James Redfield

James Redfield

Yazar
7.9/10
74 Kişi
·
183
Okunma
·
11
Beğeni
·
1557
Gösterim
Adı:
James Redfield
Unvan:
Amerikalı Yazar, Öğretim Görevlisi, Senarist ve Film Yapımcısı
Doğum:
Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Mart 1950
Aşk entelektüel bir kavram veya ahlaki bir yükümlülük veya buna benzer bir şey değildir.
Aşk, Tanrı'nın enerjisi adını verdiğimiz, evrendeki enerji ile bağlantı kurduğumuz zaman geri planda varolan coşkudur hiç kuşkusuz.
Liderler insanlara Tanrı'yı içlerinde nasıl bulacaklarını öğretecekleri yerde, Tanrı'nın isteklerini öğretmeye kalkıştıkları için dinler yozlaşmıştır.
Hayattaki sorun yanıt almak değildir. Sorun, sürekli devam eden sorular tanımlamaktır. Bir kez soruyu doğru kavradın mı, yanıt kesinlikle gelir.
İnsanlar kendi tarihsel durumları içine doğarlar ve hayatta destekleyecek bir nesne bulurlar. Başka bir amacın peşinde koşan diğer bir insanla birlikteliği oluştururlar. Bu beraberlikten çocuklar doğar ve rastlantıların önderliğinde, bu iki durumu birleştirip daha yüksek sentezlere varırlar.
Bir insanı derinliğine incelerken, dış görünümlerinin arkasındaki benliklerinin iç yüzünü görebilirsin. Kendini o seviyeye odakladın mı, yüzündeki belli belirsiz ifadelerden o insanın düşündüklerini algılayabilirsin.
Hepimiz hayatımızda daha fazla doyum arıyoruz ve aradığımız doyuma ulaşamamaya tahammül edemiyoruz. Bu huzursuz arayışın arasında 'önce-ben' tutumu son onlarca yılı karakterize etmektedir.
Kendi özgün ailelerimizin içinde dünyaya gelmemizin ruhsal bir nedenini bulup, hayatımızın anlamını yükseltebiliriz. Gerçek kimliğimizi ancak böyle bulabiliriz.
254 syf.
·3/10
Yazılmış, basılmış, bir kitaba saçma sapan bir kitap demek doğru mu bilmiyorum, fakat bu eser bu tanıma çok yakın. Konusu, planlaması, üslubu ile başarısız bir eser. Ölen insanların, cin gibi geri gelmeleri, insanlara kendilerince yol göstermeleri, enerji boyutunda bazılarınca görülüp, bazılarınca görülememesi öykü formatında işlenmeye çalışılmış. Yazar, kendince yeni bir din algısı oluşturmaya çalışmış. Bunu yaparken elbette mevcut dini inanışların yanlışlarını\saçmalıkkarını ! okuyucuya aktrmaya çalışmış.Edebi bir kalitesi de olmayan bu kitabı tavsiye etmiyorum.
270 syf.
·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kurguyla yazılmış kitaptı. Bir çırpıda okudum olay örgüsü ve betimlemeleri çok iyiydi. Aksiyon ve maceranın birleştiği bir kitap.
270 syf.
·10/10
Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve başımıza gelen olayların bir dili olduğunu anlatan mükemmel bir kitap. Kadim uygarlıkların bugüne kadar uzanan yaşam bilgeliğini görmek ve ufkumuzu aydınlatmak için mutlaka okunmalı.
270 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap. Hayatımın gerekli yerinde denk geldi. Ve kesinlikle düşüncelerime yön veren ve etki eden bir kitaptı. Belki herkese bana yaptığı etkiyi etmez ama mutlaka okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.
270 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10
Spiritüalizm ile ilgilenenlere ruhunuzu geliştirmek için tam bir rehber kitap olmuş. Aşamaları örnekleyerek hikâyenin içine harmanlamış yazar. Tek sıkıntım yazım hatalarının olmasıydı. Biraz dikkatimi dağıttı.
254 syf.
·Beğendi·8/10
Dünya vizyonumuzu hatırlamak için rehber bir kitap . Yıllarca kendime ''Ben niçin varım?'' diye sordum. Hâlâ soruyorum. Sadece bu kitaptan sonra cevabı nasıl bulacağımı anladım. Keyifli okumalar diliyorum.
270 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Aslında hayatımızda yaşadığımız veya yaşayacağımız her şey ilk önce farkındalık ile başlar. Önemli olan bu mesajı alabilmektir , hissedebilmektir . Bastan sona sürükleyici, gizemli, harika bir kitap.. Ve okuyan insana muhakkak ki çok şey katacaktır . Hayatta her daim enerjik olmak, pozitif olmak nereden geldigini bilmek ve Allah'ın yarattığı ve yaratmaya devam ettiği evrime inanmak lazım.. Kitabı okumanızı tavsiye ederim.
254 syf.
·Beğendi·10/10
Dokuz Kehanet'in devamı olan "Onucu Kehanet", James Redfield'e göre içinde yaşadığımız dönemde meydana gelen manevi dönüşümü anlatıyor.
270 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
2008 yilindan beri kitaplikta bekliyordu. Etkileyici bir hikaye.... Enerji ile ilgili farkli bir bakis acisi sagladi bana... Onuncu bilgiyi merak ediyorum:(((

Yazarın biyografisi

Adı:
James Redfield
Unvan:
Amerikalı Yazar, Öğretim Görevlisi, Senarist ve Film Yapımcısı
Doğum:
Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Mart 1950

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 183 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 142 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.