Jaci Burton

Jaci Burton

Yazar
7.2/10
63 Kişi
·
140
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.542
Gösterim
Adı:
Jaci Burton
Unvan:
Amerikalı yazar
Jaci Burton, içinde her zaman öğretmen olma isteği daha ağır bastığı için romantik komedi ve erotik romanlar yazmaya başlamış bir yazardır. Hep sevdiği iki mesleğe karşı olan tutkusunu, roman kahramanlarının bir çoğunu bu mesleklere sahip karakterlerden oluşturarak göstermektedir. bu meslekler öğretmenlik ve hemşireliktir. Üç çocuk annesidir. Oklohama, ABD'de yaşamaktadır.
Bu gece kapalı bir kutuya hapsettiği kırık dökük hayallerini serbest bırakmıştı. Hayaller bir kere serbest kaldı mı beraberinde olasılıkları ve beklentileri de getiriyordu.
Jaci Burton
Sayfa 161 - Nemesis Yayınları
Tara döndü ve Elizabeth’le karşılaştı. Oldukça sakin görünüyordu ve kolsuz bluzu, capri pantolonu ve kısa topuklu ayakkabılarının içinde çok havalı duruyordu.

“Ne? Bugün takım elbise yok mu?”

“Benim de günlük kıyafetlerim var, Tara.”

“Çok şaşırdım. Senin hep saldırıya hazır bir köpekbalığı gibi giyindiğini sanıyordum.”
Jaci Burton
Sayfa 333 - Nemesis Yayınları
"Tanrım, bana değiştiremeyecegim şeyleri kabullenmem için huzur, degistirebilecegim şeyler için cesaret, ikisinin arasındaki farkı anlayabilmem için akıl ver."
Jaci Burton
Sayfa 292 - Nemesis kitap
Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmem için huzur, değiştirebileceğim şeyler için cesaret, ikisinin arasındaki farkı anlayabilmem için akıl ver.
376 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10 puan
Kitabı okumaya başladığımda, niye böyle kötü kitapları bulup duruyorsun diye kendime kızıyordum ama hikaye ilerledikçe fikrim değişmeye başladı. Bunun en büyük sebebi de karakterleri sevmem oldu sanırım. Ne istediğini bilen ve bunun için mücadele eden Mick ile hayatında büyük sorumlulukları olduğu için gözü kapalı olmayacak ilişkilere girmek istemeyen ve doğal olarak kendini geri çeken, aynı zamanda kendi ayakları üzerinde böylesine güçlü duran Tara, başlarda çok da ilgimi çekmeyen hikayeyi sevmemi sağladı.

Hikâye de ilerledikçe daha keyifli bir hâle geldi zaten. Mick'in ailesinin samimi tavrına ve Tara'ya olan yaklaşımına bayıldım mesela. Ayrıca yazarın, anne babaların ilgisizliğinin yol açacağı sıkıntıların büyüklüğüne ve Tara kadar zorlu bir hayatı olan birinin de pes etmeyip, çalışıp çabalarsa başarıyı yakalayabileceğine dair verdiği mesajları da sevdim.

İkinci kitapta, bu kitabın kötü kraliçesi Elizabeth'in hikâyesi anlatılacağından ara vermeden onun kitabını okumayı düşünüyorum.
288 syf.
·3 günde·4/10 puan
Merak edip hevesle okumaya başladığım tüm kitaplar, beni hâyâl kırıklığına uğratmak zorunda mı? Hem de son sayfalarda? Hem de kitap hoşuma gitmişken son dakikada?

Ne desem bilmiyorum. Yazarın, güçlü kadınlar ve ne istediğini bilen erkek karakterler yazmasından çok hoşlanıyorum. Bu kitapta da işler böyleydi. Elizabeth yönünden böyle de devam etti. Ama Gavin? Gavin! Kaç yaşına gelmiş bir adamın, bu kadar şey yaşadığı bir kadınla ilgili kolayca dolduruşa gelmesinin pek kabul edilir bir yanı yok benim için. Sıkıntılı bir ruh halinde diye, sevdiği kadına hakaret etmesinin (hem de ne hakaret) de kabul edilebilir bir yanı yok. Gavin'in son sayfalarda yaptığı hiçbir şeyin elle tutulur bir yanı yok zaten.

Mick üzerinden boş yere gerginlik yaratılmaya çalışılması da ayrıca gereksiz bir olay. Tara ve Nathan affetmişken, bu saçma yükselmeler niye Mick, ha niye?

