Howard Schultz

Howard Schultz

Yazar
8.8/10
16 Kişi
·
28
Okunma
·
3
Beğeni
·
630
Gösterim
Adı:
Howard Schultz
Unvan:
İş adamı
Doğum:
Kaliforniya, 19 Temmuz 1953
Ünlü kahve dükkânları zinciri Starbucks'ın sahibidir.
Başkalarından fazla ilgilen,
Başkalarından fazla riske gir,
Başkalarından fazla hayal kur,
Başkalarından fazla ümitli ol.
Howard Schultz
Sayfa 11 - Babıali Kültür Yayıncılığı
Geceleri zihinlerinin tozlu girintilerinde rüya görenler uyandıklarında her şeyin boş olduğunu görürler. Ama gündüz rüya görenler tehlikeli adamlardır. Onlar rüyalarını gözleri açıkken görürler ve gerçekleştirmek için harekete geçerler.
Ne zaman başarılı bir iş görseniz, birisi bir zamanlar mutlaka cesur bir karar almış demektir.
Para araçtır. Amaç insandır. Halkımız önündeki fırsatları artırmak için kullanmadığımız taktirde maddi zenginliklerimiz fazla işe yaramaz.
Bir insanın kuvvetinin sınırı, rahatlık ve güven anlarında ki tutumuyla değil zorluk ve mücadele anlarındaki tutumuyla ölçülür.
Aerodinamik biliminin kurallarına göre bir kelebeğin uçmaması gerekiyor. Kelebek bunu bilmiyor, bu yüzden de uçuyor.
Bir iş yeri eğitim programında hediye olarak aldığım, girişimciliğin tutkularıyla alakalı güzel bir kitaptı.Zahmetin,gayretin ve ısrarlı istemenin sonuçları vardı.Elbette kişisel gelişim bilgilerine de bolca yer verilmişti.
Değişik bir kitap. Öyle ki okurken çok farklı yerlere götürdü. Ufak bir çocuğun adım adım başarıya giden hayatı. Hayallerinin peşinden gidenlerin bir gün kazanacağını gösteriyor bize.
Starbucks in kuruluşu yükselişi geçtiği engebeli yolları anlatan, insana girişim ruhu veren harika bir eser. Bu kitabi okuduktan sonra starbucks a olan bakış açım çok değişti
Giriştiğimiz iş ile tıpkı bir hobi gibi ilgilenip ona canı gönülden bağlanırsak Starbucks kadar olurmu bilmiyorum ama bir ölçüde başarılı olmanın kaçınılmaz olduğunu anladım bu kitapla. Girişimcilikte başarılı olmanın püf noktalarından birinin hobini işin haline getir ve işini sev olduğunu çok güzel anlatmış kanımca...
Ve yillar sonra Seattle sokaklarinda Sbux’in ofislerini ve magazalarini annemle beraber dolasip,ona gosterirken annem hayranlikla beraber sordu:”Bu kadar calisanin maaslarini kim oduyor?
Hayatınızda karşınıza çıkabilecek sorunlara karşı farklı ve bilinçli bakış açıları bulunmaktadır.Farkli bakmanın ve empati kurmanın uzun vadede yarar sağladığıni başarıya tırmandığı zamanlarda uğradığı engellere karşı kullanırken de anlatmaktadır.Benden soylemesi daha kahvesini hiç içmeden lezzetini hissede biliyorsunuz...
Okumanızı tavsiye ederim:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Howard Schultz
Unvan:
İş adamı
Doğum:
Kaliforniya, 19 Temmuz 1953
Ünlü kahve dükkânları zinciri Starbucks'ın sahibidir.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.