George D. Shuman

George D. Shuman

6.7/10
34 Kişi
·
87
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.013
Gösterim
Adı:
George D. Shuman
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1952
Genel olarak güzel bir kitaptı ancak polisiye olarak biraz zayıf buldum. Konusu güzel ve ilgi çekiciydi ancak yeterince iyi işlenememiş bence.
Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...oore-1-george-d.html
Konusunu ilk okuduğumda muhteşem bir kitap olacağını düşündüm ama pek öyle olmadı açıkcası. Evet konu farklı ama yazar maalesef bunu iyi değerlendirememiş.
Kitaba ilk başladığımda yazarın konudan konuya ani geçişleri yüzünden yarıda bırakmak istedim. Okudukça durum biraz daha düzeldi ama yine de genel anlamda sürükleyici değildi. (Sonlara doğru durum ciddi manada düzeldi. Kitabı elimden bırakamadım desem yalan olmaz)
Kitabın adı bile Son 18 Saniye ama yazar bu konu üzerinde çok az durmuş.
Ayrıca her karakteri ayrı ayrı anlattığı için kitabı okudukça eski karakterleri unuttum diyebilirim.
Sonuç olarak sıradan klasik bir polisiye roman. Okunsa da olur okunmasa da diye düşünüyorum..
Kitabın bu kadar az bilinmesi beni şaşırttı doğrusu. Güzel polisiye bir roman ancak sadece güzel bir polisiye değil ilginç bir kurgu;özellikle de kitabın sonu ;) Tavsiye ederim.
Bi kaç kere başlayıp defalarca yarım bıraktığım bi türlü tamamlayamadığım bi kitap oldu kendisi. Konu olarak gayet özgün enteresan bi olay gibi görünse de içine girince oldukça saçma bi şekilde ilerleyen hatta ilerlemeye çalışan bi kalem olmuş. Bana göre demlenmemiş çay gibiydi konusu ve kapağı için 10 üzerinden 2 yi hakediyor en azından..
Bazı kısımları hiç bitmesin istedim. Bazı kısımları ise bitse de gitsek modunda okudum. İlginç bir kitaptı. 5 Puan vermemin sebebi ise arka kapakta yazan yazıların kitabın içeriği ile uyuşmaması oldu. Öyle büyük olaylar, gelişmeler yok. Olan olaylar da 1-2 sayfa ile anlatılmış. Boş zamanınız varsa okunabilir.Çok şey beklemeyin.
Kitapta bölümler arası geçiş olsun,olay kurgusunu bağlaması olsun çok ayrık,bölük,kopuk bir haldeydi ve bu nedenden de kitap akıcı bir halde değildi.Konusu gayet iyiyken malesef ki yazar,kitabı yazış biçimiyle konuyu harcamış bence.Ama kitap okunabilir,dediğim gibi konusu güzel bir kitap fakat içeriği konuyu harcamış diyebiliriz.
Kitap görme engelli bir kızın ölmüş insanların vücuduna dokunarak ölmeden önceki son 18 saniyesini görebiliyor. Bir oturuşta okunulabilecek bir yapıda. Yazarı zaten çok iyi. Tavsiye ederim.
Son Sürat kitabını ile karşılaştırmam gerekirse gayet akıcıydı. Kurgusu daha iyiydi. Eksik yönleri ise; olayların kısa tutulması, çeviriden kaynaklı yazım hataları ve tarzım olmadığı için bilimsel gerçekliklere yer verilmesiydi. 3 puanı buradan kırdım. Fırsatım olursa ilk iki kitabı da okumak isterim. İyi okumalar :D

Yazarın biyografisi

Adı:
George D. Shuman
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1952

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 87 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.