Jane Green

Jane Green

Yazar
8.0/10
51 Kişi
·
175
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.153
Gösterim
Adı:
Jane Green
Tam adı:
Jane Green Warburg
Unvan:
İngiliz doğumlu Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Londra, 1968
1968'de doğan Jane Green, evlilik adı Jane Green Warburg olarak da bilinir. İngiliz doğumlu bir Amerikalı yazar. 2014 yılından itibaren, Green'in kitapları, dünya çapında 10 milyondan fazla sattı ve 31 dile çevrildi. Kadın kurmaca alanında dünyanın önde gelen yazarlarından biri olarak bilinir. Konferanslarda ders verdi ve düzenli konuşmalar yaptı. İngiltere'nin en uzun haftalık, The Lady dergisinde haftalık bir sütun yayınladı.
Gittiğimde beni hatırla,
Sessiz diyarlara gidiyorum;
Artık bana dokunamadığında,
Gitmeye hazırlansam da kalmak istiyorumdur,
Artık unutmaya başladığında , her gün beni hatırla,
Bana gelecekle ilgili planını anlatmıştın:
Sadece beni hatırla; anlayacaksın
Artık öğüt verip da etmek için geç kaldık.
Bazen beni unutsan da
Yine hatırla, kederlenmeden:
Günün birinde karanlıktan kurtulursan
Bir zamanlar hissettiklerimi anlarsın,
Hatırlayıp üzülmektense
Unutup gülümse.
445 syf.
·Beğendi·10/10
Amtrak trenine yapılan terörist saldırıda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Tom'un ölümü, İngiltere'de arkasında bıraktığı ve birbirine yabancılaşmış dört okul arkadaşının hayatını değiştirecekti. Tom'un cenazesinde yeniden bir araya gelen, işkolik, kariyer merdivenlerini tırmanan kocası sayesinde bir banliyöde yaşamaya ve ev kadını olmaya zorlanmış, bir zamanların çiçek kızı Holly; bir hayvan barınağının yalnız yöneticisi Olivia; moda düşkünü karısıyla mutlu evliliği çocuk yapamadıkları için zor günler geçiren, yazar Paul; evli bir Hollywood deviyle gizli ilişki yaşayan, tedavi sürecindeki alkolik Saffron. Tom'un ölümü aralarındaki arkadaşlığı yeniden canlandırıyor, hayatlarını yeniden değerlendirmelerine fırsat veriyor ve onları sıcak bir finale doğru ilerletiyor. Masal gibi bir son sizleri bekliyor. New York Times çok satarı Jane Green'den yürekleri ısıtan bir dostluk ve kader öyküsü.
376 syf.
·8 günde·10/10
Sevgili J.J gerçek aşkına kavuşabilmek için değil aslında bedeninin ona mutlu bir hayat sunacağını sandığı için zayıfladı.
Hayatını internetten tanıdığı kişiyle bir süre geçirdi lakin uğradığı ihanet ona mutluluğun fiziki görünüşle olmayacağını öğretti.

Ve hiç sahip olamayacağına inandığı adam onu görünce tanımadı bile. En nihayetinde bana göre onu fazla hak etmese de hayatının aşkıyla oldu.

Sonradan balık etli olarak doğru seçim yaptı.

Özetle mutluluk sadece güzel bir vücut demek değil. Biraz zeka, biraz da karakter şart.

