Florence Littauer

Florence Littauer

Yazar
7.8/10
47 Kişi
·
172
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.538
Gösterim
Adı:
Florence Littauer
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
27 Nisan 1928
Güçlü klorikler her şeyi bildikleri ve her zaman haklı oldukları için özür dileyebileceklerini düşünmezler bile.
"Üzgünüm" kelimesine bir zayıflık göstergesi olarak bakarlar ve bu sözden hastalık gibi korkarlar.
Barışçıl soğukkanlılar, her zaman en az sertliği seçtiği ve ihtilaftan kaçındığı için, doğal olarak duygularını açıp kafasının karışma riskini göze almaktansa onları kendine saklayıp sessiz kalmayı tercih eder
Kendimizi anlayabilsek; Neden yapıldığımızı gerçekten kim olduğumuzu, neden böyle davrandığımızı, güçlü yanlarımızı ve onları nasıl kuvvetlendirebileceğimizi, zayıflıklarımızı ve onların üstesinden gelmeyi bilirdik.
-Karar verebilme yeteneği
-Lİderliği elde tutma çabası
-Dogru bildiginden şaşmaz
-yalnız başına ayakta kalabilme yeteneği
-Güçlü klorikler imkansızı hayal eden ve en ulaşılmaz yıldıza ulaşmayı hedefleyen insandır.
"Oysa ,birbirimizi gerçekte olduğumuz gibi görme ve buna rağmen alaycı olmama, iğneleyici ve sert sözler söylememe noktasına gelmemiz gerekir."
(Oswald Chambers, My Utmost for His Highest)
Florence Littauer
Sistem Yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözünde yer alıyor,1992
224 syf.
·5/10
Klasik içi boş kişisel gelişim kitaplarından biri kesinlikle okumanızı tavsiye etmiyorum.
Kişilik tipleri 4'e indirgeyen ve aslında kendi içinde bile tutarlı bir açıklama yapan bayan aynı 20 sayfalık tesbihleri 220 sayfa boyunca
tekrar edip duran gereksiz bir kişisel gelişim kitabı.
Aslında kitaba puanım 10 üzerinden 3 ama genelde 10 üzerinden 5 in altına inmeye çalışıyorum,Belirli bir emek vermiş..
224 syf.
·4 günde
Kitap, kişilik tipimizi bulmaya, zayıflıklarımızın farkına varıp geliştirmeye, diğer tiplerle nasıl doğru iletişim kurabileceğimiz hakkında fikirler, örnekler veriyor. Ben son zamanlarda enneagram konusunu öğrenmeye çalışıyorum, bu kitapla da o yolda karşılaştım. Kısa ve basit anlatmış. Kişilik tiplerini 4 ana başlıkta biraz sınırlı almış fakat güzel anlatıyor. Giriş için iyi bir kaynak. Kitapta verilen testle kişilik mizacınızı kolayca bulabilirsiniz. Anne- babalar çocuklarının hedeflerini belirlemelerinde onlara çok faydalı olur.
-Kimler düşünmeden konuşur?
-Kimler övülmeyi sever?
-Kimler doguştan liderdir?
-Kimler daha kırılgan, hassas ya da uyuşuk?
-Kimler her zaman neşeli, kimler hep karamsar ve durgun?
Bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Arkadaşlıklarınızı, ailenizdeki bireyleri, ve özellikle duygusal ilişkilerinizi ve kendinizi anlayabileceksiniz.
224 syf.
·Puan vermedi
Melankolik-popiler optimist-güçlü klorik-barışcıl soğukkanlı...
Karakterler belirli kalıplara sığmasa da,kendinize yakın olanı belirleyeceksiniz...
Tamamlayıcı bir kitap ve bir o kadar da keyifli
344 syf.
·Beğendi·10/10
Sorunun çözümü kişiliğinin sahip olduğu gücü fark etmende saklıdır...........................................................................................................
224 syf.
·Beğendi·10/10
Abartmak gibi olmasın fakat bu kitap ciddi anlamda elinizin altında bulunmalı. Neredeyse çevrenizdeki tanıdığınız insanlardan, hatta tanımadıklarınızdan bile bir adım önde oluyorsunuz. Burçlarla da uyumlu ve bağdaşık bir kitap. Hem kendinizi hemde arkadaşlarınızı, eşinizi, ne yapacaklarını bir adım önceden kestirebilme imkanı tanıyor sizlere... Ve birazcıkta, tıpkı mesleğini mükemmel yapan bir aşçı gibi, kendi tecrübeleriniz ve bilgilerinizde buna eklenince, ortaya mükemmel bir gündelik hayat stratejisi ortaya çıkıyor... ;)
288 syf.
Anne-kız bir araya gelerek yazmışlar bu kitabı. Kitabın içerisindeki testlerle bir nevi kişilik yorumu yapılıyor. Açıkcası internet sitelerindeki kişilik testleri gibi geldi. Güvenilir ve geçerliliği çokta iyi sayılmazlar ama genel bir kanı oluşmasını sağlıyorlar.
224 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Aslinda yasaminizin bu evresine kadar surekli yakindiginiz hayat standartlarindan ya da cevrenizden, bir turlu planli-programli calismadiginizdan islerinizi surekli yarim biraktiginizdan mi yakiniyorsunuz? Belki de bu nasil calismanizin daha etkili olacagini ya da hayat paradoksunda hamlelerinizi nasil yaparsaniz cozume daha rahat ulasirsinizi bilmediginizden kaynaklaniyor olamaz mi? Tum bunlar kitabi okuyana kadar pek makul ve mantikli gelmeyebilir ancak kitabi okuduktan sonra yasayarak ve aydinlanarak hak vereceginize inancim tam.

Her donemde basucunda olmasi gerekenlerden, basvurulmasi gerekenlerden.

Ufkunuzu genisletmesi dilegiyle...
288 syf.
·Beğendi·5/10
Bence kitap genel itibari ile doğru değerlendirmeler içermekte. Kitaptaki kişilik tiplerini açık bir şekilde çevremde ve kendimde tespit edebildim ki bu da genel doğruluğunu gösterir. Evet belki de çok derin ve doğru analizleri olan bir kitap değildir ancak en azından bu kitabı okuyan insanları karşısındaki kişiyi değiştirmekten ziyade ona onun istediği şekilde davranmasını ve yine karşısındaki kişiyi anlaması için çaba göstermesi gerektiğini, herkesin kendisi gibi olmadığını anlayıp ona göre davranışlar sergilemesini sağlayabilir. Açıkcası bu bakımdan kitabın okurlarınafaydalı olabileceğini düşünüyorum.
224 syf.
·8/10
Bugüne kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları arasında en çok beğendiğim kitap bu oldu. Şunu yapın bunu yapmayın da ziyade olduğu gibi kabul etmenizi sağlayan kişilik analizleri yapmış ve çok da doğru tespitler..

Yazarın biyografisi

Adı:
Florence Littauer
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
27 Nisan 1928

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 172 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 114 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.