Kişilik Bulmacası Birlikte Çalıştığınız İnsanları Anlamak

8,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
720 gösterim
İnsanların kişiliklerini anlamanın bir yolunu bulamayınca onları kendi bakış açımıza göre yargılama ve kendi görüşlerimize uymadıkları zaman kınama eğilimine gireriz. Oysa onlar yalnızca yaşama başka açıdan bakmaktadırlar.Kişilik Bulmacası bu doğrultuda işyerinizdeki insanlarla kurduğunuz ilişkide, bu kişilk tiplerinden kaynaklanan parçaları biraraya getirmenize yardımcı olacaktır.

Anne-kız bir araya gelerek yazmışlar bu kitabı. Kitabın içerisindeki testlerle bir nevi kişilik yorumu yapılıyor. Açıkcası internet sitelerindeki kişilik testleri gibi geldi. Güvenilir ve geçerliliği çokta iyi sayılmazlar ama genel bir kanı oluşmasını sağlıyorlar.

Kitaptan 2 Alıntı

Ceyhun KAHVECİ 
26 Tem 14:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Oysa ,birbirimizi gerçekte olduğumuz gibi görme ve buna rağmen alaycı olmama, iğneleyici ve sert sözler söylememe noktasına gelmemiz gerekir."
(Oswald Chambers, My Utmost for His Highest)

Kişilik Bulmacası, Florence Littauer (Sistem Yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözünde yer alıyor,1992)Kişilik Bulmacası, Florence Littauer (Sistem Yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözünde yer alıyor,1992)
Ceyhun KAHVECİ 
26 Tem 14:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanların sahip olduğu kişilikleri anlamanın bir yolunu bulamayınca, onları kendi bakış açımıza göre yargılama ve kendi görüşlerimize uymadıkları zaman kınama eğilimi içine gireriz."

Kişilik Bulmacası, Florence Littauer (Sistem yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözü,1992)Kişilik Bulmacası, Florence Littauer (Sistem yayıncılık-Florence Littauer'in Önsözü,1992)