Hulusi Tunca

Hulusi TuncaBarış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam yazarı
Yazar
Editör
8.4/10
10 Kişi
39
Okunma
2
Beğeni
1.634
Görüntülenme

Hakkında

Hulusi Tunca; Gazeteci, Yazar, Genel Yayın Yönetmeni. 1954'te Bolu'nun Yeniçağa nahiyesinde dünyaya geldi. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Vatani görevini Tokat 5. Piyade Alayı'nda yaptı. 1 Eylül 1972 tarihinde medya dünyasına gözlerini açtığı Milliyet ailesinde HEY dergisinin çevirmeni, muhabiri, istihbarat şefi, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak 25 yıl görev yaptı. Daha sonra genel yayın yönetmenliğini yaptığı Hey GIRL dergisini Türk genç kızlarına armağan etti. 5 yıl süreyle Sabah ve Star gruplarında Takvim ve Damga gazeteleri ile Haber Türk'te çalıştıktan sonra 1 Kasım 2004'te Hürriyet ailesine katıldı. İki yıl görev yaptıktan sonra Çukurova Grubu'na geçti. Ecem Naz adında bir kız çocuğu babası ve "sürekli sarı basın kartı" sahibi olan Tunca'nın çeşitli basın - yayın kuruluşlarından aldıklarının yanı sıra, Magazin Gazetecileri Derneği tarafından verilen "meslek onur ödülü" bulunuyor. Tunca, son olarak "İşte 30 yıllık Kanıt... İşte 30 Yıllık Belgeler" başlıklı Hürriyet gazetesinde yayımlanan haberiyle, hem Emrah Karaca'nın Cem Karaca'nın oğlu olduğunu "mahkemeden önce" kanıtladı, hem de Magazin Gazetecileri Derneği Çetin Emeç Altın Objektif Haber Ödülü'nü kazandı. Tunca, 2007'de Bab-ı Ali'deki 35. yılını kutladı. Kitapları Türk Pop Müziği Sanatçıları Ansiklopedisi (1978) Mirkelam Nereye Koşuyor (1995 Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam- O Bir 'Masal'dı (2005) Hey Gidi Günler - Bir Best Offf Çeksem (2007)
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar, Genel Yayın Yönetmeni
Doğum:
Yeniçağa, Bolu, 1954

Okurlar

2 okur beğendi.
39 okur okudu.
41 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Editörlük Yaptığı Kitaplar

Tümünü Gör

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Müzik dünyasında beklenen (daha doğrusu istenmeyen) haber sonunda geldi. Dört ay süresince birlikte konserler veren gruptan Barış Manço, “A yrılmamızı; yapabildiğimiz kadar tatlılıkla halletme- ye çalıştık. Bizimki aslında tamamen ticari bir birleşmeydi. Ama düşündüğümüz gibi olmadı. Zarar ettik. Ben Avrupa'ya gitmekten vazgeçtim. Yeni bir grup kurmaya karar verdim” dedi.
Sayfa 38 - Epilson yayınları 2005Kitabı okudu
Reklam
"Para, pula ihtişama aldanıp kanma dostum İçi boş insanların bu dünyada yeri yok."
"Simsiyah gecenin koynundayım yapayalnız Uzaklarda bir yerlerde güneşler doğuyor."
Bir gün göçtün gittin unutamadık. Saygı ve özlemle BARIŞ MANÇO
Yaz dostum güzel sevmeyene adam denir mi?
Yaz dostum, Güzel sevmeyene adam denir mi? Yaz dostum, Selam almayana yiğit denir mi? Yaz dostum, Altı üstü beş metrelik bez için Yaz dostum, Boşa geçmiş ömre yaşam denir mi?
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
360 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Mehmet Barış Manço Çok yönlü, dünya insanıydı,sevgı hosgörü gönül insanıydı, sevgiyi paylasan sevgı dolu güzrl gönüllü bır adamdı, çıcukluğuma gıttım hafifce tebessüm ettim, anılar ah anılar, hayat kısa, sevdiklerinizle olduğumuz anlar paha biçilmez Degerde.. İnsanın sevdiğş gecmişlinden anıları yad ettıren bu insanın hayatını okumak ayrı bir
Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam
Barış Manço: Uzun Saçlı Dev AdamHulusi Tunca · Epsilon Yayınları · 200523 okunma
360 syf.
10/10 puan verdi
Barış Manço ile 70’lerden 90’lara
Bu kitabı anlatmaya neresinden başlasam doğrusu bilemedim. En başta şunu söyleyebilirim: Kitabın yeni baskısı farklı bir yayınevinden yakın zamanda çıkacak. Yazarımız rahmetli Hulusi Tunca’nın kızı Ecem Naz hanım bunu paylaştı yakın bir zamanda. Gelelim kitaba, benim gibi koyu bir Barış Manço hayranının bu kitabı ancak şu anda okumuş olması,
Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam
Barış Manço: Uzun Saçlı Dev AdamHulusi Tunca · Epsilon Yayınları · 200523 okunma
108 syf.
·
Puan vermedi
"Farkında mısınız; Mirkelam, Sezen Aksu'nun elinden tutmadan ünlü olan ilk ve de tek şarkıcı. Olamaz! İnanamıyorum. Sezen Aksu müridi olmadan, bir genç adam üç günde neler yaptı.Bana göre Sezen Aksu, Mirkelam dan mutlaka nefret ediyordur." (Aykut Işıklar- 4 Haziran 1995- Akşam Gazetesi) Mirkelam'ın bir gecede muhteşem patlayışı. Peki sizce Mirkelam nereye koşuyor?
Mirkelam Nereye Koşuyor?
Mirkelam Nereye Koşuyor?Hulusi Tunca · Açı Yayıncılık · 19951 okunma