1000Kitap Logosu
Holly Chamberlin

Holly Chamberlin

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
32 Kişi
89
Okunma
1
Beğeni
501
Gösterim
Bu kitabı yeni başlamıştım ilk başta almakta tereddüt etsemde iyi ki almışım dediğim kitaplardan ,çok sürükleyici bi kitap ,okumaktan çok keyif aldığım bir eser. Aslında hayatımızda önemli bir yeri olan ,bazen bizim bile unuttuğumuz önemli bir kelimeyi bize çok iyi hatırlatıyor "Sevgi ",bu hayatta ne yaşarsak yaşayalım ,ne kadar açı çekersek çekelim ,her şeyin aslında sevgiyle çözülebileceğini bize hatırlatıyor . Hayvanlara, insanlara,arkadaşımıza hatta bir çiçeğe bile biraz olsa sevgi gösterdiğimizde çok şeyin değiştiğini biliyoruz. Bu kitabı okumaya başladığımda bi deney yaptım odamdaki menekşe uzun zamandır açmıyordu ,ben her sabah uyandığımda 10 dakika boyunca menekşeyle konuşuyor ona güzel sözler söylüyordum .1 hafta sonra menekşem açtı. Can Yücel'inde söylediği gibi "Her yarayı saran ,zaman değil sevgi olduğunu . Hayatımızda yeni sayfalar açarken bile ,sevgiyle başlarsak çok güzel sonuçlar elde edebiliriz.
Deniz Kabukları Mevsimi
Okuyacaklarıma Ekle
5
480 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
koklaya koklaya okumalık....
Mis gibi kokulu bir kitap. Okurken yormayan ,okuruna sık sık empati kurduran olay akışı ile akıcı ve sürükleyici bir romandı. Daha iki aylıkken babası tarafından kaçırılarak 17 yaşına kadar saklanan psikolojik sorunlu bir baba, ve yıllarca evlat hasreti ile içi yanan bir anne. Bu ayrılık sürecinde hiç suçu olmayan, gerçekleri öğrenince yıkılan ve kimseye bir daha güvenemeyeceğini düşünen küçük Gemma. Duygusal içerikli, zaman zaman asi çıkışları olan okunası bir kitaptı.
Deniz Kabukları Mevsimi
Okuyacaklarıma Ekle
2
480 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kokulu bir kitap olduğu için beni biraz rahatsız etsede açık havada okumayı yeğledim bu kitabı. Bol bol koklayarak okuyacağınız bir kitap. Güzel, minik 2 aylık olan kızını kaçıran baba "Alan" psikolojik sorunları olan ve sürekli kızı 17 yaşına gelinceye kadar saklanan, yer değiştiren sorunlu bir baba ile hayat geçiren bir evlat oldu "Gemma" Bir yandan da yıllarca evlat hasreti ile içi yanan bir anne "Verity" her sene kızının doğum gününde sahile gider ve kızı için yazdığı mektupları cam şişe içinde denize bırakır. Belki bir gün dalgalar kızını ona getirir diye... 17 yıl sonra babasının cezaevine girmesiyle hiç tanımadığı annesinin yanına gönderilmesini ve bu tanışma sürecini hem çocuğun hem de annenin ağzından çok güzel anlatmış yazar.
Deniz Kabukları Mevsimi
Okuyacaklarıma Ekle
75