Of, hiç sevmedim kitabı. Aslında sevmiştim ama son sayfalarda kitap kendi kendinin ipini çekti. En merak ettiğim ama en çok hüsrana uğradığım kitap oldu.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
Serinin en keyifli kitabıydı. Jenna ve Tyler'in; ilişkisini, hayalleriyle ilgili birbirlerini desteklemelerini ve sıkıntılı zamanlarında birbirlerine iyi gelmelerini çok severek okudum. Aralarındaki ilişkinin fiziksel bir yakınlıktan ibaret olmaması, her anlamda birbirlerine yakın olmak isteyen ve samimiyetlerini hissettiren bir ikili olmaları da çok güzeldi. Jenna ve Tyler bu serideki favori çiftim oldu.
287 syf.
·1 günde·8/10 puan
Çerez niyetine okunan bir "Bestseller" daha. Mutlu sonla bitmesine alışkınım tabi ki. Bu tarz kitapların arada bir düşünceleri dağıtmak için iyi geldiği kesin. Bolca aşk, aile ilişkisi, entrika, cinsellik derken bir kitap daha 1 günde bitti. Para verip almam ama kütüphanede bulunca iyi gidiyor diyebilirim. :)
376 syf.
·4 günde·7/10 puan
Yazarın üçlemesinin ikinci kitabı. Ben bu seriye tesadüf eseri, bir otobüs yolculuğunda satın aldığım Kuralsız Oyun kitabı ile başladım. Serinin son kitabı olduğunu bilmeden, yaklaşık iki sene önce okumuş bulundum. Yine bir şans eseri, bir kütüphanede rastlayınca seriyi tamamlamak istedim.
Bu kitaplarda Amerikan rüyası aileler, ilişkiler yoğun olarak anlatılır, paylaşımlar aşk - aile - spor üzerinedir. Nedendir bilmem Amerikalılar sanki yaşamıyormuşçasına cinselliği de bu tür kitaplarda paylaşmayı çok severler. Garipsemiyorum ama değişik bir ruh hali tabi ki. Sanki içlerine kapanmışlar da kimseyle paylaşamıyorlarmış gibi, bu kadar açık seçik kitap yazmaları ve bu kitapları "bestseller" yapmaları incelenmesi gereken ruh halleri olduğunu gösteriyor.
İçeriğinden bihaber, yolculuğu keyifli hale getirmek için satın aldığınız kitaplara yine de dikkat ediniz, benden söylemesi. Neyse çok uzattım, iyi okumalar yine de. :)
336 syf.
·1 günde·7/10 puan
Yazarın üçlemesinin son kitabı. Bu kitaplar bolca spor - aşk üzerine kurulmuş. İlk kitapta Amerikan futbolu, ikinci kitapta beyzbol, bu kitapta da buz hokeyi ön planda. Her kitapta bir ailenin üç çocuğundan birinin aşkı anlatılıyor. Kitaplar birbiri ile bağlantılı gibi görünse de değil, herhangi birini okuyabilirsiniz rahatlıkla. Benim seriyi bilmeden üçüncü kitaptan başlamış olmam da buna kanıttır. Kitap isimleri Türkçe'ye çevrilirken tabi ki biraz saçmalanmış.
Bu seri de "Bestseller" olmuş. Kısa sürede bitecek bir kitap. Türk insanının sevmeyeceği cinsten kitaplar bunlar, cinsellik ön planda. Ama tabi bu kitaplara bağımlı insanlar da vardır.
Neyse, iyi okumalar.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Başına bir anlam verememiştim ama öğrendim ki serinin ikinci kitabıymış. Bu yüzden ilkini de hemen edindim. :) Bugün başlayıp bitirdiğim bir kitap. Güzel, komik ve zor iki karakter. İnsan sevmeden edemiyor.
288 syf.
·7/10 puan
Serinin birazcık daha tahammül edilesi, belki de okunabilecek tek kitabıydı. Bana kalsa seri başlı başına zaman kaybi hatta. Bu kitap diğerlerine nazaran eh işteydi.
376 syf.
·3 günde·5/10 puan
Sporcu eksenli seri okumak istiyorsa canınız gidin SEP okuyun, Rachel Gibson okuyun ama bu seriye bulaşmayın. Çok ama çok fazla zaman kaybıydı. Pandemi sağolsun sebebim kendisi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jaci Burton
Unvan:
Amerikalı yazar
Jaci Burton, içinde her zaman öğretmen olma isteği daha ağır bastığı için romantik komedi ve erotik romanlar yazmaya başlamış bir yazardır. Hep sevdiği iki mesleğe karşı olan tutkusunu, roman kahramanlarının bir çoğunu bu mesleklere sahip karakterlerden oluşturarak göstermektedir. bu meslekler öğretmenlik ve hemşireliktir. Üç çocuk annesidir. Oklohama, ABD'de yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 140 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.