Florence Littauer

Florence Littauer

Yazar
7.5/10
27 Kişi
·
73
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.288
Gösterim
Adı:
Florence Littauer
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
27 Nisan 1928
"Oysa ,birbirimizi gerçekte olduğumuz gibi görme ve buna rağmen alaycı olmama, iğneleyici ve sert sözler söylememe noktasına gelmemiz gerekir."
(Oswald Chambers, My Utmost for His Highest)
Florence Littauer
Sistem Yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözünde yer alıyor,1992
"İnsanların sahip olduğu kişilikleri anlamanın bir yolunu bulamayınca, onları kendi bakış açımıza göre yargılama ve kendi görüşlerimize uymadıkları zaman kınama eğilimi içine gireriz."
Florence Littauer
Sistem yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözü,1992
Toy insanlar, ümit ettikleri yere gelememenin suçunu ailelerine, eşlerine, çocuklarına, arkadaşlarına ve sahip oldukları şartlara yüklerler. Olgun bir insan ise kendisini inceler, hatasını bulur ve onu düzeltmeye çalışır.
Kaçınızda Michelangelo kompleksi var? Kaçınız diğer insanlara sizin deneyimli ellerinizde şekillenmeye hazır hammaddeler gibi bakıyorsunuz?
Tanrı hepimizi Popüler Optimist olarak yaratmadı.Çünkü çok fazla eğlenirdik ama asla düzenimiz olmazdı. Tanrı hepimizi Güçlü Klorik olarak da yaratmadı. Çünkü o zaman peşimizden gelecek kimse olmazdı. Tanrı hepimizin Melankolik olmasını istemedi. Çünkü işler yolunda gitmediğinde hepimiz oturup kederlenirdik. Ve Tanrı Barışçıl Soğukkanlıları, diğer üç grup kişiliğin duygularına tampon olmaları ve dengeyi sağlamaları için özel insanlar olarak yarattı.

Florence LITTAUER
(Kişiliğinizi Tanıyın)
224 syf.
·Puan vermedi
Melankolik-popiler optimist-güçlü klorik-barışcıl soğukkanlı...
Karakterler belirli kalıplara sığmasa da,kendinize yakın olanı belirleyeceksiniz...
Tamamlayıcı bir kitap ve bir o kadar da keyifli
224 syf.
·Beğendi·10/10
Abartmak gibi olmasın fakat bu kitap ciddi anlamda elinizin altında bulunmalı. Neredeyse çevrenizdeki tanıdığınız insanlardan, hatta tanımadıklarınızdan bile bir adım önde oluyorsunuz. Burçlarla da uyumlu ve bağdaşık bir kitap. Hem kendinizi hemde arkadaşlarınızı, eşinizi, ne yapacaklarını bir adım önceden kestirebilme imkanı tanıyor sizlere... Ve birazcıkta, tıpkı mesleğini mükemmel yapan bir aşçı gibi, kendi tecrübeleriniz ve bilgilerinizde buna eklenince, ortaya mükemmel bir gündelik hayat stratejisi ortaya çıkıyor... ;)
288 syf.
Anne-kız bir araya gelerek yazmışlar bu kitabı. Kitabın içerisindeki testlerle bir nevi kişilik yorumu yapılıyor. Açıkcası internet sitelerindeki kişilik testleri gibi geldi. Güvenilir ve geçerliliği çokta iyi sayılmazlar ama genel bir kanı oluşmasını sağlıyorlar.
288 syf.
·Beğendi·5/10
Bence kitap genel itibari ile doğru değerlendirmeler içermekte. Kitaptaki kişilik tiplerini açık bir şekilde çevremde ve kendimde tespit edebildim ki bu da genel doğruluğunu gösterir. Evet belki de çok derin ve doğru analizleri olan bir kitap değildir ancak en azından bu kitabı okuyan insanları karşısındaki kişiyi değiştirmekten ziyade ona onun istediği şekilde davranmasını ve yine karşısındaki kişiyi anlaması için çaba göstermesi gerektiğini, herkesin kendisi gibi olmadığını anlayıp ona göre davranışlar sergilemesini sağlayabilir. Açıkcası bu bakımdan kitabın okurlarınafaydalı olabileceğini düşünüyorum.
224 syf.
·8/10
Bugüne kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları arasında en çok beğendiğim kitap bu oldu. Şunu yapın bunu yapmayın da ziyade olduğu gibi kabul etmenizi sağlayan kişilik analizleri yapmış ve çok da doğru tespitler..

Yazarın biyografisi

Adı:
Florence Littauer
Unvan:
Yazar,konuşmacı
Doğum:
27 Nisan 1928

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 73 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.