Jodi Lynn Anderson

Jodi Lynn Anderson

Yazar
7.1/10
218 Kişi
·
584
Okunma
·
8
Beğeni
·
1719
Gösterim
Adı:
Jodi Lynn Anderson
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD
Jodi Lynn Anderson, New York Times'ın Şeftaliler , Kaplan Zambak ve popüler May Kuş trilojisinin en çok satan yazarı . Asheville, NC'de kocası, oğlu ve evcil hayvanların sonsuz geçit töreniyle yaşıyor.
✓Seninle konuşmasam da bir şey değişmiyor.
tek başıma uyuduğum
ya da tek başıma uyandığım zamanlar
seni düşünüyorum,
Bekliyorum,seninle yine buluşacağız,
kuşkum yok bundan,
Seni hiçbir zaman yitirmemeye bakıyorum...
Tıpkı denizde oluşan gelgitler gibi dostlar da bir vardılar, bir yoktular. Bir an size kendinizi iyi hissettiriyor, sonra da boşluğa bırakıp gidiyorlardı.
İnsanın kalbinin kırılmasına rağmen sevebileceğini, hiç kırılmamış gibi hissedecek kadar çok sevebileceğini bilmiyordum.
“Evrenin ne kadar da büyük ve alabildiğine geniş olduğuna inanamıyordu. Oysa kendi hayatı ne kadar da küçük geliyordu ona.”
Jodi Lynn Anderson
Sayfa 14 - Novella Dinamik
368 syf.
·Puan vermedi
Küçük bir kasabada yaşayan üç kız arkadaşın hikayesi. Konu o kadar yavaş ilerliyor ki, okuduğum kitabı yarım bırakmama gibi bir takıntım olmasaydı sanırım yarım bırakırdım. Emeğe saygım var ama bana hitap etmedi.
336 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Masalsı kitapları çok seviyorum... kötü ya da iyi, nasıl olurlarsa olsunlar bende çok ayrı bir yerleri oluyor. Masallar, efsaneler... beni büyülüyorlar. İşte bu nedenle Kalpsiz, Cinder gibi kitaplara bayılıyorum.

Düşler Ülkesi de Peter pan'in uyarlanmış versiyonu. Kaplan Zambağı ile Peter Pan'ın hikâyesini bu kitapta oldukça etkileyici bir biçimde okuyoruz. Kitap Tinker bell'in ağzından anlatıldığı için daha da hoşuma gitti. Aynı zamanda basımının da çok hoş olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum. Novella Dinamik'in işlerini gerçekten çok seviyorum.

Kitap oldukça akıcı ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Büyük puntolu olması da okumayı hızlı kılıyor. Benim gibi masalları sevenlere tavsiye ederim. Keyifli okumalar:)
336 syf.
·9/10
Konusu;
Karabalasagun adında ipe sapa gelmeyen cesur bir kızın, atıldığı bir macerada Peter pan ile tanışıp birbirlerine duydukları aşkı ve yaşadıklarını Tinker bell'in ağzından oldukça etkileyici bir biçimde anlatıyor bizlere.

Beklediğimden farklı bir sonla biten kitaplardan, fakat buna rağmen akıcı, heyecanlandıran ve yer yer sarsan muhteşem bir yolculuk düşler ülkesi... .
.
Yorum;
Her yaştan kitleye hitap eden bir roman aslında... Jodi lynn Anderson eski bir masalı yeni bir bakış açısıyla ele almış ve ben gerçekten çok etkilendim 330 sayfalık bir kitap elimde mum gibi eridi gitti... başka bir yolculukta görüşmek dileğiyle... .
.
288 syf.
·Beğendi·9/10
Serinin son ve en güzel kitabıydı diyebilirim çünkü ötekilere nazaran bu kitap biraz daha hızlı ilerledi bir çırpıda okuduğum bir kitaptı okumanızı tavsiye ederim bu arada spoiler vermeden kitabı anlatmam mümkün olmadığı için kitabı anlatmayacağım :)
368 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Kitabı okurken şeftali kokusu almak ayrı bir güzellik. Birbirinden farklı üç genç kızın şeftali bahçesinde birleşen yolları anlatılıyor. Gerçekten de bizi en iyi tanıyan kişiler canımızı nasıl yakacaklarını da bizi nasıl mutlu edeceklerini de iyi biliyorlar. Sevgi için çok çaba göstermek gerekiyor.
288 syf.
En sonunda kaharamanlarımız kendi yollarını buldular. Biri özgürlüğü seçti, yuvasını sırtına aldı. Biri aşkın gücünü kabul etti, fedakarlık gösterdi. Biri sonunda kendini buldu, kararını verdi.
Mutlu Son..
336 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Masalsı bir kitaptı. Peter Pan güzel ve değişik bir şekilde ele alınmıştı. Kesinlikle bu tarz sevenle riçin okunabilecek bir kitaptı. Ben sıkılmadan merakla bitirdim.
368 syf.
·7/10
Gerçek dostluğu yaşayan üç genç kız. Birlikte nasıl eğlendiklerini, nasıl bir dayanışmanın içinde olduklarını okuduğumuzda onları kıskanmamak elde değil.
368 syf.
·3 günde·5/10
Şeftali bahçesinde bir çiftlik ve burada yaşayan bir genç kız ile arkadaşları...
Birinci kitaba göre biraz daha durağan gelişen olaylar, kızların üniversite seçme kararları ve ilk aşklarından bahsediyor. Tam bir ergen edebiyatı kitabı diyeceğim ama son derece sıradan bir kurgu olduğundan pek ilgi uyandıracak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Sürekli meyve ağaçlarından, bağdan, bahçeden bahsettiğinden okuyucuya bu işlerle uğraşma hevesi veriyor :) .... Serinin üçüncü kitabı da çıkmış.. Okur muyum ? Hayır sanmıyorum.. Aslında 14 yaşındaki kızım okumak istediği için aldığım, yalnız etik olarak onun yaşına uygun olup olmadığını teyit etmek için önce kendim okumak istedim. İlgilenenlere belirteyim ki 14 yaş için uygun sayılabilir bir dili var, okunabilir.. ( uygunsuz bir içeriği yoktur yani )
368 syf.
·32 günde·7/10
Eğer şöyle bir gençlik yıllarımda okuduğum gençlik kitaplarından okuyayım ama çokta klişe bir konu olmasın diyorsanız mutlaka okumanız gereken serinin birinci kitabı. Betimlemelerinin çok güzel olduğunu düşünüyorum. Okurken kendinizi orda gibi hissedebiliyorsunuz. Ama gençlik kitaplarından hoşlanmıyorsanız size biraz sıkıcı gelebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jodi Lynn Anderson
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD
Jodi Lynn Anderson, New York Times'ın Şeftaliler , Kaplan Zambak ve popüler May Kuş trilojisinin en çok satan yazarı . Asheville, NC'de kocası, oğlu ve evcil hayvanların sonsuz geçit töreniyle yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 584 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 256 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.