James Redfield

Yazar 7,2/10 · 26 Oy · 5 kitap · 65 okunma ·  7 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    James Redfield
  • Unvan:
    Amerikalı Yazar, Öğretim Görevlisi, Senarist ve Film Yapımcısı
  • Doğum:
    Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri 19 Mart 1950
  • Yazar kitaplarını satın al Sponsorlu

Yazar İstatistikleri

7 okur beğendi.
26 puanlama · 13 alıntı
0 haber · 1.125 gösterim
65 okur kitaplarını okudu.
45 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

James Redfield'in Biyografisi

Yazar hakkında bilgi girilmedi.

James Redfield'in Kitapları Kitap Ekle

7,4/ 10  (23 Oy) ·  45 Okunma
8,0/ 10  (2 Oy) ·  12 Okunma
4. On İkinci Bilgi (Karar Verme Zamanı)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  3 Okunma
5. İleriyi Görmek Geleceği Yaşamak (Dokuz Kehanet Yazarından Çarpıcı Bir Eser Daha)
0,0/ 10  (0 Oy)
Liimmoon, bir alıntı ekledi.
07 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İlişkide çiftlerin ikisi de aşırı talepkarsa, her biri diğerinin kendi dünyasında yaşamasını ve her zaman birinden birinin seçtiği aktivitelere katılmasını isterse, ego savaşının oluşması kaçınılmazmış.

Dokuz Kehanet, James Redfield (Altın Kitaplar)Dokuz Kehanet, James Redfield (Altın Kitaplar)
Zehra Yaprak, bir alıntı ekledi.
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Hayatta kalabilmek ve daha rahat yaşamak isteği gittikçe büyüdü ve yaşamak için başlı başına bir amaç oldu. Ve biz zamanla, metodik bir şekilde asıl sorumuzu unuttuk... Hala hayatta neden kaldığımızı unuttuk.

Dokuz Kehanet, James Redfield (Sayfa 37)Dokuz Kehanet, James Redfield (Sayfa 37)
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

İNSANLARIN, DİĞERLERİNİN DÜŞÜNCELERİNE HÜKMEDEREK ENERJİLERİNİ ÇALMA EĞİLİMLERİ VARDIR.

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR. Yaşadığımız her deneyimin ve hayatta karşımıza çıkan her insanın, bize bir mesajı vardır. Özellikle sorunumuz olduğunda, yanıtları bize verecek insanlarla karşılaşırız. Rastlantı yoktur. Ama bu rastlantılara nasıl yanıt vereceğimizi, bize iletilen mesajları algılayabilme kapasitemiz belirler. Yolumuza çıkan biriyle yaptığımız sohbet, o anki sorularımıza yanıt vermiyor görünebilir ama bu, yaptığımız sohbetin bir mesaj taşımadığı anlamina gelmez. Sadece, biz o mesajı alamamışızdır.

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

TÜM EVREN ENERJİDEN İBARETTİR VE ENERJİ GÖRÜLEBİLİR. Ne var ki, hepsinin türü değişiktir. İşte bu yüzden bazı yerler enerjiyi diğer yerlerden daha fazla artırır. Bu, senin uyumuna baglidir. Önce enerji alanlarini görmeye başla. Bunun için dikkatini çevreye yönelt. Nesnelerin ve insanların güzelliklerini, eşsizliklerini takdir edince, enerji alıyorsun; hislerin sevgi düzeyine yükselince, gönüllü olarak enerjini geri veriyorsun. Bu mistik bir deneyimdir.
Bu durum ne yazık ki uzun süre korunamaz. Bilinci normal düzeyde olan bir insanla konuşmaya çabalayınca ya da halâ çatışmaların sürdüğü bir dünyada yaşamaya çalışınca, bu durumdan sıyrılır ve tekrar eski düzeyimize döneriz. Bundan kurtulabilmek için, hissettiklerimizi yeniden, yeniden tekrar etmeliyiz. Çünkü rastlantıları sağlayan bu enerjidir ve rastlantılar sürekli bir temele dayanan, yeni bir düzeyi gerçekleştirmemize yardımcı olurlar.

