James Lovegrove

James Lovegrove

Yazar
8.4/10
9 Kişi
·
19
Okunma
·
4
Beğeni
·
900
Gösterim
Adı:
James Lovegrove
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
24 Aralık 1965
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
346 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Serinin son derece güzel ikinci romanı. John Redlaw, Khalid tarafından yakalanır ancak kaçmayı başarır. Bir sonraki durağı ABD olacaktır. Burada Kızıl Göz denen bir ekip vampirlere saldırmaktadır. Redlaw önce Çaykovski adında bir süper vampir ile ilişkiye geçer. Bu arada Tina Checkley adında oldukça hırslı bir amatör gazeteci ile tanışır. Kızıl Göz ekibi, bir ilaç vasıtasıyla yarı vampir olan paralı askerlerdir. Başlarında Albay Jacobson vardır ve onun da teğmen Berger ile ilişkisi vardır. Bu ekibi kiralayan adam ise, Redlaw'ın öldürdüğü Nathaniel'in arkadaşı meşhur milyarder Howard Farthingale'dir. Kızıl Göz ekibi ve Howard, Japon ortağın da yardımıyla Redlaw'un peşine düşer. Herkesin sadakatinin sorgulanacağı bu dönemde Redlaw ne yapacaktır? Tina istediği şöhrete ulaşabilecek midir? Artık vampirlere karşı eskisi kadar olumsuz olmayan Redlaw, Howard ve Kızıl Göz ekibini alt erebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
346 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Oldukça güzel bir serinin başlangıç romanı. John Redlaw, Londra'da yaşayan, Gölge adındaki polis teşkilatına üye, oldukça başarılı bir vampir avcısıdır. Ancak hayatı değişmek üzeredir. Meşhur iş adamı Nathaniel Lambourne ve milletvekili Scussor vampirlere verilen sığır kanına bir şeyler ekleyerek huzursuz olmalarını sağlamış ve planlarını başlatmıştır. Bu arada çavuş Khalid ile problemleri olan Redlaw, farklı bir tür olan Illyria ile tanışır. Komutanı MacArthur tarafından kızağa çekilen Redlaw yakın arkadaşı peder Dixon'ın öldürülmesine de şahit olur. Gölge'den ayrılan Redlaw bir vampir olan Illyria ile beraber acaba bu komployu engelleyebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
346 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap gerçekten güzeldi ve buna degdigini dusunuyorum ancak bazı yerlerde yazar bazı duyguları fazlasıyla yaşatmış bazı yerlerde çok guldum bazı yerlerde çok korktum redlaw serisinin devamını bekliyor olacagiz
360 syf.
·42 günde·Beğendi·4/10
Mısır Tanrıları gerçektir. Ra,Osiris,İsis,Seth ve nicesi. Dünya tanrılar tarafından paylaşılmış. Her tanrının hüküm sürdüğü bir bölge var. O bölgedeki insanlar tanrınlarına inandıkça tanrılar güç kazanıyor ve karşılığında insanlara BA(Tanrısal bir sıvı) vermektedir. Ve insanlar bu BA'ları kullanarak silah yaparak rakip tanrının müritlerine saldırmaktadır. Dünya bir kaosun ortasında iken tarafsız bölge olan Mısır dan tüm tanrılara karşı gelip onları yenmeyi ve özgürlüğü kazanmayı öğütleyen Işık Getiren ortaya çıkar.
346 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Kızıl göz kitabından sonra bu kitabı okuyan biri olarak söylüyorum, kitabın sonu kızıl göze Gore daha iyi kurgulanmış ve daha heyecanliydi ama genel olarak baktığımda kitap kizil göze oranla biraz daha sıkıcıydı ama kitaba notum "8"

Yazarın biyografisi

Adı:
James Lovegrove
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
24 Aralık 1965

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.