Ernst W. Heine

Yazar 8,0/10 · 30 Oy · 2 kitap · 96 okunma ·  3 beğeni
ÖZLEM DAL, bir alıntı ekledi.
20 May 13:38 · Kitabı okuyor

İnsan üç şeyi geri alamıyor:Yaydan çıkan oku,düşünmeden konuşulan sözü ve kaçırılan fırsatı

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 120)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 120)
Hamit Pala, bir alıntı ekledi.
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Arap rakamlarındaki dahice yenilik, sıfırın kullanılmaya başlanmasıydı. Sıfır, aslında rakam da olmayan, gizemli bir işarettir. Bir başka rakamın önüne veya arkasına konmasıyla, hiçlik veya sonsuzluk anlamına gelebilir. Çölün soyut Tanrısının doğası, sıfır kavramının içinde yaşamaktadır.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)
Cantay, bir alıntı ekledi.
14 Tem 2016

Güvercin Gerdanlığı
-Peki eğer Tanrı yoksa geriye ne kalıyor?”

-Sen. Eskisinden daha da büyük olarak sen kalıyorsun geriye. Çünkü artık ipleri Tanrının elinde olan bir piyon değilsin. Güneşin her doğuşunda kutsallık bulunur. Kutsallık yağmurdadır, kutsallık dağların zirvesindedir, çöllerin derinliklerindedir. Kutsallık yaşlı ağaçlardadır, mağrur çehrelerdedir, her tatlı su kaynağındadır. Kutsallık başkalarına armağan ettiğimiz gülüştedir, döktüğümüz yaşlardadır. Çocuklarımızın gülümseyişindedir. Dünya, insanı hayretten hayrete düşüren mucizelerle dolu. Mesela yıldızlarla kaplı gökyüzü, bunların en güzel örneği. Ve sen hala bir Tanrıya ihtiyaç duyuyorsun öyle mi? Yaşamın amacı Yaşamın ta kendisidir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. HeineGüvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine
AĞİT ÇİFTÇİ, bir alıntı ekledi.
16 Şub 22:02 · Kitabı okuyor

Kızıl Saçlı Kadın
Sakın bir kızıl saçlıya güvenme! Yahuda'nın sa saçı ve sakalı kızıl renkteydi.Hiçbir kadın kızıl saçlı olanlar kadar azgın ve şehvetli değildir.Bir hayvandır artık o,kızışmış bir inektir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)