Gerry Davis

Gerry Davis

Yazar
7.7/10
7 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
503
Gösterim
Adı:
Gerry Davis
Tam adı:
Gerald Davis
Unvan:
İngiliz yazar ve senarist
Doğum:
23 Şubat 1930
Ölüm:
Los Angeles, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri, 31 Ağustos 1991
173 syf.
·Beğendi·9/10
Günaydın arkadaşlar. Bu bölümümüzde meşhur siber adamlar ya da bilinen ismiyle Cyberman bizlere konu oluyor. Dünyanın uydusu olan Ay’da geçen bu hikaye oldukça güzel.
Cyberman denilen bu insan ırkının gelişmiş makine versiyonu hakında bilgi verelim. Belki dizisine de başlamak isteyen olursa güzel bir başlangıç olacak. Matt Smith ile başlayacaksınız sanırım. Keşke elimde olsa da asıl efsane William Hartner’in olduğu bölümü versek. Orijinal olarak ilk doktorun zamanında ortaya çıkıyorlar Cyberman denilen canlılar.
İnsan soyundan gelen Cyberman ırkı Dünyanın ikizi Mondas gezegeninden olup, zayıflıklarını ve duygularını yok etmek adına zamanla robotlaşmıştır. Hatta Türkiye’mizde de bir zamanlar Babür denilen bir robotlu dizi vardı. Oradaki robotun nereden esinlenildiğini de tahmin edebilirsiniz.
Kitap ve yeni sezonlar dışında Cyberman nasıl ortaya çıktı? William Hartnell’in son döneminde ve hatta yanlış anımsamıyorsam son bölümünde ortaya çıkan bu yaratıklarla beraber doktorun dönüşümü ve ikinci doktor Patrick Troughton’un gelişi de bu döneme rastlar.
Ağlayan Melekleri çok sevdiğimi söylemiştim ama komik bir grup var sonraki sezonda gördüğüm. Sontaranlar. Tabi gelecek kitapta Otonlardan bahsedeceğiz. Şimdilik kendinize iyi bakın, keyifli okumalar..
Ah unutuyordum. Eski kitaptan görsel de paylaşacaktım sizlerle.
https://i.hizliresim.com/JDjqLW.png
https://i.hizliresim.com/ODjV2z.png
173 syf.
·7/10
Çeviri çok iyi olmamasına rağmen, olay kurgusu bakımından Doktor'un o sıcaklığını hissettirebilmiş kitaptır. Doctor Who'nun klasik serisini merak edenler için ön bilgi edinebilecek kitaplardan birisidir. Eğlenceli bir kitap, çerez niyetine okunabilir.
173 syf.
·9/10
Yayınlanmasının üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen gerçekten çok güzel bir kitaptı. Anlatım tarzı biraz yorucuydu ancak hareketlilik hiç bitmiyordu ve tabii ki güzel olan tarafı da buydu. Eğer serinin dizilerini izlemesem veya hakkında hiçbir bilgim olmasaydı; büyük ihtimalle kafamı karıştırırdı çünkü anlatılan şeyleri çok fazla hayal ettirebildiğini söyleyemem.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gerry Davis
Tam adı:
Gerald Davis
Unvan:
İngiliz yazar ve senarist
Doğum:
23 Şubat 1930
Ölüm:
Los Angeles, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri, 31 Ağustos 1991

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.