Fernand Schwarz

Fernand Schwarz

Yazar
8.3/10
7 Kişi
·
6
Okunma
·
2
Beğeni
·
476
Gösterim
Mısırlılar Maat'ı yaşamayı engelleyebilecek üç engel tespit etmişti: Tembellik, zihinsel sağırlık ve açgözlülük
Gün ışığının nasıl gecenin karanlıklarını yenmesi gerekiyorsa evreninde her gün yaratılışı tehdit eden bozulmayı yenmesi gerekir. Barbarlığı cehaleti bir kez yenmek yeterli değildir bunu her an yapabilecek hale gelinmelidir.
Bir toplum ne kadar çok "doğru sözlü insan" üretebilirse bağrında düzeni yaratabilmeyi ve sürdürebilmeyi o kadar çok güvence altına alır
Tembelliğe kaynaklık eden hafıza kaybı, bireyin eylemlerinin amacını, hayatına vereceği anlamı unutmasına neden olur
Sağduyu olmaksızın sevmek fanatizme götürür. Hareket etmeksizin sevmek kaderciliğe ve yükümlülükten uzan durmaya götürür.
Birbirini dinleme, karşılıklı anlaşmayı ve birbirine güvenin doğmasını sağlar. Böyle yapıldığında diğerlerinin kendi bakış açılarını ifade etme yani var olma hakkı doğrulanmış olur.
Bir kıtlık başgösterir ve firavun halkını besleyemezse bu Maat'ı terk ettiğinin kanıtıdır. Yeryüzünde adaletsizlik yeniden ortaya çıkarsa, başkaldırı yasaldır.
Maat dünyanın düzeninin kozmik, sosyal ve bireysel olmak üzere üç küresini birleştiren evrensel ilke olarak rol oynar
XXI.yy'ın büyük mücadelelerinden biri dünyayı yaşanabilir kılmak, dayanışma ve kardeşlik değerlerinin yaşamasını mümkün kılan sosyal bir işleyiş bulmaktır
69 syf.
İlgi duyduğum için okumuş olsam keyifli okurdum. Sadece ne anlatıldığını anlamak istedim. Bazı bölümlerinde bilgim olmadığı için geç anlayabildim. Buda inancında ölüm sonrası ne olur nasıl olur bunları öğrenmek isteyenler için önerilen kitaplardan birisi, sade bir anlatım dili var.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fernand Schwarz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.