Redlaw Vampir Romanlarında Yeni Bir Çağ Açıldı

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
501 gösterim
"Sen John Redlaw'sun." Güneşsiz kadını artık alaylı bir mırıltıyla doğrudan kulağının içine konuşuyordu. Redlaw bütün bunların ufak bir oyun, bilinçli ve alaya dayalı bir parodi olduğu hissine kapılmıştı.
"Bizim türümüz için bir kabus, bir baş belası olarak görülüyorsun. Muhtemelen sen de kendini böyle görüyorsun. Ama şimdi buradasın, o kıymetli yaşamın avucumuzda. Açılmaya hazır bir yılbaşı hediyesi gibi kendini bize teslim ettin. Evet, seni öldürebiliriz. O değersiz yaşamını güzel bir şarapmış gibi son damlasına kadar, kana kana içebiliriz. Ya da… aramızdan biri seni dönüştürebilir. Ne kadar da ironik olurdu, öyle değil mi? Vampir avcısı John Redlaw bir vampir oluyor."
"Ben 'vampir avcısı' değilim. İnsanlar ile Güneşsizler arasındaki barışı korumakla yükümlü bir GÖLGE subayıyım. Ayrıca dönüştürüldüğüm takdirde, kalbime ilk fırsatta bir kazık saplayacağımdan hiç şüpheniz olmasın."
"John Redlaw, kaderi ve insancıllığı sayesinde klişeden kurtulmuş, geçmişi olmayan gözüpek bir kahraman. Okuyucuyu, zaman zaman insanın içini bulandıran olaylar barındıran öyküde, akıcı bir şekilde sürüklüyor."
Redlaw üzerine, The Guardian
"Aksiyon bir saniye bile durmuyor, fakat Lovegrove'un olayların akışının dizginlerini sıkıca elinde tuttuğu da oldukça açık bir şekilde görülüyor... Oldukça keyişi bir okuma ve aynı zamanda durup düşünmenize de neden oluyor. Umarım bu, yalnızca tek bir kitap olarak kalmayıp, bir serinin başlangıcı olur."
Redlaw üzerine, Graeme's Fantasy Book Review
"En ilginç ve macera dolu Britanyalı ysazarlardan biri... 20. yüzyıl için JG Ballard ne anlama geliyorsa,, 21. yüzyıl için de Lovegrove o anlama gelmeye başladı."
Days üzerine, The Bookseller
"Klasik bir şekilde zekice ve sürükleyici... Berrak, özlü bir biçimde yazılmış; tutarlı, sürükleyici bir okuma sunuyor. Anthony Howowitz'in tüm yapıtlarını okuyanlar ya da henüz onun üstesinden gelememişler için altın değerinde."
The Times
THE TIMES
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  346
 • ISBN:
  9786054843091
 • Çeviri:
  Büşra Şahin
 • Yayınevi:
  Kassandra Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir serinin başlangıç romanı. John Redlaw, Londra'da yaşayan, Gölge adındaki polis teşkilatına üye, oldukça başarılı bir vampir avcısıdır. Ancak hayatı değişmek üzeredir. Meşhur iş adamı Nathaniel Lambourne ve milletvekili Scussor vampirlere verilen sığır kanına bir şeyler ekleyerek huzursuz olmalarını sağlamış ve planlarını başlatmıştır. Bu arada çavuş Khalid ile problemleri olan Redlaw, farklı bir tür olan Illyria ile tanışır. Komutanı MacArthur tarafından kızağa çekilen Redlaw yakın arkadaşı peder Dixon'ın öldürülmesine de şahit olur. Gölge'den ayrılan Redlaw bir vampir olan Illyria ile beraber acaba bu komployu engelleyebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.