James Lee Burke

James Lee Burke

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
657
Gösterim
Adı:
James Lee Burke
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Houston, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 5 Aralık 1936
" Sevgiye inanır mısın Julia? Elbette sevgi derken; bizi sonradan pişmanlık duyacağımız şeyler söylemeye ve yapmaya iten, seçtiğimiz o kişi olmadan nefes alamayacağımızı düşündüren ve o kişiyi kaybetme fikriyle bile sarsılmamıza neden olan, sahip olunamayacak bir şeye sahip olmak ve elde tutulamayacak bir şeyi elde tutmak istediğimiz için bizi zenginleştireceğine fakirleştiren o şiddetli tutku patlamalarından söz ediyorum."
316 syf.
·Puan vermedi
Dave Robicheaux geçmişte birçok savaş vermiştir: Vietnam'da, katillere ve dolandırıcılara karşı, küstah polislere karşı, ve alkol şişesine karşı... New Orleans cinayet masası dedektifi Dave Robicheaux gölde balık tutarak yıllardır peşini bırakmayan kâbuslarından bir nebze olsun uzaklaşmak ister. Ancak genç bir hayat kadınının gölde yüzen cansız bedeni yüzünden tatilini kısa kesmek zorunda kalacaktır. Sorunlar Robicheaux'nun kadının cinayetini araştırma konusunda ısrar edip olayın göründüğünden çok daha derinlere indiğini keşfetmesiyle başlar. Polis bile bir sebepten bu cinayetin ifşa olmasını istememektedir. Yeraltı dünyası ve yerel yetkililer bir araya gelip Robicheaux'ya tuzak kurunca Dave bir anda kaçak konumuna düşer. Kendini zehir tacirlerinin ve silah kaçakçılarının dünyasında bulan dedektif, hayatta kalmak ve olaydaki sır perdesini aralayabilmek için öncelikle kendi iç dünyasıyla barışmak zorundadır.
316 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Kitaplardaki arka kapak yazıları genelde kitap hakkında fikir sahibi olmamamız için yazılmıştır. Ama bu kitap için geçerli değil bu. Tam da yazdığı gibi..
Tam bir amerikan polisiye filmi izliyormuş gibi hissettim kitap boyunca.. Mutlaka okuyun demiyorum sadece okunabilir diyebiliyorum, okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
James Lee Burke
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Houston, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 5 Aralık 1936

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.