Hakan Türk

Hakan Türk

Yazar
7.6/10
97 Kişi
·
272
Okunma
·
17
Beğeni
·
5130
Gösterim
Adı:
Hakan Türk
Unvan:
Yazar
Hakan Türk bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında halen merkezi Amerika'da olan International American Assocation Başkanlığı ve The World Medical Assitance Assocation 2. Başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan Hakan Türk'ün 30'dan fazla kitabı, yüzlerce haber, makale ve benzeri yazı dizisi var.
Bizler, koza içerisinde yetiştirilmiş sonra da siyasete hediye edilmiş prenslerden değiliz. Biz, tabandan gelen insanlanz. O yüzden hukukta her şeye şüpheyle bakmak mecburiyetindeyiz.
Abdullah Çatlı ile ilgili öyle şeyler anlatılıyor ki; Azerbaycan'da ihtilal yapıyor, Çeçenistan'da savaş idare ediyor. ASALA'yı hallediyor. Türkiye'de PKK ile mücadele ediyor. Neredeyse "Körfez Savaşı’ını da o çıkardı. Sovyetler Birliği'ni o dağıttı ve Dinar Depremi'ni de o yaptı" diyecekler. Bunlar ayıp şeylerdir.
Türkiye'de ellerine bir dakika aydınlık için karanlık kampanyası başlatıp, kırsalda, hücrede bütün yasadışı örgüt militanları sloganlarını arttırıyorlar bu ülkede.
Her insan senin için bir soru işareti olmalıdır. İşaret küçülüp yok olsada; nokta daima kalmalıdır.
Hakan Türk
Sayfa 58 - Akademi Tv Programcılık, 6.Baskı
"Ben Avrupa'yı hoplattım. Türkiye'yi hoplatacak gücüm var fakat, o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi. Çevrem çok kalabalık ama ben yalnızım." -Abdullah Çatlı
Bir ülkede, ekmek çalanı hırsız diyerek hapse atarken trilyonları götürenler serbest bırakılırsa büyük suç işleyen örgütlerin mensupları kendilerini güvende hissederler.
208 syf.
·Beğendi·7/10
Hakan türk bu kitabın yarısında mafyacılık ve çeşitlerinden diğer yarısındada devletin bu admlar için serglediği tutuma karşı hiçbirşey yapmamasından bahsetmiş. 90 lı yılların trahedisi özal ailesindeki hanımefendinin hanımağalık ile sorun çözmesi ve tarihe geçen
_ Lan rüşvetin belgesi mi olur pezevenk
Lafının hikâyesi. Okurken çok şaşıracaksınız okursanız yani
248 syf.
·9/10
Kitabın içinde geçen birçok konu ve kişi Kurtlar Vadisi dizisinin ilk zamanlarında benzer isimler adı altında birçok bölümde geçmişti. Güzel okunması gereken bir kitap. İyi okumalar
327 syf.
''Ben mafya değilim.Mafya silah satar,mafya kadın satar,mafya uyuşturucu satar,mafya garip gurebaya çöker.Ben kabadayıyım.''

Şener Şen/Kabadayı Filmi.

