Jill Hathaway

Jill Hathaway

Yazar
7.7/10
44 Kişi
·
114
Okunma
·
2
Beğeni
·
907
Gösterim
304 syf.
·2 günde·8/10
Bu incelemeyi okuyorsanız siz de bir sırçalansınız.Çünkü bu kitabı okurken siz de anakarakterin sırlarını ve diğer karakterlerin sırlarını çalıyorsunuz.

Sylvie adındaki anakarakterimiz çocukluğundan beri narkoleptik bir hastalığa sahiptir ve başka insanların zihinlerine geçiş yapabilmektedir.Sakın X-Men gibi bir şey sanmayın öyle bir şey değil.Bizim Sylvie daha çok zihnine geçtiği insanların gözlerinden bakıyor o an ne yapıyorlarsa onu görüyor.Bu harika bir şey dediğinizi duyar gibiyim.Peki yanlışlıkla en sevdiğiniz arkadaşınızı öldüren katilin zihnine girip arkadaşınızın ölüsü ile karşılaşsanız ve kendi kız kardeşiniz de tehlikede olsa ne yapardınız ?

Kitap hakkındaki düşüncelerime gelecek olursak kitabı çok beğendim ve bu yazarın daha ilk kitabı.Bir ilk kitaba göre fazlasıyla iyiydi.Akıcılık,kurgu,mekanlar,kitapta yaşananları okuyucuya yansıtma özellikle merak unsuru olağanüstüydü.Tek kötü yanı bu kitabın herhangi bir kategoriye giremiyor oluşuydu çünkü kitapta polisiye,dram,aşk,psikoloji ve daha niceleri vardı.Sanki mutfaktaki tüm malzemelerden yanlışlıkla iyi bir yemek yapılmış gibi bir kitaptı buda.En beğendiğim noktası kitaptaki her bir karakterinin rolü o kadar iyi ayarlanmıştı ki çevrenize baktığınızda bir nefes kadar uzağınızdalardı sanki.

Kitabın özellikle bir yanı vardıİnsanın kaybettiklerini anlatırken yazar o kadar güzel anlatmıştı ki otobüste kitabı okurken ağladım.Yapayalnız kalmanın ne demek olduğunu,herkesin sizi yanlış anlamasını,herkesin size sırt çevirdiğinde ki o dışlanma hissini çok güzel anlatmıştı özellikle de özlem duygusunu.
Kitaplarla kalın :)
304 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Sylvia, babası ve kız kardeşi Mattie ile birlikte yaşamaktatır. Babası pediatri doktoru olmakla birlikte kızlarına yaşadıkları kaybı unutturmaya çalışmaktadır...
Sylvia kendinde keşfettiği zihin geçiş olayını anlamlandıramasa da, uyanık kalmak için çapa sarfetmektedir. Bu gizemin içinde çırpınırken geçiş yaşadığı bir anda bir katilin zihninde olduğunu keşfetmesi uzun sürmeyecekti. Arka arkaya işlenen cinayetler onu çevresinde ki insanlarında tehdit altında olduklarını anlamasını sağlamıştı...
En yakın arkadaşı Rollins ona her konu da destek olmaya çalışmaktaydı...
Bir geçiş anında öğrendiği sır Sylvia'nın insanlara olan güvenini sarsmakla kalmayıp bu yalan ve gizli kapaklı olayları sorgulayıp tekrar hayata tutunmak ve rahatsızlığı ile yüzleşmesi gerektiğini ona hatırlatmıştı...

Bir ilk kitap. Büyük bir merak ve heyecan ile okudum. Gizem, cinayet ve sırların bir arada olduğu, sade bir kurgu ile yazılmış ilginç bir eser...
304 syf.
·Beğendi·10/10
"Zihninizde saklı olan sırları yok edin çünkü onları çalabiliyorum! " Bu cümle kitabı almamda çok etkili oldu. Uyku nöbetleri geçiren bir kız insanların zihnine girebildiğini farkediyor onları yönetebiliyor. Bir cinayeti çözmeye ve yenilerini engellemeye çalışıyor. Gerçekten çok beğendim. Kısmen aşk da var denilebilir. 278.sayfada sırçalan bitiyor. Gölge ve Kemik isimli yeni bir romanın önsözüyle ilk bölümü yazılmış. Gerilim polisiye tarzı seviyorsanız okumanızı öneririm.
304 syf.
Başka zihinlerde uyanabilmek bir hediye mi yoksa bir lanet mi?

