Janet Evanovich

Janet Evanovich

Yazar
6.1/10
35 Kişi
·
78
Okunma
·
4
Beğeni
·
987
Gösterim
Adı:
Janet Evanovich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
South River, New Jersey, ABD, 22 Nisan 1943
Kasabalarda Katolik olmak son derece rahat bir iştir. Kafalar karıştığında hemen Tanrıya sığınılır. Onun kanatlarını açarak suçu üstlenmek üzere beklediğine inanılır.
Kitabı 93.sayfada bıraktığımı uzulerek soyluyorum. Kitap mizah yuklu eğlenceli bir polisiye olduğunu soylemişlerdi. Evet basit şakalar Amerikan filmlerinde gordugumuz o komedi diye adlandırılan ama hiç gulmedigimiz mizah vardı kitapta. Polisiye tarafı da merakımı hiç uyandırmadı ilgimi çekmedi. Hayatımda çok iyi kitaplar okumuş olmasaydım belki bu kitabı severdim ama okadar güzel başarılı kitaplar okuduktan sonra öyle her kitabın okunamayacağını anlamış buluyorum. Şimdi vaktımı degerlendirecegim daha iyi bir kitabı bulacağımı umuyorum. İyi okumalar.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir Stephanie Plum romanı daha. Stephanie yüzünden Hawai'de Ranger ve Morelli kavga etmiştir. Plum'un ikisi ile arası pek iyi değildir ve bir süre erkeklerden uzak kalmaya karar vermiştir. Yakalanması gereken suçlular vardır zaten. Bir gün eski kocasının kendisini aldattığı Joyce'un öldüğü haberi gelir. Halbuki arananlar listesindedir. Ayrıca Hawai'den dönerken beraber geldiği bir adam da öldürülür. Ama uçakta Stephanie fark etmeden, Plum'a bir fotoğraf vermiştir. Ve bu fotoğraf yüzünden FBI, kendine FBI süsü veren adamlar, olmayan nişanlılar peşine düşmüştür. İşin içinde bilgisayar korsanlığı vardır ve Ranger ve Morelli gibi iki tane koruyucu meleği olmasına rağmen Plum'un hayatı tehlikededir. Ancak Lula da yanındadır ve ona yardımcı olacaktır. Bu işler nasıl sonuçlanacaktır? Soluksuz okunan bir roman.
304 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Oldukça güzel bir Stephanie Plum romanı. Stephanie, Lula adlı arkadaşı ile beraber kelle avcılığına devam etmektedir. Polis Joe Morelli ile bir ilişkisi vardır ve zamanında kendisine işi öğreten Ranger'a karşı da boş değildir. Bir kefalet davasında bir adam huzurevinin beş milyon dolarını çalıp kaçar. Adam hastanede ameliyat olduktan sonra ortadan kaybolmuştur. Ayrıca Ranger'ın eski işinden biri Ranger ve arkadaşlarını tehdit etmektedir. Stephanie bütün bu dertlerle uğraşırken bir yandan da hayatta kalmaya ve geçimini sağlamak için suçluları yakalamaya çalışmaktadır. Ayrıca Logan adlı bir serserinin Hawai Tiki'sini de çalmıştır ve Logan oldukça inatçıdır. Acaba kaybolan adamın gizemini çözebilecek midir? Bu çetrefilli işlerden sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
250 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Stephanie Plum serisinin ilk romanı. Stephanie, işinden kovulalı altı ay olmuştur ve ciddi maddi sıkıntı içindedir. Kuzeni Vinnie'nin yanında çalışmak zorunda kalır. İşi, kefalet için kötü adam yakalayıcılığıdır ve kendisine verilen ilk iş, çocukluğunda ilişkiye girdiği, eski bir polis olan ve cinayetten aranan Johnny Morelli'dir. Morelli'nin arabasını çalar ve yakalamak için uğraşır. Ancak Morelli'nin karıştığı cinayet olayı ile ilgili tanıklar ölmeye başlamıştır ve meşhur boksör Ramirez de musallat olmuştur. Acaba Morelli hakikaten iddia ettiği kadar masum mudur? Eğer masumsa gerçek katil kimdir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
320 syf.
·7/10
Kitap kendini eglenceli komik güzel bi polisiye kitabı olarak göstermeye çalışmış. Ama öyle değil malesef. Kitap çok monoton ilerliyo sadece bitirmek için okuyosunuz bir süreden sonra Diğer serisinde de öyle ilerliyo çok boş zamanınız varsa okunabilecek bi kitap.
336 syf.
·3/10
Kitap çok rahat okunuyor çok akıcı, basit bir dil kullanılmış. Polisiye severlerin ilgisini çekebilecek nitelikte. Yalnız belaltı kısımlar mevcut. Onlar haricinde sıradan bir kitap
2012 yılında çekilen, Katherine Heigl - jason o'mara gibi usta oyuncuların baş rolde oynadığı ve Türkiye'de Aşk ve Para adıyla gösterime giren romantik komedi tarzındaki filmin konusunun bu kitaptan alındığını fark ettim özeti okuyunca. Film eğlenceliydi. Eminim kitap da eğlencelidir ve bir serinin ilk kitabı olması, yani devamının da olması ayrıca güzel. Okunmaya değer eğlenceli bir seri olacağını düşünüyorum.
Ayrıca kitabın isminin de "İlk İşim Para İçin" olduğunu görmüştüm. O da eklenebilir bilgiler kısmına, kitabın tam ismi olarak
336 syf.
·31 günde·Beğendi·7/10
Oldukça eğlenceli bir kitap ama benim klasik polisiye-gerilim tutkunları için hafif kalmış.Kitabın dili oldukça akıcı ve bir çırpıda okunuyor, katilde her ne kadar öngörülebilir olsa da sonlarına kadar belli olmuyor. Karakterler çok renkli,diyaloglar da güzel, bu nedenle tarzı tam olarak bana hitap etmese de beğendim.
336 syf.
·14 günde·5/10
Kitap kapağıyla ve ismiyle çok cazip geldiği için almıştım bu kitabı. Daha eğlenceli ve hareketli bir konu bekliyordum. Anlatımı akıcı ama konusu beni okurken pek sarmadı. Sıradan geldi ve heyecanlandıracak bir durum ve merak yoktu. Açıkçası tavsiye edebileceğim bir roman olamadı bu kitap. Merak edip okumak isteyen yine okuyabilir tabi. Kısaca konusundan bahsedersemde bir kadının hayatındaki hareketli olan bir dönemini anlatıyormuş gibiydi.
376 syf.
·Beğendi·8/10
Serinin bu ilk kitabı neşeli üslubu ve sürükleyici olay örgüsüyle hemen beni kendine çekti.

Eğer siz de chick-lit, macera ve polisiye karışımı olan kitaplardan hoşlanacağınızı düşünüyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

https://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...janet-evanovich.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Janet Evanovich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
South River, New Jersey, ABD, 22 Nisan 1943

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 78 okur okudu.
  • 38 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.