Jill Hathaway

Jill Hathaway

Yazar
7.6/10
34 Kişi
·
78
Okunma
·
2
Beğeni
·
849
Gösterim
"... Ve peygamberimiz isa sayesinde bizlere bahşettiğin armağanları koru, amin."
Jill Hathaway
Sayfa 71 - Martı
Ölümü mazur gösterecek bir şey söylenemeyeceğini biliyordum. Ölüm ölümdü işte.
Jill Hathaway
Sayfa 24 - Martı
İçimdeki kötü histen kurtulamıyordum. Evet, babamın bir çok hayat üzerinde pozitif bir etkisi vardı; benimki hariç. Bazen onu günde sadece bir kaç dakika görebiliyordum. Bunu düşündüğüm için anında kötü hissettim. Bencildim. Hasta bebekler benim babamla vakit geçirmemden daha önemliydiler. Doğanın yanlış yaptığı şeyleri düzelten bir kahramandı o.
Jill Hathaway
Sayfa 45 - Martı
Sylvia, babası ve kız kardeşi Mattie ile birlikte yaşamaktatır. Babası pediatri doktoru olmakla birlikte kızlarına yaşadıkları kaybı unutturmaya çalışmaktadır...
Sylvia kendinde keşfettiği zihin geçiş olayını anlamlandıramasa da, uyanık kalmak için çapa sarfetmektedir. Bu gizemin içinde çırpınırken geçiş yaşadığı bir anda bir katilin zihninde olduğunu keşfetmesi uzun sürmeyecekti. Arka arkaya işlenen cinayetler onu çevresinde ki insanlarında tehdit altında olduklarını anlamasını sağlamıştı...
En yakın arkadaşı Rollins ona her konu da destek olmaya çalışmaktaydı...
Bir geçiş anında öğrendiği sır Sylvia'nın insanlara olan güvenini sarsmakla kalmayıp bu yalan ve gizli kapaklı olayları sorgulayıp tekrar hayata tutunmak ve rahatsızlığı ile yüzleşmesi gerektiğini ona hatırlatmıştı...

Bir ilk kitap. Büyük bir merak ve heyecan ile okudum. Gizem, cinayet ve sırların bir arada olduğu, sade bir kurgu ile yazılmış ilginç bir eser...
"Zihninizde saklı olan sırları yok edin çünkü onları çalabiliyorum! " Bu cümle kitabı almamda çok etkili oldu. Uyku nöbetleri geçiren bir kız insanların zihnine girebildiğini farkediyor onları yönetebiliyor. Bir cinayeti çözmeye ve yenilerini engellemeye çalışıyor. Gerçekten çok beğendim. Kısmen aşk da var denilebilir. 278.sayfada sırçalan bitiyor. Gölge ve Kemik isimli yeni bir romanın önsözüyle ilk bölümü yazılmış. Gerilim polisiye tarzı seviyorsanız okumanızı öneririm.
Kitabı ilk gördüğümde büyük bir istekle aldım. Kapağı beni çok çabuk kendisine çekmişti. Ve alır almaz da okumaya başladım. Sürükleyici bir kitap, sanki böyle kitabı elinizden bıraktığınızda olaylar sizden habersiz ilerleyecekmiş ve siz her şeyi kaçıracakmışsınız gibi hissediyorsunuz. Bu yüzden ben bir solukta bitirdim. Okumanızı öneririm.
Kitap oldukça dikkat çekicidir. Narkolepsi hastası olan bir kızın ilginç hayat serüveni. Unutmayın heran sırlarınız çalına bilir! Kitap oldukça keyiflidir. Okumanızı ve kütüphanenizde bulunması gereken mükemmel bir kitap.
Kötü bi günün gecesinde basladim kitaba..
Acikcasi biraz sinirliydim ve öylesine oyalanmak icin aldim elime.
Sabaha karsi kitabi okurken birden farkettim ki 3/4ü bitmis bile.
Uyanir uyanmaz devam ettim :).
Anlayacaginiz sürükleyici ve hangi ruh halinde olursaniz olun farketmiyor.
Heyecanina kapilip 1 günde bitirebileceginiz bir kitap.

Bekledigimden farkli bir konuydu.
En azindan benim icin siradisi bir cikis noktasiydi.
Ana karakterine yapabildiklerine sasirip, pesine takildim.

Az uyudum ama degdi :)


Bu türü sevenler kesinlikle begenecektir.
Zihninizde saklı olan sırları yok edin, çünkü onları çalabiliyorum!

Sylvia, rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği nöbetlerden sonra başka insanların zihnine geçiş yapan bir genç kız. Yakınındaki insanlar olunca başta pek bir problem görülmese de bir gün bir katilin zihnine geçtiğinde olaylar başlar.

Şimdi artık, hem katilin işleyeceği cinayetleri durdurmak, hemde kız kardeşini korumak durumunda. Bütün bunlar yetmezmiş gibi şok edici bir sır ile yüzleşen Sylvia, başının çaresine bakmak zorundadır.

Kitap oldukça sürükleyici, konu çok güzel seçilmiş. Hatta iZombie dizisini izleyenler bilir, konu tamamıyla aynı olmasada arada bir parallellik var. Zihin okuma, anıları görme açısından.

Değişik konu ve tarzıyla bildiğimiz polisiye romanlardan sıyrılan Sırçalan, güzel bir deneyimdi. Yazar Jill Hathaway'ı kutluyorum.
Okurken çok keyif aldım. Kesinlikle önereceğim kitaplar arasına girmiş bulunmaktadır.
Bu kitap olayları başkasının gözünden görmeyi öğretti resmen bana :)okunacak kaliteli bir kitap :)
Kitabın konusu oldukça iyi seçilmiş fakat işlenişi noktasında o kadar iyi olduğunu maalesef söyleyemeyeceğim. Kitabın anlatımı sade ve düz olaylar tekdüze anlatılmış. Bir günde bitebilecek bir kitap.
Aslında çok güzel bir konusu var,hem paranormal hem polisiye.. eğer yazar biraz daha farklı, biraz daha detaylı anlatsaymiş çok çok daha güzel olabilirdi.
Bittiğine üzüldüğüm,keşke devam kitapları olsa dediğim güzel bir kitaptı.Sonunu tahmin edemediğim kitapları severim.Sırçalan'ı da çok sevdim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jill Hathaway
Unvan:
Amerikalı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 78 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.