Jeremy Dyson

Jeremy Dyson

Yazar
4.2/10
5 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
764
Gösterim
Adı:
Jeremy Dyson
Unvan:
İngiliz Senarist, Aktör, Yazar ve Müzisyen
Doğum:
Leeds , Yorkshire , İngiltere, Birleşik Krallık, 14 Haziran 1966
Okurların yaklaşık yüzde sekizi kitaplarının içinde kaybolur. Kütüphane ziyaret saatlerinin sınırlandırılması bu yüzdendir. Aslında sınırlar kendi kendine oluşur. Pek çok kimsede bugünlerde niyet dahi yok. Şimdiki gelişim aşamamızda bireylerin sadece yüz de üçü kütüphanelere hatta genel anlamda kitaplara ilgi duyuyor. Bu kesim arasında çok daha ufak bir grup, yaklaşık yüzde on kadarı kütüphanelere erişmeye, kitap okumaya çalışıyor. Kısacası sen, yüzde üçün yüzde onunun yüzde sekizisin. Yani yüzde 0,00024'sün.
bir kitaptan bu kadar korkulur mu ? asla yalnız okumayın ! yok daha neler...tanıtım bülteni abartılmış da abartılmış.. ne korktum, ne de etkilendim.. çok daha iyileri varken, okumasanız da olur..
Tekinsiz Kitap bu zamana kadar okuduğum kitaplar içinde yapı itibariyle en ilginç olanlarından biriydi. Kitap içinde kitap durumuyla oldukça sık karşılaştım. Hikayelerden oluşan bu kitapta, ele alınan hikayelerin temelleri sağlam olsa da, sonları bıçakla kesilmişçesine net fakat yarım. Her hikayenin sonunda okuyucu şaşırabilir ancak son yine de oturaklı olmalıdır diye düşünüyorum. Oysa bu kitapta sonlar başarısızdı. Kitap görünüm olarak oldukça ilgi çekici ve anlamlı, fakat çevirmenin kullandığı dile oldukça takıldım. Mamafih ve benzeri eski kelimeleri günümüzde kullanarak hikayeye eskilik havası vermeye çalışmışsa eğer oldukça başarısız olmuş. Açıkçası bu tür kelimeler okurken beni rahatsız etti. Bunun dışında en çok etkilendiğim hikayelerden biri Koğuş 416 isimli hikaye oldu, gerçekten harikaydı....
Evet birçok sıkıcı kitap okudum; okumaya çalıştım ama bu kadarıyla hiç karşılaşmamıştım. Çok acımasız oldu ama ne yazık ki tüm hislerim bundan ibaret. Bir kitap bu kadar iddialı bir kapak yapar; bu kadar iddialı kapak yazısı yazar ve ancak bu kadar kötü olabilir içerik.

Arka kapakta şöyle diyor: " ... hayalet diye bir şey yoktur. Her sayfada dur ve kendine bunu hatırlat." Harika bir kitap gelecek diyorsun ve sonuç tamamen hüsran. Başka bir dünyada güzel bir kitap olabilir belki...

İçerikten biraz bahsetmek gerekirse; yazar, Aiden Fox adlı bir gazeteciden paranormal olaylarla ilgili bir seri hikaye ediniyor ve bunların olduğu yerleri kendi ziyaret edip olayları kitabımızda aktarıyor.

Ama ne yazık ki korkudan eser olmayan bir kitap. Evet yaşanan olaylar gerçekten yaşansa tabi ki korkunç ama bunun aktarımı sıfır. Korku kitaplarında hissedilen iç ısınması, kalp atması gibi şeyler ne yazık ki bu kitapta hiç olmadı. Korkuyu geçelım olaylar gizemli bile gelmiyor.

Bir bölümde bir müzik grubunun yaşadığı esrarengiz olay anlatılıyor ama hikaye 20 sayfaysa 15 sayfası anlayamadığımız müzik terimleri ve ıvır zıvır anılar 4 sayfa esrarengiz olaya gidiş ve 1 sayfada sonuç.

Kendimce puanlarsam 2/10

hayattarcinrengi.blogspot.com

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeremy Dyson
Unvan:
İngiliz Senarist, Aktör, Yazar ve Müzisyen
Doğum:
Leeds , Yorkshire , İngiltere, Birleşik Krallık, 14 Haziran 1966

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.