J. R. Rain

J. R. Rain

Yazar
7.3/10
16 Kişi
·
37
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.040
Gösterim
Adı:
J. R. Rain
Unvan:
Roman Yazarı, Eski Özel Dedektif
Pacific Northwest tam zamanlı yazar, eski bir özel dedektif. Küçük köpeği Sadie ile küçük bir adada küçük bir evde yaşıyor. Altmış romanın yazarıdır.
''Size tam olarak nasıl yardım edebilirim Bay Fulcrum?''
''Biri bulmanıza ihtiyacım var.''
''Kimi?''
''Bana ateş eden adamı.'' dedi. '' Beş kere''
''Kendimi korumak için boks yapıyorum. Egzersiz için boks yapıyorum. Bazen de boks yapıyorum çünkü bir adamın ellerimin yukarıda olup olmamasıyla bu kadar coşkulu bir biçimde ilgilenmesi hoşuma gidiyor.''
Samantha Moon, 2 çocuk sahibi evli bir vampir. Geçirdiği talihsiz bir saldırı sonucu vampir olmuş yani son 6 yıldır.. Bu saldırı ona çok şeye mal olmuştu. Kitap akıcıydı ama benim beklentim çok yüksekti galiba bu yüzden sönük buldum. Aslında epey bir kitaptan oluşan seriymiş yine bilmeden aldım ama sonraki kitaplara merak hissi uyanmadı ve bu kitapla kalacağım seriye devam etmeyeceğim.
Uzun zamandır okuduğum en iyi vampir kitaplarından birisi.
Ayrıca diyalogları gerçekten keyifli ve kesinlikle zekice!
Samantha Moon gizli ajan olarak çalıştığı bir işi,kendisini seve eşi ve çocukları olan sıradan bir insan iken yaşadığı saldırı sonucu tüm hayatı altüst olmuştur. Gün ışığından kaçan ,ailesinin korktuğu ama dedektiflik işinde iyi olduğu bir vampire dönüşmüştür. Ofis olarak kullandığı evine Kingsley Fulcrum adında gizemli bir adam gelir gizemli diyorum çünkü uğradığı silahlı saldırıda beş kez vurulmuş ve ölmemiştir ve Samantha dan kendisini vuranı bulmasını istemektedir

Bu zamana kadar okuduğum fantastik konulu kitaplar arasında bu kitabı seçmiş olmamın sebebi öncelikle kitap bana bir siteden yapmış olduğum alışverişe hediye olarak geldi.İkinci olarak fantastik-polisiye olması açısından okumak için beni cezbetti diyebilirim. günümüzde fantastik sınıfından olan vampirlerle o kadar kitap yazıldı ki kimi vampirlerle olan vampirlerin yaşam şekline sadık kalırken kimi yazarlar ise daha çok okura hitap edebilmek için yaşam şeklini tamamen değiştirdiler. Genin hakiminde ise tek tük bir kaç yerde değişim olsa da genel olarak ana anlatım şeklini esas almış diyebilirim. Genel olarak kitaa bakacak olursam heyecan ve aksiyon yer yer kendini ustalıkla gösterdiği için kitabı sıkılmadan rahatlıkla okuyabilirsiniz.
Kitap benim hoşuma gitti ve bir gün içerisinde bitirdim. Kitapta vampir bir özel dedektifin bir dava ile ilgilenmesini ve o sırada yaşananları anlatıyor. Samantha Moon, iki çocuğu olan bir vampir. Geceleri özel dedektiflik yaparak yaşıyor - ki bayağı uzun yaşayacak - birde internette yazıştığı Fang 'ı var tabiiki. Fang' i merak ediyorum. Kitabın konusu kısaca bu. Yazarın anlatımı, dili çok güzel ve sürükleyici. Fantastik-polisiye seviyorsanız okumanızı önerebilirim. Ben kitabı beğendim.
4,7/5
Üç kitabıda çok beğendim sadece sonunun böyle bitmesini istemezdim çok açık uçlu bitti yani sanki yazması gereken birkac sayfa daha varmış gibi geldi sonu harici kitap güzeldi

Yazarın biyografisi

Adı:
J. R. Rain
Unvan:
Roman Yazarı, Eski Özel Dedektif
Pacific Northwest tam zamanlı yazar, eski bir özel dedektif. Küçük köpeği Sadie ile küçük bir adada küçük bir evde yaşıyor. Altmış romanın yazarıdır.

Yazar istatistikleri

  • 37 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.