Jane Green

Jane Green

Yazar
8.3/10
32 Kişi
·
92
Okunma
·
5
Beğeni
·
907
Gösterim
Adı:
Jane Green
Tam adı:
Jane Green Warburg
Unvan:
İngiliz doğumlu Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Londra, 1968
1968'de doğan Jane Green, evlilik adı Jane Green Warburg olarak da bilinir. İngiliz doğumlu bir Amerikalı yazar. 2014 yılından itibaren, Green'in kitapları, dünya çapında 10 milyondan fazla sattı ve 31 dile çevrildi. Kadın kurmaca alanında dünyanın önde gelen yazarlarından biri olarak bilinir. Konferanslarda ders verdi ve düzenli konuşmalar yaptı. İngiltere'nin en uzun haftalık, The Lady dergisinde haftalık bir sütun yayınladı.
Bütün kusurlarıma rağmen zavallı biri değilim. Belki çoğu zaman bedbaht, evet, ama o yağ katmanlarının altına bir göz atmaya zahmet edenler yalnız altın bir kalple tanışmayacaklar; üstelik iyi günümdeysem acayip de matrak biriyimdir. Ama kimse gerçek beni göremiyor, çünkü görünenin ötesine bakmak kimsenin umurunda değil.
Amtrak trenine yapılan terörist saldırıda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Tom'un ölümü, İngiltere'de arkasında bıraktığı ve birbirine yabancılaşmış dört okul arkadaşının hayatını değiştirecekti. Tom'un cenazesinde yeniden bir araya gelen, işkolik, kariyer merdivenlerini tırmanan kocası sayesinde bir banliyöde yaşamaya ve ev kadını olmaya zorlanmış, bir zamanların çiçek kızı Holly; bir hayvan barınağının yalnız yöneticisi Olivia; moda düşkünü karısıyla mutlu evliliği çocuk yapamadıkları için zor günler geçiren, yazar Paul; evli bir Hollywood deviyle gizli ilişki yaşayan, tedavi sürecindeki alkolik Saffron. Tom'un ölümü aralarındaki arkadaşlığı yeniden canlandırıyor, hayatlarını yeniden değerlendirmelerine fırsat veriyor ve onları sıcak bir finale doğru ilerletiyor. Masal gibi bir son sizleri bekliyor. New York Times çok satarı Jane Green'den yürekleri ısıtan bir dostluk ve kader öyküsü.
Sevgili J.J gerçek aşkına kavuşabilmek için değil aslında bedeninin ona mutlu bir hayat sunacağını sandığı için zayıfladı.
Hayatını internetten tanıdığı kişiyle bir süre geçirdi lakin uğradığı ihanet ona mutluluğun fiziki görünüşle olmayacağını öğretti.

Ve hiç sahip olamayacağına inandığı adam onu görünce tanımadı bile. En nihayetinde bana göre onu fazla hak etmese de hayatının aşkıyla oldu.

Sonradan balık etli olarak doğru seçim yaptı.

Özetle mutluluk sadece güzel bir vücut demek değil. Biraz zeka, biraz da karakter şart.

Yoksa cansız mankende de fizik var.
yazarı bildiğim için hiç düşünmedenl okudugum kıtaplardandı. bu kıtabında ben ılk kez ıkı karakterden daha fazla karaktere ve hıkayeye yer verdıgını gordum tum kıtaplarındakı akıcı anlatımdan çok memnun olan bırı olarak her zaman beklentımı alıyorum içerisinde durma devam et hiç bişey için geç değil mesajı var tasvıye ederım
jane green benım için mutlaka okunması gereken gençlikte tanıstıgım bir yazardır . çogunlukla kitaplarında iki ana karakter olur ve seçimler olur .Bu yazarla tanıstıgım kitap. yıllar once okudum ancak halen hatırlarım bir kadın karakterımız var hayatında biriyle birlikte oluyor ancak kadın karakterımız çok yakın bir arkadasına aşık oldugunu fark edıyor. Eglencelı ve keyıflı bir yazardı bence birçok filme alıntı olması açısından guzel bir şekilde işlenmiş.tavsiye ederim
Çok güzel bir kitaptı. İnsan isteyince neler yapabiliyor çok güzel bir kanıt. JJ
Kitabın konusuna gelince,
Aslında JJ aynı iş yerinde beraber çalıştığı Ben'e aşıktır. Ama kendine güveni olmadığı için ve özellikle kiloları dolayısıyla ve bir de Ben'in Onu sadece arkadaş olarak görmesinden dolayı çok iyi anlaşsalar da aralarında bir şey olamaz.
Sonra, J.J gerçek aşkına kavuşabilmek için değil aslında bedeninin ona mutlu bir hayat sunacağını sandığı için zayıfladı. İnternette tanıştığı Brad'den çok etkilendiği için Onunla görüşmek için zayıflar ve görüşürler. Ama işler istediği gibi olmaz. Sonu hüsranla biter. Devamını size bırakıyorum. İyi okumalar.
Yayın evini buradan esefle kınıyor okumaya layık görmediğiniz eserleri basmamanızı salık veriyorum. Yeminle gözlerim bozulup kalemimin ucu bitti yalan yanlış kelimeleri çember içine alıp işaretleyeceğim diyerek ne manaya geldiğini çözmeye çalışmaktan üstüne birde çözememekten mütevellit romanımdan zevk alamaz oldum :/ ama romanın geneline bakılacak olunursa bir hayli keyifli yazara haksızlık yok ( TAP KİTAP YAYINEVİ )
Evet jane green bu kıtapta aslında saç renginden kilosuna kadar eşinin istekleri dogrultusunda yaşayan bir kadını anlatıyor ancak bir gun taşrada bir eve giderler kadının burada kendısını bulmasını konu alıyor keyıflı tavsıye ederim
441 sayfalık, zihni çok yormayan bir kitap. Bir kadının kendi hayatı üzerine düşünmesini ve gençlik aşkını kaybetmesi vesilesiyle eski dostlarıyla biraraya gelmesini anlatıyor. Karakterler ve davranışları güzel oturtulmuş. Karakterilerin roman sonuna gittikçe yaşadığı değişim de iyi düşünülmüştü. Edebi bir beklenti olmaksızın okunabilir.
bir dostluk hikayesi okuyoruz . Zor zamanlarında arkadaslarıyla bir araya gelen ana karakterımız ayrılık sonrası hikayesını anlatıyor çok hostu yormadan bir çırpıda bitirebilirsiniz :)
Jane Green'in oldukça profesyonel bir tarzı olduğuna inanıyorum, vermek istediği mesajı eksiksiz şekilde okura ulaştırma konusunda da çok başarılı. Ben bu kitaptan çok net olarak "hiçbir şey için geç değil, hala umut var" mesajı aldım örneğin.

https://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...imiz-jane-green.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Jane Green
Tam adı:
Jane Green Warburg
Unvan:
İngiliz doğumlu Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Londra, 1968
1968'de doğan Jane Green, evlilik adı Jane Green Warburg olarak da bilinir. İngiliz doğumlu bir Amerikalı yazar. 2014 yılından itibaren, Green'in kitapları, dünya çapında 10 milyondan fazla sattı ve 31 dile çevrildi. Kadın kurmaca alanında dünyanın önde gelen yazarlarından biri olarak bilinir. Konferanslarda ders verdi ve düzenli konuşmalar yaptı. İngiltere'nin en uzun haftalık, The Lady dergisinde haftalık bir sütun yayınladı.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 92 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 46 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.