Jodi Lynn Anderson

Jodi Lynn Anderson

Yazar
7.1/10
130 Kişi
·
287
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.465
Gösterim
Adı:
Jodi Lynn Anderson
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD
Jodi Lynn Anderson, New York Times'ın Şeftaliler , Kaplan Zambak ve popüler May Kuş trilojisinin en çok satan yazarı . Asheville, NC'de kocası, oğlu ve evcil hayvanların sonsuz geçit töreniyle yaşıyor.
“Evrenin ne kadar da büyük ve alabildiğine geniş olduğuna inanamıyordu. Oysa kendi hayatı ne kadar da küçük geliyordu ona.”
Jodi Lynn Anderson
Sayfa 14 - Novella Dinamik
"Her zaman doğru yer olduğunu hissedebileceğin bir yer vardır, diye düşünüyorum. Belki buradan sonra gideceğim yer gibi, benim evim güzel evim gibi bir şeyler, herkesin harika ve iyi olacağı, kimsenin birbirini dışlamayıp önemsiz saymadığı bir yer gibi."
""...Sanki önemli bir şeyim var. Kendimle ilgili bir şeyi hiç olmadığı kadar net görüyormuşum gibi. Ama ona odaklanmaya çalıştığım an kaybolup gidiyor. Dilinin ucuna takılan bir şarkıyı hatırlamaya çalışırken aslında sadece düşüncelerinin içinde kaybolman gibi bir his.""
Murphy yarı yarıya çamura gömülmüş gazoz tenekesiydi. Barbekü mangalının içindeki çamurlu suyun dibine gömülmüştü. O bu parkta unutulmuş, yalnız başına öylece yanmaya terk edilmiş Noel ışığıydı.
Ve buradan ayrılamıyordu.
"Buradan çıkartılacak ders, eğer insan bildiği kararından çok daha fazlasını bildiğine inanışa, işin sonunda bir geri zekâlı durumuna düşüyordu."
"...sonunda buradan gideceği için havalara uçuyor olması gerekirdi. Kafesinden yeni çıkmış bir kuş gibi özgürlüğe kanat çırpıyor olmalıydı. Ama böyle hissetmiyordu. Sanki buradan uçar uçmaz bir cama çarpacaktı."
Küçük bir kasabada yaşayan üç kız arkadaşın hikayesi. Konu o kadar yavaş ilerliyor ki, okuduğum kitabı yarım bırakmama gibi bir takıntım olmasaydı sanırım yarım bırakırdım. Emeğe saygım var ama bana hitap etmedi.
En sonunda kaharamanlarımız kendi yollarını buldular. Biri özgürlüğü seçti, yuvasını sırtına aldı. Biri aşkın gücünü kabul etti, fedakarlık gösterdi. Biri sonunda kendini buldu, kararını verdi.
Mutlu Son..
Gerçek dostluğu yaşayan üç genç kız. Birlikte nasıl eğlendiklerini, nasıl bir dayanışmanın içinde olduklarını okuduğumuzda onları kıskanmamak elde değil.
Şeftali bahçesinde bir çiftlik ve burada yaşayan bir genç kız ile arkadaşları...
Birinci kitaba göre biraz daha durağan gelişen olaylar, kızların üniversite seçme kararları ve ilk aşklarından bahsediyor. Tam bir ergen edebiyatı kitabı diyeceğim ama son derece sıradan bir kurgu olduğundan pek ilgi uyandıracak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Sürekli meyve ağaçlarından, bağdan, bahçeden bahsettiğinden okuyucuya bu işlerle uğraşma hevesi veriyor :) .... Serinin üçüncü kitabı da çıkmış.. Okur muyum ? Hayır sanmıyorum.. Aslında 14 yaşındaki kızım okumak istediği için aldığım, yalnız etik olarak onun yaşına uygun olup olmadığını teyit etmek için önce kendim okumak istedim. İlgilenenlere belirteyim ki 14 yaş için uygun sayılabilir bir dili var, okunabilir.. ( uygunsuz bir içeriği yoktur yani )
Yazar oldukça değişik ve kitabın son sayfalarına doğru ise şaşırtıcı bir olay kaleme almış. Kaleme alınan olay örgüsü her ne kadar değişik ve sonlarına doğru şaşırtıcı olsa bile yazarın kalemi beklediğimin altında bir başarıya sahipti diyebilirim. Kitabın çevirisi kusursuzdu. Bunun yanı sıra kitabın her bir sayfasında yoğun bir şeftali kokusu vardı. Kitabın sayfalarındaki şeftali kokusu beni çok rahatsız etti ve bu kokuyu gereksiz bir süsleme şeklinde değerlendirdim kendi içimde. Romanın kenar sayfalarındaki parlak mavilikler ise kitaba değişik bir hava katmış bence. Kapak tasarımı da işlenen olay örgüsüne oldukça uygun bir biçimde tasarlanmış. Aşk üçgeni içerikli romanları seviyorsanız ve aynı zamanda anlık can sıkıntısı geçirmek için okunabilecek bir romandır. Bu romanın olay örgüsünü zaman geçtikçe silik bir hafıza ile hatırlayabilirsiniz ancak.
