1000Kitap Logosu
Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan

Furkan Çalışkan

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
121 Kişi
318
Okunma
66
Beğeni
3.782
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Ankara, 1983
Yaşamı
1983 Ankara doğumlu. Şiir ve yazıları İtibar, Dergah, Kırklar ve Derkenar dergilerinde yayınladı. Aylık Edebiyat ve Fikriyat dergisi İtibar'ın ve kulturgundemi.com sitesinin Yazı İşleri Müdürlüğünü, Cins Dergisinin ise Yayın Koordinatörlüğünü yapmakta. İlk şiir kitabı "Kabahatler Kanunu" 2009 yılında, ikinci kitabı "Savunma Sanatları" ise 2013 yılında Profil yayınlarından çıktı. Ayrıca Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Halen aynı üniversitede doktora çalışmalarına devam etmekte.
Aydın Meriç
Şiir Versus Sayı-4'ı inceledi.
130 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Dergi şahsına münhasır bir Dergi baskı kalitesi ve tasarımını beğeniyorum. Söyleşiler ve poetik yazılar gayet iyi ancak yer verilen şiirler zayıf. Hatta kimi şiirler safsataya kayıyor. Genç bir Dergi umarım yayın hayatına devam eder.
Şiir Versus Sayı-4
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Şizofrenin Güncesi
Uzakların Saldırısı'nı inceledi.
96 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Göbeği yolda düşen çocukların hayatları boyunca yolda olacaklarını, sabit bir yerde uzun süre ikamet edemeyeceklerini, birazda başıbozuk bir ömür süreceklerini söyler eskiler. Kamyon kasalarında muşambalara dolanıp sınırı geçenler, develerin hörgüçlerine kundak yapanlar, dallara radyo asanlar, gümüş kemerleri emaye çanaklara değiştirenler. Eskiler. Artık kimsenin eskisi olamayacak kadar eski olanlar... Gezen tilkiler mezarlığında, yatan yatan aslanların diktiği çiçekler soldu artık. Kendi tabutunu sırtında taşıyanlar, bir gölgelik bulamadılar. Başka nasıl anlatılır Muhteşem. Uzakların Saldırısı tavsiyelerimle iyi okumalar
Uzakların Saldırısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
5