Mafya-Derin Devlet ilişkilerinin usta yazarı Hakan Türk'ün,eski İstanbul kabadayılarından günümüz İşadamı kisvesi altındaki suç örgütü liderlerine kadar uzanan,şahıslar hakkında kısa bilgiler veren kitabı.Şahıslar içinde bu yola gerçekten Kabadayı ünvanı ile başlayıp öyle devam eden kişiler de var,Kabadayı rolünde başlayıp para ve gücün etkisi ile dejenere olmuş soytarı takımı da var.İkinci söylediğim çoğunlukta.Meraklısına tavsiye ederim.Hakan Türk iyi bir araştırmacı yazardır.
190 syf.
Vatan sağolsun bu vatan için bilinen bilinmeyen kahramanlar yiğitler her zaman bizleri gavur milletinden korumak için savaşmışlar ve ülkemizi korumuşlar ağızşarda Allahu ekber lafı düşmemiş yiğitler var olsun.
245 syf.
·Beğendi·7/10
Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının ve dönüm noktalarının anlatıldığı bu kitapta pek çok farklı bilgi var. Kitap 3 Kasım seçimlerinden bir süre sonra basılmış. Kitabın içerisinde bakanlar kurulu üyelerinin aile ve hayat öyküleri, başbakanın hayatı, seçimler, seçim öncesi ve sonrası medyanın tutumu, Türkiye ve ABD ilişkilerinin başlangıcı ve nasıl devam ettiği, türban sorunu, Kıbrıs meselesi, Avrupa Birliği üyelik süreci gibi pek çok konu da detaylı bir şekilde irdeleniyor. Keyifle okunan bir kitap.
293 syf.
·Beğendi·8/10
İyi bir araştırma eseri. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarla ilgili olarak detaylı bilgiler veren bir kitap. AB uyum yasaları çerçevesinde Kopenhag kriterleri yüzünden azınlıkların emlak sahibi olabilmesi, Irak savaşı ve olası Kürt devleti problemi, Anadolu'da madenciliğin başlangıcı ve özellikle bor ile doğalgaz konusunda etrafımızda dönen oyunlar, nükleer santral kurulması ile ilgili gelişmeler, Kıbrıs sorunu, Ortadoğu petrollerinin ne şekilde elimizden çıktığı, ilk rüşvet, Osmanlı zamanında verilen imtiyazlar gibi pek çok konu detaylı bir şekilde anlatılıyor. Mutlaka okunması gerekenlerden.
196 syf.
·Beğendi·7/10
Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Mehmet Ali Ağca'nın Türkiye'de tahliye edildikten sekiz gün sonra tekrar tutuklanması ile ilgili olarak hazırlanmış bir kitap. Papa suikastından İtalya'da yattığı sürenin Türkiye'de Abdi İpekçi cinayetinden düşmesi ile tahliye edilen ancak Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından bozulması talep edilen ve tekrar içeri giren Ağca ile ilgili köşe yazıları mevcut. Ayrıca Ortadoğu gazetesi yazarı Rabia ile olan ilişkisi, İpekçi cinayetinin detayları, Ülkücü hareketin yorumları, Vatikan'daki durum ile ilgili detaylı bilgiler veriyor. O zamanları merak edenlerin mutlaka okuması gerekenlerden.
262 syf.
·Beğendi·7/10
Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri daha. Ülkemiz üzerinde oynanan dış mihraklı oyunları belgeleri ile birlikte detaylı bir şekilde anlatan bir kitap. Kıbrıs Meselesi, İsrail'in su için yaptıkları, ASALA ve PKK'nın beslendiği yerler, özellikle bor üzerinden madencilik hakkında çevrilen dolaplar, Amerika ile olan ilişkiler ve yapılan yanlı anlaşmalar, üs kullanımı ve yardım paketleri ile ilgili yaşanan sıkıntılar, Kıbrıs sorununda Lyndon Johnson'un yazdığı mektup, CIA ajanı Richard Perle ile yapılan söyleşi gibi pek çok konu detaylı bir şekilde anlatılıyor. Mutlaka okunması gerekenlerden.
327 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Eski kabadayılar ve günümüz mafya babaları ile ilgili olarak bilgiler veren bir araştırma eseri. Osmanlı dönemi kabadayılarından Arif Bey ve Matlı Mustafa ile başlayıp sonrasında Dündar Kılıç, Kürt Ahmet, Alaattin Çakıcı, Antepli Abdullah, Kürşat Yılmaz, Sedat Peker, Drej Ali, Abuzer Uğurlu, sinema oyuncusu Yılmaz Güney gibi isimlerin hayat hikayeleri, yapılan röportajlar, işledikleri suçlar, gazete haberleri gibi detaylı bilgiler veriliyor. Özellikle Yılmaz Güney hakkında çok ayrıntılı bilgileri verildiği bu kitapta ayrıca Çakıcı - Eyüp Aşık, Çakıcı - Korkmaz Yiğit ve daha pek çok görüşmelerin içerikleri hakkında da bilgi veriliyor. Özellikle 90'lı yıllardaki o karanlık dönemi detayları ile anlatması açısından önemli bir kitap. Konu hakkında ilgisi olanların mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.
268 syf.
·Beğendi·8/10
Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Susurluk kazası sonucu ortaya çıkan derin devlet temalı bir kitap. Öncelikle Susurluk olayına kadar olan olaylar 1950'den itibaren kronolojik bir sırayla anlatılmış. Sonrasında kazanın aktörleri ile ilgili bilgiler, Mehmet Ağar'on Susurluk komisyonuna verdiği ifade, olaydan sonra Süleyman Demirel'in topladığı ve siyasi parti liderlerinin katıldığı zirvede olayla ilgili olarak konuşulanlar, CIA hakkında bazı bilgiler, devletin Asala ile olan mücadelesi gibi pek çok bilgi detaylı bir şekilde anlatılıyor. O karanlık dönem hakkında bilgi edinmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hakan Türk
Unvan:
Yazar
Hakan Türk bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında halen merkezi Amerika'da olan International American Assocation Başkanlığı ve The World Medical Assitance Assocation 2. Başkanı olarak görev yapmıştır. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan Hakan Türk'ün 30'dan fazla kitabı, yüzlerce haber, makale ve benzeri yazı dizisi var.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 272 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 205 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları