörüdür. Hoboken, New Jersey’de yaşamaktadır.
Arzu  ŞAM
Her Gün'ü inceledi.
336 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu kitaba nasıl açıklama yazılır nasıl anlatılır bilmiyorum. Bir gün dedesi ölmüş bir genç adam oluyor , bir gün erkek gibi hisseden bir kız, yakışıklı popüler bir erkek, bir gün ağır depresyonda bir kız, kilolu bir erkek, sınavı olan kız… her gün böyle ! Cinsiyeti yok, sadece A !! Nasıl, nedeni yok. Başka kimsede yok. Sadece A… ve duyguları, üZüntüleri, aşkı.. bedenini kullandığı insanların hayatları. Bunalım bir kitap değildi. Sadece bazen daralıyorsunuz. Neden daraltıyor derseniz ; inananın kitap insanın içine işliyor. Birden A oluyorsunuz, birden marcı anlıyorsunuz, bazen rhiannon olmak istiyorsunuz, daha sonra marshall… böyle sürüp gidiyor. Girdap içinde iyi misiniz kötü mü anlayamıyorsunuz. Hayatları okuyorsunuz .. Satırlarda büyük dersler, okunması gereken duygular var. Çok ama çok beğendim. Amaaaa böyle bitmemeliydi. Sonuna çok kızdım.. Uzaylı falan olduğunu öğrenseydik yada yeteneği olan bir insan … offf sonu çok kötü bitti !!! Okuyun :)
Her Gün
7.8/10
· 1.455 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
336 syf.
Kalp kalp kalp
(Every Day ) David Levithan "Yılın en yaratıcı gençlik romanlarından biri." -New York Times çoksatanı -School Library Journal, 2012'nin En İyi Gençlik Kitabı -Kirkus Reviews, 2012'nin En İyi Gençlik Kitabı -Booklist, 2012'nin En İyi Gençlik Kitabı -Amazon, 2012'nin En İyi Kitabı -Barnes & Noble, 2012'nin En İyi Kitabı -2012 Cybils Genç Blogger'ların Edebiyat Ödülü Finalisti -YALSA, 2013'ün En İyi Gençlik Kitapları Seçkisi -Amerikan Kütüphaneler Birliği, 2013'ün En İyi Gençlik Kitabı -2013 Lambda Edebiyat Ödülü Finalisti Gerçekten bu ödülleri hak eden bir kitap.. Böyle güzel eserlere neden bu kadar geç kalıyorum ki!! İlk defa seriye ortadan değilde başından başladım. Bir ilke imza attım bu kitapla. Every Day Serisi hoşuma gitti yazarın kalemini çok beğendim artık devamı gelir bu kitapdan sonra Her gün farklı Bi bedende uyanmak nasıl Bi duygu acaba. Farklı bedenlerde uyanıp her gün aynı kişiyi sevmek nasıl Bi his. Kitabı okurken ister istemez 'A' gibi hissedip düşünmeye başlıyorsunuz. Ruhuma dokunan kitaplardan bir tanesi diyebilirim.. A'nın yerinde ben olsaydım sevdiğim için aynı şeyi yapar mıydım acaba!? (evet yapardım, gerçek aşk bunu gerektirir zaten) * her gün kitabını okurken aklıma( Marilyn Kaye Seçilmiş - Beyin Okuyan ) bu güzel eser geldi. Biraz benziyordu konusu.. Alıntı ~"Sadece ince detaylarda durum karışık ve çekişmeli bir hal alıyor; hangi dine ya da cinsiyete veya ırka veya coğrafi kökene sahip olursak olalım, ortak paydamızın yüzde doksan sekiz olduğunu fark edememe durumu. Evet, erkek ve dişi arasındaki farklar biyolojik ama biyolojiyi orana vursanız, farklı olan o kadar çok şey kalmaz. Irk sadece sosyal bir yapı olarak fark barındırıyor, özünde farklı değil. Din ise.. Tanrı'ya ya da Yahveh'e veya Allah'a veyahut başka bir şeye inansanız da muhtemelen kalbinizde aynı şeyi istiyorsunuz. Fakat nedense yüzde ikilik farka dikkat kesilmeyi seviyoruz ve dünyadaki anlaşmazlıkların çoğunun kaynağı da buydu."
Her Gün
7.8/10
· 1.455 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
34