F. Zerrin Dağcı

F. Zerrin Dağcı

Yazar
8.3/10
3 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
613
Gösterim
Adı:
F. Zerrin Dağcı
Unvan:
okutman
Zaman senin dışında kolundaki ya da meydandaki saatte değil,senin içinde, seninle birlikte hayat yolculuğunu sürdüren bir kavramdır.Herkesin bir zamanı var ve herkes onu yaşar.Bunun adı da hayattır.
Dünyada en değerli şey zamandır.Ama maalesef çabuk geçer,su gibi akar gider.İnsanların en kolay harcadığı, hatta harcarken fark etmediği bir şeydir zaman.Saat de bunu ölçen, söyleyen bir araçtır.
256 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Beni takip edenler göç hikayelerini sevdiğimi artık öğrendiler diye düşünüyorum. İşte bunlara bir yenilerini daha ekledim. #evvelzamanhikayeleri .

Seçtiğim kitapla, eskilere giderek, şu an hayatta olmayan büyüklerimizi rahmetle anarak, anneanneli dedeli zamanların hatıralarını zihnimde canlandırarak keyifli bir yolculuk yaptım. Yazarımız @dagcizerrin kitabında Balkanlardan Anadolu'ya uzanan anılarını anlatmış. Selanik'te temelleri atılan köklerinin, büyüyüp genişleyerek Boyabat ilçesine ulaşana kadar ki zamanı, dedesine olan hayranlığını, birlikte geçirdikleri vakitleri, anneannesinin vişne reçelini, cevizli tencere kekinin tadını, kalabalık sofralarını, bahçelerindeki meyva ağaçlarını kısacası tadı damağımda kalan çocukluk anılarını kendince samimi bir dille kaleme dökmüş. Bölümlere eklediği siyah beyaz eski fotoğraflarla destekli bu anı kitabını çok sevdim. Gerçekten de adına yakışır evvel zaman içinde diye başlayan masalları dinliyormuşum gibi hayallere daldım. Bu tarz seviyorsanız işte tam size göre bir kitap. #tavsiyekitap listesine eklemeyi unutmayın.
256 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yazarımız Zerrin Dağcı'nın kendi ifadesi ile evvel zamanının hikayesi, keyifle çocukluğuna tanıklık edip dedesi, anneannesi kuzenleri ile yaşadıklarına eşlik ediyorsunuz.Okurken kendi çocukluğum, dedem, babaannem, yaşadığım ilçe arka planda bana eşlik etti.
Nergis ulu
Nergis ulu Rüyalar Aşk ve Hüzün-Cesur ve Kararlı Bir Kadının Hikayesi'ni inceledi.
@UluNergis·06 Haz 21:01·Kitabı okumadı
Osmanlı’nın son nesline mensup Ümran... İlk gençlik yılları Osmanlı İmparatorluğunun dağılma sürecine denk gelen Ümran; 31 Mart Vakası, II. Meşrutiyet gibi olaylara ve ülkenin özellikle Trakya’da kaybedilen topraklara tanıklık etmiştir.. Bilgili, görgülü, müzik eğitimi ve fransızca eğitimi olan Ümran rüyasında görüp aşık olduğu ve gerçek hayatta karşılaştığı Hakkı Bey ile evlenmiştir... O dönemde hoş karşılanmasa da çocukluk hayali olarak kısa bir süre Hariciye Vekalet’inde memurluk yapmıştır.. Büyük mutlulukla başlayan evliliği üzerine kuma getirilmesine karşı gelmesi neticesinde bitmiştir... Kendi ifadesiyle tek cephede savaşırken, hiç ummadığı birinden, sevdiği adamdan darbeyi yemiştir.. Genç bir kadınken yetişkinlerin dünyasının hoyratlığı ve acımasızlığıyla tanışmıştır Ümran... Çok kıymetli @dagcizerrin hanımın halası olan Ümran Hanım’ın gerçek hayat hikayesiyle yazılmış olan romanı çok büyük keyifle okudum.. Ellerinize emeğinize sağlık Zerrin Hanımcım.. Ne mutlu bizleri böyle bir kadınla tanıştırdığınız için... ️ @dagcizerrin #okuduklarım @destekyayinlari #okudumbitti #okuyanlarkoleksiyonum

Yazarın biyografisi

Adı:
F. Zerrin Dağcı
Unvan:
okutman

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.