Irina Andreeva

Irina Andreeva

Yazar
6.7/10
13 Kişi
·
39
Okunma
·
1
Beğeni
·
1544
Gösterim
Adı:
Irina Andreeva
Unvan:
Yazar
Doğum:
Rusya
Memleket Rusya

Yaşadığı yer Kuşadası
"Bu yaşa geldim meslek icabı çok farklı memleket gezip gördüm, insan tanıdım. Evlerine, ailelerine girdim. Ama tek bir şeyin değişmediğini de gördüm. Cehennem, cehennem her yerde aynı.”
389 syf.
·3 günde·Puan vermedi
90lı yıllarda Gürcistan’da yaşanan iç savaş dönemi ve o dönemde ülkede yaşanan yoksulluklar anlatılıyor. Genç yaşta eşini kaybeden, yaşadıkları yoksulluğun yüzünden iki oğlundan birini küçük yaşta ne olduğunu bilemediği şekilde kaybeden Matro annenin yıllar sonra diğer oğlunun da ortadan kaybolması üzerine canlı bomba olarak kendini patlaması... Kaybolan büyük oğulun küçük oğulu bulmak için giriştiği mücadele... Nona’nın Gökhan’a yardımı... Oldukça akıcı ve sürükleyici bir kitaptı.

Kitabın kurgusunun sürükleyiciliğini bozan çeviri hatalarının fazla olmasıydı. Çevirmen hakim olmadığı bir dile çeviriyor gibi hissettirdi. Editör de sanki işini savsaklayarak yapmış -tabi varsa. Bu aksaklıklar giderilirse, harika bir kitap.
389 syf.
·1 günde·7/10
Yavaş yavaş okuma alışkanlığı kazandığım günlerde bu kitabı fazlasıyla sevmiştim. Bir süre en sevdiğim kitaplar arasında kaldı.
Şu an içeriğini hatırlamakta güçlük çeksem de, sırf içeriğini hatırlamak için tekrar okunması gereken bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
Çok sık kitap okumamama rağmen o zamanlarda bile kısa denilebilecek bir sürede bitirmiştim.
160 syf.
·Puan vermedi
Bu kitapta yazar iki kızın hayatlarını dizi bölümü tarzıyla anlattığı için beni merak ve heyecan içinde bıraktı. Sonu ise sürprizle bitti.
160 syf.
Belki adından belki de kitabın başlangıcının izleniminden daha basit bir roman bekliyorsunuz ama nihayetinde canınız acıyor.

"Savaş, son veremediği hayatları bir uçuruma sürükler. Bu uçurumdan dönmek, kadere karşı durmak demektir." yüreğinize dokunan ve kitabı özetleyen iki cümle...

Elimden bırakamadım. Sanki okumadım da yaşadım. Benim de kurutulmuş kelebeklerim olsun istedim. Konu anlatımı gerçekten çok etkileyici. Ve 160 sayfaya sığdırılmış koskoca bir yaşam. Sonu mu? Gerçekten şaşırtıcı.

"İyiliğin kötülükle, masumiyetin günahla, insanın insanla verdiği savaşın hüzünlü ve kırık öyküsü..."

Yazarın biyografisi

Adı:
Irina Andreeva
Unvan:
Yazar
Doğum:
Rusya
Memleket Rusya

Yaşadığı yer Kuşadası

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 39 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.