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

. Enerjimizin kesildigini hissettiğimiz zaman, hepimiz aynı şeyi yaparız. İnsanları ve durumlari kontrol ederek enerjinin bize doğru akışını sağlamak için dramalar yaratırız. Şayet kendimize dikkatle bakıp, enerjiyi yönlendirmek için neler yaptığımızı keşfetmezsek, hiçbir ilerleme olmaz.
MESAFELİ DRAMA: Esrarengiz ve gizemli bir görünüm kazanır, kendi kendine ihtiyatlı davrandığını söyler ama aslında bu dramanın içine başkasını çekip, kendisine ilgi göstermesini ümit eder. Birisini bu dramanın içine çekince de, açık davranmaz ve gerçek duygularını anlamaları için karşındakileri zorlar. Onlar bu kişinin gerçek duygularını anlamaya çabalarken, fazlasiyla ilgi gösterip, tüm enerjilerini ona yollarlar. NE DENLİ ESRARENGİZ DAVRANIP, NE DENLİ İLGİLERİNİ ÇEKERSE, O KADAR ENERJİ ÇALAR.
SORGULAYICI DRAMA: Sorularıyla insanları eşeleyip, diğerlerinin yaşantılarındaki yanlışları ortaya çıkarıp eleştirir. Eger istedikleri kişiyi bu dramanın içine çekebilirse, diğerleri, sorgucunun karsisinda kendilerini suçlu hisseder ve sorgucunun dikkatini çekecek hatalar yapmamak için, onun düşündükleri ile ilgilenmeye başlarlar. Sorgucu, bu saygı sayesinde gereksinim duydugu enerjiyi sağlar.
KORKUTUCU DRAMA: Şayet biri sözle, fizik gücüyle ya da statüsüyle başkaları üzerinde tehdit yaratıyorsa, diğerleri başlarına kötü bir iş geleceği korkusuna kapilir, ona ilgi gösterip enerjilerini verirler.
ACINDIRICI DRAMA: Birisi, başına gelenlerden diğerlerinin sorumlu olduğunu açıkça olmasa da vurgular ve ona yardım edilmediği takdirde kötülüklerin başına gelmeye devam edecegini söylerse, sağladığı ilgiyle enerji çeker.
Burada dikkat edilmesi gereken konu, dramaların, karşı dramaları yarattığıdır. Örneğin mesafeli drama uygulayan bir kişi, karşısında sorgucu drama oynayan kişiyi yaratır.

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

AKLINA ANİDEN GELEN DÜŞÜNCELERE DİKKAT ET! Ani düşünceler, bize rehberlik etme maksadıyla aklımıza gelirler. O zaman, NEDEN? diye sormalıyız. Yaşam sorunumla bunun ne ilgisi var? Gözlemci durumuna geçince, her şeyi kontrol etme gereksiniminden de kurtuluruz ve bu bizi evrimin akışının içine sokar. Bu noktada olumsuz düşünceler aklımıza gelirse, 7. bilgi, "korku imajları belirir belirmez engellenmelidir, ardından da aklımıza iyi düşünceler getirmeliyiz" der. Eğer olumlu imajlardan sonra olumsuz imajlar belirirse, yine de bunları ciddiye almak gereklidir. Örneğin, aklına aniden araba kazası geçireceğin gelmişse ve biri seni arabayla bir yere götürmeyi teklif ederse, reddetmelisin.

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

EVRENDE TEK VE SAF BİR ENERJİ VARDIR. Bu bilgi, yaşama yepyeni bir bakış açısı getirmektedir. Modern fizik, evreni, tek ve nötr bir enerji olarak tanımlamakta ve bu enerjinin her nasılsa düşüncelerimize yanıt verdiğini söylemektedir. Yani, insanoğlunun yalvarmasına gerek olmaksızın, eğer gerekli istenci gösterirse ona yanıt veren bir enerji...

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
04 Kas 2017

DİĞERLERİYLE KURDUĞUN İLİŞKİLERDE ENERJİNİ DOĞRU KULLAN!Özellikle çocukların hatalarını sürekli düzeltmek, onların enerjilerini tüketir ..

Dokuz Kehanet, James RedfieldDokuz Kehanet, James Redfield
buket butti, bir alıntı ekledi.
10 Kas 2017

Fiziksel dünyaya gözümüzü açtığımız zaman, bilgilerimizin bilinçaltına gizlenmesi sorumuyla karşılaşıyoruz. Ve günün kültürel gerçeklerine göre eğitilip yetiştiriliyoruz. Bundan sonra, bazı şeyleri yapabilmek için tüm anımsayabildiğimiz bu sezgiler ve altıncı hisler oluyor.

Onuncu Kehanet, James RedfieldOnuncu Kehanet, James Redfield
Bütün Alıntıları Göster

James Redfield ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.