Narkolepsi hastası genç bir kızın ani uyku nöbetleri geçirmesi işlenen cinayetlere tanıklık etmesine olanak verir. Kendini zorlu ve sancılı bir süreçte bulur ve katili bulmak adına çıktığı yolda kendi hayatındaki sır perdelerini de aralar. Gerilim ve psikolojinin harmanlandığı SırÇalan, tavsiye edebileceğim romanlardan biri oldu.
304 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabı ilk gördüğümde büyük bir istekle aldım. Kapağı beni çok çabuk kendisine çekmişti. Ve alır almaz da okumaya başladım. Sürükleyici bir kitap, sanki böyle kitabı elinizden bıraktığınızda olaylar sizden habersiz ilerleyecekmiş ve siz her şeyi kaçıracakmışsınız gibi hissediyorsunuz. Bu yüzden ben bir solukta bitirdim. Okumanızı öneririm.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap oldukça dikkat çekicidir. Narkolepsi hastası olan bir kızın ilginç hayat serüveni. Unutmayın heran sırlarınız çalına bilir! Kitap oldukça keyiflidir. Okumanızı ve kütüphanenizde bulunması gereken mükemmel bir kitap.
304 syf.
·2 günde·7/10
Kötü bi günün gecesinde basladim kitaba..
Acikcasi biraz sinirliydim ve öylesine oyalanmak icin aldim elime.
Sabaha karsi kitabi okurken birden farkettim ki 3/4ü bitmis bile.
Uyanir uyanmaz devam ettim :).
Anlayacaginiz sürükleyici ve hangi ruh halinde olursaniz olun farketmiyor.
Heyecanina kapilip 1 günde bitirebileceginiz bir kitap.

Bekledigimden farkli bir konuydu.
En azindan benim icin siradisi bir cikis noktasiydi.
Ana karakterine yapabildiklerine sasirip, pesine takildim.

Az uyudum ama degdi :)


Bu türü sevenler kesinlikle begenecektir.
304 syf.
Selamlar efendim yaklaşık 25 gündür elime kitap alamıyordum. YKS biter bitmez okuduğum ilk kitap oldu. Yazarın ilk kitabıymış zaten bunu okurken anlıyorsunuz. Dili çook akıcı, zorlayıcı betimlemeler yok tak tak olayları anlatıyor yazar bu yönden gayet güzel. Kitabın biraz daha uzun olmasını isterdim. 270 sayfacık olunca olaylar biraz üstünkörü geçmiş. Yine de ilgi çekici bir romandı. Polisiye ve psikolojinin birleşimini seviyorsanız okuyabilirsiniz.
304 syf.
Zihninizde saklı olan sırları yok edin, çünkü onları çalabiliyorum!

Sylvia, rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği nöbetlerden sonra başka insanların zihnine geçiş yapan bir genç kız. Yakınındaki insanlar olunca başta pek bir problem görülmese de bir gün bir katilin zihnine geçtiğinde olaylar başlar.

Şimdi artık, hem katilin işleyeceği cinayetleri durdurmak, hemde kız kardeşini korumak durumunda. Bütün bunlar yetmezmiş gibi şok edici bir sır ile yüzleşen Sylvia, başının çaresine bakmak zorundadır.

Kitap oldukça sürükleyici, konu çok güzel seçilmiş. Hatta iZombie dizisini izleyenler bilir, konu tamamıyla aynı olmasada arada bir parallellik var. Zihin okuma, anıları görme açısından.

Değişik konu ve tarzıyla bildiğimiz polisiye romanlardan sıyrılan Sırçalan, güzel bir deneyimdi. Yazar Jill Hathaway'ı kutluyorum.
Okurken çok keyif aldım. Kesinlikle önereceğim kitaplar arasına girmiş bulunmaktadır.
304 syf.
·3/10
Kitabın konusu oldukça iyi seçilmiş fakat işlenişi noktasında o kadar iyi olduğunu maalesef söyleyemeyeceğim. Kitabın anlatımı sade ve düz olaylar tekdüze anlatılmış. Bir günde bitebilecek bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jill Hathaway
Unvan:
Amerikalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 114 okur okudu.
  • 37 okur okuyacak.