Sonunda bitti. Bitirebileceğimi hiç düşünmüyordum ama inat ettim ve sonuna kadar okudum. Bu kitabı okurken gerçekten sıkıldım. Çok ağır ilerliyordu ki son çeyrek kısma geldiğimde biraz olsun hareketlendi :) Okumak isteyenlere tavsiye eder miyim? Bilmiyorum... Belki siz beğenirsiniz.
Kitap yaz arkadaşlarımla birebir aynı ismi değiştirilmiş ben seri zannetmiştim. hayal kırıklığına uğradım neden adını değiştirmişler sırf sanırım ticaret olsun diye
Evet mis gibi şeftali kokan bir serinin sonuna geldik.
Bu yaz 3 arkadaş için hiçte kolay geçmedi. Hayatımızda öyle anlar vardır ki bunlar bizim dönüm noktalarımız olur. Murphy,leedya ve birdie içinde öyle oldu. üniversiteye başladılar arkalarında bir çok şey bıraktılar ama dostlukları hep onlarla oldu .
murphy için işler bayağı karıştı özgürlükcü ruhu yüzünden aşkını arkasında bırakıp okumak için New York'a giti.Babasının kim olduğunu öğrendi. Fakat serinin son kitabı onun için ne kadar kötü başladıysa o kadar güzel bitti ve sonunda sevdiği adamla evlendi.
Birdie meksikadayken enrica nın bir isteği yüzünden korkup ondan ve Meksika dan uzaklaştı sonra pişman oldu ama ne yazık ki zaman geriye alınmıyor. Şeftali bahçesi de dönüm noktasındaydı ve olaylara daha fazla dayanamadı.Bir devri daha geride bırakıp devir atladı (orası size sürpriz olsun) 
leeda içinse işler dahada karışıktı annanesinin ölümü, üzerine düşen sorumluluklarla bayağı başa çıktı ve sonunda oda kendi dönüm noktasına ulaşıp banbaşka bir hayat çizdi kendine.. Kitabın sonu güzel bitti bu serinin en çok sevdiğim kitabı diye bilirim. Hayatımızda böyle değil mi hep değişim içinde ama öyle şeyler vardır ki onlar asla değişmez. dostluklar daima kalıcıdır.. Daimi dostluklarınıza mutlulukla kalın
Ne desem ki bu kitap hakkında? Birbirinden çok farklı 3 kızın, birbirlerine bağlanışlarını hafif bir gülümsemeyle okuduğum bir kitaptı. Her karakterin kendini buluşu, güzel işlenmişti. Sevimli bir kitap okumak istiyorsanız öneririm.
Peter Pan...Çocukluğumun kahramanı. Ne kadar farklı bir bakış açısıydı bu. Ne güzel bir anlatıştı. Kaplan Zambağı ne güzel bir karakterdi. Çok sevdim..Çok çok sevdim hemde.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jodi Lynn Anderson
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD
Jodi Lynn Anderson, New York Times'ın Şeftaliler , Kaplan Zambak ve popüler May Kuş trilojisinin en çok satan yazarı . Asheville, NC'de kocası, oğlu ve evcil hayvanların sonsuz geçit töreniyle yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 287 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 180 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.