Yoksa cansız mankende de fizik var.
445 syf.
·2 günde·6/10
441 sayfalık, zihni çok yormayan bir kitap. Bir kadının kendi hayatı üzerine düşünmesini ve gençlik aşkını kaybetmesi vesilesiyle eski dostlarıyla biraraya gelmesini anlatıyor. Karakterler ve davranışları güzel oturtulmuş. Karakterilerin roman sonuna gittikçe yaşadığı değişim de iyi düşünülmüştü. Edebi bir beklenti olmaksızın okunabilir.
264 syf.
·Beğendi·10/10
jane green benım için mutlaka okunması gereken gençlikte tanıstıgım bir yazardır . çogunlukla kitaplarında iki ana karakter olur ve seçimler olur .Bu yazarla tanıstıgım kitap. yıllar once okudum ancak halen hatırlarım bir kadın karakterımız var hayatında biriyle birlikte oluyor ancak kadın karakterımız çok yakın bir arkadasına aşık oldugunu fark edıyor. Eglencelı ve keyıflı bir yazardı bence birçok filme alıntı olması açısından guzel bir şekilde işlenmiş.tavsiye ederim
424 syf.
·Beğendi·8/10
yazarı bildiğim için hiç düşünmedenl okudugum kıtaplardandı. bu kıtabında ben ılk kez ıkı karakterden daha fazla karaktere ve hıkayeye yer verdıgını gordum tum kıtaplarındakı akıcı anlatımdan çok memnun olan bırı olarak her zaman beklentımı alıyorum içerisinde durma devam et hiç bişey için geç değil mesajı var tasvıye ederım
416 syf.
·18 günde·Beğendi·6/10
Yayın evini buradan esefle kınıyor okumaya layık görmediğiniz eserleri basmamanızı salık veriyorum. Yeminle gözlerim bozulup kalemimin ucu bitti yalan yanlış kelimeleri çember içine alıp işaretleyeceğim diyerek ne manaya geldiğini çözmeye çalışmaktan üstüne birde çözememekten mütevellit romanımdan zevk alamaz oldum :/ ama romanın geneline bakılacak olunursa bir hayli keyifli yazara haksızlık yok ( TAP KİTAP YAYINEVİ )
376 syf.
·2 günde·10/10
Çok güzel bir kitaptı. İnsan isteyince neler yapabiliyor çok güzel bir kanıt. JJ
Kitabın konusuna gelince,
Aslında JJ aynı iş yerinde beraber çalıştığı Ben'e aşıktır. Ama kendine güveni olmadığı için ve özellikle kiloları dolayısıyla ve bir de Ben'in Onu sadece arkadaş olarak görmesinden dolayı çok iyi anlaşsalar da aralarında bir şey olamaz.
Sonra, J.J gerçek aşkına kavuşabilmek için değil aslında bedeninin ona mutlu bir hayat sunacağını sandığı için zayıfladı. İnternette tanıştığı Brad'den çok etkilendiği için Onunla görüşmek için zayıflar ve görüşürler. Ama işler istediği gibi olmaz. Sonu hüsranla biter. Devamını size bırakıyorum. İyi okumalar.
412 syf.
·6 günde·5/10
To be honest, at first I did not want to read this book because I thought it was some kind of teenager books. The aim of reading was improving my English. To my surprise, at the end of book I could not help myself but like the book. I think it was worth to read and here is why.

First of all, I saw some similiar feelings of Emily as mine when I was teenager. I have been newly a grown-up so still I have some remnants of puberty. We both have been through some hard situations and have felt that we are not enough. We both did the wrong things to make it right.

Secondly, I have learnt lots of advices about mixed families. In the book, Andi marries with Ethan who has two daughters one of them is a real-deal trouble. Being a step-mother and trying to maintain a harsh marriage were diffuculties that Andi had to face.

Thirdly, I learnt many new English expressions. And also, some American culture has learnt with the book.

To put in a nutshell, I am glad I read this book.
424 syf.
·7/10
Jane Green'in oldukça profesyonel bir tarzı olduğuna inanıyorum, vermek istediği mesajı eksiksiz şekilde okura ulaştırma konusunda da çok başarılı. Ben bu kitaptan çok net olarak "hiçbir şey için geç değil, hala umut var" mesajı aldım örneğin.

https://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...imiz-jane-green.html
416 syf.
·Beğendi·10/10
öncelikle yazarla neredeyse 10 yıl önce tanıştım ve kapanan bir yayınevinden ötürü bir süre kitaplarına ulaşamadım sahafta buldukça hiç düşünmeden aldığım bir yazar kendisi çok şahane diyemem ama beklediğim şeyleri hikayelerinde bulabiliyorum bu kitabı önce kendım okudum sonra arkadasıma verdım ve oda benımle aynı fikirde olarak çok begendı ana karakterın hayatına kiminle devam edecegını bulmasını işliyor . okumak keyıflıydı tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Jane Green
Tam adı:
Jane Green Warburg
Unvan:
İngiliz doğumlu Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Londra, 1968
1968'de doğan Jane Green, evlilik adı Jane Green Warburg olarak da bilinir. İngiliz doğumlu bir Amerikalı yazar. 2014 yılından itibaren, Green'in kitapları, dünya çapında 10 milyondan fazla sattı ve 31 dile çevrildi. Kadın kurmaca alanında dünyanın önde gelen yazarlarından biri olarak bilinir. Konferanslarda ders verdi ve düzenli konuşmalar yaptı. İngiltere'nin en uzun haftalık, The Lady dergisinde haftalık bir sütun yayınladı.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 175 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.