Eugene Kennedy

Eugene Kennedy

9.0/10
7 Kişi
·
23
Okunma
·
2
Beğeni
·
583
Gösterim
Adı:
Eugene Kennedy
Unvan:
Amerikalı Psikolog, Yazar
Doğum:
ABD, 8 Ağustos 1928
Eugene Kennedy, Chicago'daki Loyola Üniversitesi'nin psikoloji bölümünde doktora yaptı. Kansas'ta yazar ve okutman olarak danışmanlık hizmetleri ve konferanslar verdi.
Kendimizi uzaktan,bir sahnedeymişcesine izler ve diğerlerinin alkışlayacağı davranışlar içine gireriz
Kalabalıktan gerçekten sıyrılıp tek başımıza durabilmemiz için güçlü insanlar olmamız gerekir. Güçlü olmak, kendine güveni gerektirir. Kendine güvenme duygusu ise modaya uymanın pırıltılı amayüzeysel besinini neredeyse zorla gırtlağımıza dayayan bir kültür tarafından sürekli eritilip yok edilen bir psikolojik özelliktir.
Eğer diğerlerinin içimizi görmelerine izin vermezsek,içimizdeki gerçeği dışarı çıkaramayız.Güneşli ve aydınlık yerler tehlikeli göründüğünden,olabileceğimiz her şeyi,tüm gizilgücümüzü karartılmış bir odada saklarız.Ama tüm canlılar için olduğu gibi,bizim de gelişebilmemiz için güneş ışığına gereksinimimiz vardır.Acı verse de,içinde bulunduğumuz durumun biz ıstediğimiz için başımıza geldiğini farketmek yararlıdır.
Kokteyl partileri, insanların kendilerini sakladıkları nefis yerlerdir. Ellerdeki kadehler savaşçıların kalkanlarını andırır. Konuşulanlar, dolaptan sadece bu olay için çıkarılmış özel giysilere benzer. Bir partiden diğerine gittiğinizde, sizin yerinize, yakanıza iliştireceğiniz bir minyatür teyp konuşsa, kimse fark etmez.
Kendine bir bütün olarak değil de takılıp kaldığı hatalı yönleri ile bakan insanları ele alıyor kitabımız. Bazen kendimize fazla acımasız davranıyoruz , yapmayalım diyor. Sevelim kendimizi de diyor ama buraya dikkat ; narsist olun demiyor kesinlikle ...
1975 yılı baskısından Türkçe' ye çevrilmiş. Ben de 1992 senesinde okumuştum. O zamanlar için belki yeterli bir kitaptı fakat günümüzde konu ile ilgili çok daha derin ve her bireye hitap eden kitaplar mevcut.
Yazana da, çevirene de saygılar ...
Bunca gel gitlerim oldu. Bir sürü kitap denedim çözüm olur diye. Ama şimdiye kadar bu kadar kendimi bulduğum ve anladığım bir kitap okumamıştım. Psikoloğum tavsiye etti ve tebrik ediyorum kendisini ki tam isabet. Bence dışarda çekingenlik yaşayıpta içten içe bu ben değilim diye haykıran herkes okumalı.!!
Harika bir kitap bence herkesin okumasi gerekir diyebilecegim kitaplardan cok ince ama her sayfasi her satirinin özumlenmesi gerekir diyorum.Okuyucuya kendi ile yuzlesmesi, konusmasi,tanimasi gibi bir takim secenekleride sunuyor kitapda .Kitapliginizda saklayacaginiz eserlerden.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eugene Kennedy
Unvan:
Amerikalı Psikolog, Yazar
Doğum:
ABD, 8 Ağustos 1928
Eugene Kennedy, Chicago'daki Loyola Üniversitesi'nin psikoloji bölümünde doktora yaptı. Kansas'ta yazar ve okutman olarak danışmanlık hizmetleri ve konferanslar verdi.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.